FRP oyunlarındaki efsane anlarınız!!
RelentlessRelentless
Üye
Bir çakallık sezdim sanki :-X
Misafir
Jackalness sense tingling? :D
AdramelechAdramelech
Üye
Eheah. Arkadaşın, masquerade oynarken onu yönlendiren kadından hiç bir bilgi alamayışı, ardından kızıp "bu bardaki herkesi öldürürüm" diye tehdit edişi. Kadının takmayıp bardan çıkması ile arkadaşın çılgına dönüp etrafa ateş etmesi. Akabinde, bardaki çoğu kişinin Werewolf'a dönüşmesi.

Yüz ifadesini unutamıyorumsgsdfhfgj
Night EagleNight Eagle
Üye
Dün gece, storyteller olduğum bir Hunter The Vigil oyun seansı esnasında;

Avcı grubu, aradıkları bir adam adına çalışan "köstebeği" sorgulamak için, biraz güç kullanarak, köstebeğin evine girerler.
Adamın bir kolu kırıktır ve alçıdadır, kolu kıran da bizzat bizim avcılarımızdan birisidir. 2 gün önce barda br çatışmada esnasında köstebeğin kolunu kırmış, ancak onun aradıkları kişi olduğunu anlayamamıştır. Bu şaşkınlığı üzerlerinden atmaya çalışan ekip, köstebeği bir koltuğa oturtup sorgulamaya başlarken, daha nötr düşünen adli tıp uzmanımız, mutfak girişinin hemen yanında duran çalışma masasını ve üzerindeki laptop'ı kurcalamaktadır bilgi bulabilmek için. Bu esnada, çok oyuncuları gafil avlayacağına sevinen köstebek, köpeğine seslenir, mutfak tarafından hırlamayla beraber köpeğin pati sesleri duyulur. Hemen yakında bulunan doktorumuz, storyteller'a mutfağın kapısının olup olmadığını sorar. Normalde, eski tip stüdyo dairelerde genelde mutfak kapısı yerine boncuk veyahut perde olacağı halde, boş bulunan ST'mizin ağzından "Var" kelimesi çıkar. Doktorumuz, bu lafın ardından saniye geçmeden, hamlesini hiç düşünmeden ve gayet sakince söyler; "Kapıyı kapatıyorum."

Storyteller oyuncuya bakar, geri kalan oyuncular yarılmaya başlamıştır bile. Doktor, soğukkanlılıkla laptop ile ilgilenmeye devam eder.
Dhazun
Üye
(DnD) bir köyde hırsızlık yaparken arkadaşla guard'lar tarafından yakalanmıştık. bende o anda aklı sıra sivri zekalık yapıp onu yakalayan biri gibi davranmıştım. arkadaşa rol icabı hafiften bir yumruk atim dedim guard'lara yaranmak için. tabi attığım zarlar hayli bir sağlam geldi ve arkadaşın göğüs kafesi paramparça olmuştu.

(All Flesh Must be Eaten) Oyuncular(2 player 2 npc) yüzlerce zombileden zor bela kaçarak polis karakoluna sığınmışlardır. barikat kurarak bir süre ortalığın sakinleşmesini beklerler ama zombiler barikatları yıkarak içeri girmeye başlamışlardı(Zarlar über geliyordu tabi aaskmdpaskd). pompalısı olan arkadaş zombiyi vurayım derken motorcu npc'i vurur. sonra senaryo gereği biraz korkak olan npc zırlamaya başlar(fear tablosuna göre zar filan şey ettim işte). pompalı kullanan arkadaşlar sinirlerine hakim olamaz ve onuda kasıtlı olarak vurur.diğer arkadaş ise bu arkadaşı tek başına bırakarak yukarı kata kaçar ve kapıyı ardından kitler, arkasına engel yığar filan. çok abuk anlatımım oldu kusura bakmayın evet.
Diabolic
Üye
4 kişilik Mage the Ascension Cabal'ı

Bilinmesi gereken karakterler: Mentor'unun kendisine bir daha zorunlu kalmadıkça dönmemek üzere gittiği umbradan sonra bıraktığı 4 puanlık bir sanctuma sahip bir Sanal Üstad olan ben yanıma ve daha sübyan yaşlarında aldığım bir adet çırağım.

Evimden çok çok uzak olduğum için oralarda bir yerde kağıda yazılı bir numaraya ihtiyaç duyarım çırağı arar numarayı göndermesini söylerim, gönderirken de şifrelemesini isterim.

Ben bekliyorum ki böyle 64 bit geri dönülebilir bir şifreleme yapacak, bir tür resim içerisine veri sıkıştırıp gönderecek ben de alıcam numarayı. Zaten Teknokrasi'nin takibindeyiz falan.

Gelen mesaj;

5eviy0rum 4ma kimi
3n t4tl1 birisini
4nsil anlat5am sana
1lk harfl3rine baksana

evet, Zeka zarı iki tane d10 zar olan ve Enigmas(kriptoloji vesaire şeyler işte) zarı olmayan çırağım bana akrostişle karışık l33t speak ile numarayı yolladı.

Ağladım, kimseler görmedi geceler boyu ağladım. q:
Misafir
Diabolic dedi:

5eviy0rum 4ma kimi
3n t4tl1 birisini
4nsil anlat5am sana
1lk harfl3rine baksana

Ağladım, kimseler görmedi geceler boyu ağladım. q:

:party:

MUHTEŞEM BU XD
oyunsever94
Üye
Beyler.Bu bir arkadaşımın başına geldi rp oynarken.

Şimdi arkadaş DM.Grupta bir magus,bir cüce,bir kadın elf ranger,bir witch,birde thief var.Dm planını yapıyor.İşte ben bunları valiye yollayayım.Ordan görevle şuraya gönderirim.Hikaye gelişir.Ama grup zaten baştan sakattır.Aynı grup 2şehirden kovulmuştur çünkü thiefin muhteşem kilit açma becerilerine rağmen negatif trait olarak kilitlere garez seçmiştir.Ve asla etrafta kitli bir nesne bırakamamaktadır.Cüce ise altın aşığı geveze bir tiptir.Elf ise muhalefet bir tiptir.Otu boku sorgular.Magus ise ayrı olay onu sonra anlatıcam.Her neyse işte bru gruba görev açıklanır.Bu grup valiyi görmek için harekete geçmeye karar verir.Bu arada thief bir önceki şehrin zindanındadır.Şöyleki elf daha baştan muhalefete girer.Abi ben öle her yere gitmem.Ya şöyle olursa.Ya vali şöyle çıkarsa.Ya pis bir iş verirse.4 saatlik muhalefetten sonra magus dayanamaz ve rulebooktan baktığı dediğimi yapacaksın(bir nevi mind control türevi) büyüsünü yapar.Ama magus çok ballı bir arkadaşımızdır ve art arda bir atar yirmi yüzlü zarı.Büyü aslında seviyesinin çok altındadır ve büyü fail olmaz(bu arada bu büyüyü 3 veya 4 le rahat yapabilecektir.) ama genelleme penaltysi alır ve büyü sadece magusun değil herkesin dediğin yaptırtır rangera.Bunu göçren cüce başlar.Soyun,takla at,ölü taklidi yap vb.Bir saatlik bir bu simon diyorki oyunundan sonra sonunda elfi oynatan arkadaşın öfkeli çığlıklarınında yardımıyla grup valiyi görmeye gider.Vali thiefi kendi dungeonuna aldırmıştır.Gruptan bir görev yapmasını karşılığında thiefi salıcagını söyler.Bu sırada bu vali sapıktır ve fetişisttir ve elfe göz koyar.Ve eger sevgilim olur musun dese yırtacagı durumdan sırf vali sevgilim ol dediği için elf valinin kölesi olur.Oyuncu feci bir isyan çıkartır.DM basit planının nasıl geliştiğine bakar.

Büyücü arkadaş ise hem soyludur hemde negatif trait olarak her eline geçen şeyi okuma özelliğini almıştır.Sonuçta aradıkları eski bir kulede eline book of the damned geçer arkadaşın.Okur ve lanetlenir.BU büyü kaldıracak kişiler ise bir tanrının fantaik takipçileridir ama bunlar resmen inquisitordan kötüdür.En minik büyü içeren şeyi yakan bu arkadaşlara büyücüyü köylü kılığında götürürler.Büyücü 4 saatlik itirazların ardından kabul eder.Giderler ama işte başrahiple konuşurlarken  başrahip konuşmanın başından beri susmakta olan köylü kılığındaki büyücüye döner.Büyücüye book of the dsamnedı nerde buldugunu sorar ve büyücü konuşur.Ama ne yazıkki aksanı köylü gibi değil soylu gibidir.Ve sonuçta birde grup üstüne üstlük ordaki rahiplerden dayak yer.
TemplarOfDoom
Üye
Berk hikayemi tam aktaramamışın malesef... eksikler var ben olayı tam ve net olarak anlatayım madem;

Oyun DSA (Das Schwarze Auge) denilen bir FRP oyunundan arkadaşlar;

Oyun DM'i benim ve kurulan Grup bir Cadı, bir Elementar Büyücü, bir Hırsız,Bir Orman Elfi ve yolunu bir şekilde kaybetmiş bir Cüceden ibarettir.
  Hikayenin gidişatından önce ufak bir açıklamada bulunayım; DSA da karakterinize seçtiğiniz her avantajlı 2 özellik karşılığında 1 negatif Trait seçmek durumundasınız. Bunu belirli bir listeden genellikle zar atarak belirliyorsunuz.Neyse, Hikayesel olarak Büyücü arkadaşımız kendisine zenginlik,Soylu aile ve seçkin bir büyücü okulu seçerken,negatif trait olarak her türlü bilgiyi ne olursa olsun okuma ve öğrenme dürtüsü ve elitist olmayı zarladı.Cadı karakterini oynayan arkadaş ise ayın belli zamanlarında kişisel (alternatif kişilik) değişikliğe uğramayı.Hırsız arkadaşımız ellerinin maharetini,Parlak zeka ve her türlü şehirsel ortama çabuk adapte olabilme yeteneği karşılığında kilitli olan herşeyi açma takıntısı ve clumsy olmayı.Orman elfi arkadaşımız(kendisi bayandır) dillere destan güzellik ve savaş esnasında inanılmaz çeviklik ve okçu yetenekleri karşılığında doğal skeptisist ve muhalif kişilik traitini.Ve en nihayetinde cüce arkadaşımız da taş gibi sağlam irade ve üstün ticari yetenekler karşılığında altın olan herşeye sahip olma dürtüsü traitini zarladı.

Görmüş olduğunuz üzere bu harmanlaşmış grup çeşitli koşullar altında birbirleri ile biraraya gelmiş (ki hikayeleri ayrı ayrı geyik konularıdır) ve sağlam bir arkadaş ve macera çevresi oluşturmuşlardır.

Hırsız arkadaşımızın bazı icraatları malesef onların şehirlerde fazla kalmalarına engel teşkil etmektedir nitekim arkadaşımızın inanılmaz seviyedeki kilit açma dürtüsü herşeye galip gelip bir şekilde başına bela açmaktadır nitekim (hancının yatak odasının kilidini bile gecenin bir yarısında açma dürtüsü hissetmiş olan bir kimseden bahsediyoruz)

Neyse.. arkadaşımız bundan önceki bir şehirde Şehir valisinin yüksek korumalı hazine odasının kapısının kimse tarafından açılamayacağı rivayetini duyduktan sonra,gece gündüz sadece o hazine odası ve kilidin hayallerini kurdu ve burayı nasıl açabileceğine dair yada buraya nasıl sızabileceğine dair planlar yaptı.Ve arkadaş mükemmel bir plan ile valinin konağına girip hazine odasına kadar sızmış, ve fakat çeşitli rünlerle döşenmiş kapıyı düşünmeden açmada tereddüt dahi göstermemiştir.Kapıyı açmak sorun olmamıştır kendisi için, nitekim kilit kendisine zorluk yaratmamıştır.Bu durumu farketmeyen hırsız arkadaşımız kendisine neden bu durumun bu kadar basit gerçekleştiğini sormadan içeri girmeye çalıştığı sırada kapıdaki rünler büyülü bir şekilde harekete geçer ve bir çığlık misali susmak bilmeyen uğultuya vuran bir ses sürekli kalenin bütün köşelerini inletmektedir.Eli ayağı birbirine giren hırsız arkadaşımız da kaçıcam derken tam da korumaların kollarına koşmuş ve kendisini bizzat teslim etmiştir.Akabinde kendisine karşı hemen bir mahkeme kurulmuş ve kendisi sonra cezalandırılmak üzere zindana atılmıştır (vali o esnada şehirde olmadığından geri dönüşü beklenmek üzere karar kılınmıştır)...

Bunun üzerine grup,arkadaşlarını nasıl kurtaracaklarını planlarken diğer bir şehrin hafif sinsi ve hain valisi o şehirde bazı alışverişlerini hallederken gizli bilgi toplayan ulaklarından grup ve durumu öğrenmiş ve zindan başkomutanına rüşvet yedirerek tutuklunun kendi şehrindeki bir zindana aktarılmasını sağlamıştır.Bundan henüz haberi olmayan grubumuz da çatışma planını yapmış ve şaşalı şekilde hapisi basmıştır fakat arkadaşlarının diğer valinin zindanına götürüldüğünü öğrendiklerinde oradan "taktiksel geri çekilmek" durumunda kalmışlardır...

Gel zaman git zaman grup arkadaşlarının götürüldüğü şehre bir şekilde sızmayı başarmışlardır ama şaşırtıcı şekilde kendilerine valinin bir adamından resmi "huzura buyur" davetiyesi gönderilmiştir.Bunun üzerine grup oturur ve gidip gitmemeyi tartışır.Büyücü konuya olumlu şekilde yaklaşıp gidelim derken Orman elfi arkadaşımız "doğal" skeptisist özünden dolayı herşeyi sorgulamakta ve büyücüye karşı sürekli muhalif olmaktadır.Cüce ise içtiği biraların keyfine varmakta cadı ise bana hava hoş yeterki aksiyon olsun benim olsun modundadır.Gel zaman git zaman birkaç saat süren sözlü münakaşadan sonra büyücü arkadaşımız durumdan sıkılmış ve bir çeşit mind control büyüsü olan "dediğimi yap" büyüsü yapmıştır.

Yanlız öyle bir bedbaht durum oluştu ki o esnada büyüyü yapan arkadaş kendinden emin şekilde aslında osursa becereceği büyüyü 20 lik zarda 1 atarak gene büynün düşük seviyesinden ötürü yapmayı becerdi ama malesef bir "yan" etkiyle.Bu yan etkinin de "kim ne derse desin yapmak zorunda olduğu" kısmı olduğu malesef gözden kaçtı.Gerçi bunu ilk fark eden cüce oldu nitekim cücenin genelde dediği hiçbir şeyi yapmayan elf,cücenin her dediğini yapar hale geldi.Bu meseleden bir anda çok keyif alan cüce arkadaşımız da elf arkadaşımızla biraz oynamayı,elfin kendisine söylemiş olduğu onca kızdırıcı laf karşılığında bir nevi intikam olarak kullandı (cücelerin kindar olmadığını kim söylemiş).

Neyse gel zaman git zaman olay fazla uzatılmadan elfin de "onayı" ile saraya gidilme kararı alındı.Elfin durumunu unutan grup,toparlanıp saraya gitti ve Vali ile görüşmeye başladılar fakat vali bey Orman elfinin güzelliğine kapılıp esasında vermek istediği görevi unuttu.Akşam yemeğine oturduktan sonra grup çeşitli söhbetler ediyorken şömine başında, büyücü arkadaş odadaki kütüphaneye ilişti bir anda.Aynı zamanda masa başındaki cüce arkadaşımız da altın çatal bıçakları bi taraflarına tıkıştırmaya çalışıyorken, vali elfe yöneldi ve kendisine aynen "Benim sevgilim ol! seni ganimetlere ve diyarın en güzel kumaşlarına boğarım" dedi.Burdaki "ol!" emir kipinden ötürü Elf arkadaşımız malesef büyünün etkisi altında kendisine verilen emiri kabul etti ve fetişist seks manyağı valinin pençesine düştü.

Elfi pençesine düşüren vali hemen sinsi bir plan ile grubun geri kalanını yenmeleri mümkün olmayan bir soyguncu çetesinin üstüne saldı ve soyguncu çetesine de belirli bazı kimselerin kendisini öldürmeye geleceğini ulaklarıyla haber ettirdi.

Zindandaki arkadaşlarını kurtarma pahasına görevi kabul eden arkadaşlar ise Elfin de Şişko Valinin elinde tahta zincirlenmiş bir seks kölesi haline geldiğini görünce büyük ikilem içinde kaldılar.Cadının ruh arkadaşı olan (familiar) gelincik ise soyguncu çetesi hakkında bilgi verince içinden çıkamayacakları bir ikilem içne girdiklerini gördüler.Çeteyi alt edemeyeceklerini ve denedikleri taktirde mutlak şekilde öleceklerini anlayan grup arkadaşları, çareyi Valiye oyun yapmakta bulurlar.

Buna göre Valinin seks manyağı fetişist bir şişko adam olduğunu bildiklerinden grubun cadısı valiye sarkıntılık yapacak ve onu büyülemeye çalışacak, aynı zamanda Büyücü ve cüce de zindanı basıp hırsızı çıkaracak.Valiyi büyüsü altına alan cadı da elfi alıp kaçıracak ve bütün grup şehir dışında bir yerde buluşacaktı.

Plan uygulanmaya alındı, grup son bir kez daha Vali ile görüşme isteğinde bulundu... vali elf kızını başka bir odada zincirli olarak tuttu ve gruba göstermedi ve gene akşam yemeği yendi.Yemekte büyücü gene kütüphaneyle ilgileniyormuş gibi yapıp eline bir kitap aldı ve gezinmeye başladı (tabi zindana doğru) cüce de yemek esnasında gene birkaç altın çatal bıçağı zırhı arasına tıkıştırıp geniş bir genirme eşliğinde çok yediğini,biraz hazmetmek üzere turlayacağını söyledi. Cadı plana sadık şekilde Valiyi ayartmak üzere hazırladığı bir mixtürü üstüne sürdü ve valiye kur yapmaya başladı...

Bu zaman esnasında cüce ve büyücü alt mahzenlerde buluşup hırsızı kurtarmak üzere hücreye doğru ilerliyorken uyuyan bir grup sızmış gardiyanın dibinden geçmek durumunda kaldılar.Geçmek için sızma yada sessiz yürüme yeteneklerini kullanmak durumunda kaldıklarında cüce malesef zırhındaki eklenti malzemelerin yere düşüp şıngırdayacağını ve milleti ayağa kaldıracağını düşünmemişti.Çıkan gürültüden uyanan bekçilerle büyücü ve cüce arasında bir arbede yaşandı ve alt katlarda çıkan gürültü bütün şatodaki kesime yansıdı.Silahını kapan aşağı koştuğu sırada büyücü ufak bir ateş elementali çıkartıp kendilerine savunma sağladığı sırada hırsızı hücreden kaçırmayı becerebildi.Yukarı katta vali ile cebelleşen cadı ise çıkan gürültüde valinin ürküp arka odaya kaçması sonucu adamı kovalamak durumunda kaldı.Arka odada vali elfin eline kılıç vermiş beni koru emri vermesi üzerine elf cadının üzerine atılmak durumunda kaldı, gelgelelim elfin büyü altında olduğunu bilen cadı da aynen bir emir vererek elfin durmasını sağladı.Sürekli iki kesim tarafından emir alan elf sonunda dayanamadı ve bayıldı.Cadı akabinde Vali üzerine bir lanet atarak valinin orasından burasından patlayan iltihaplı baloncuklar oluşmasını sağladı ve bu durum karşısında şok olan vali yerde debelenirken elf kızını kaçırmayı başardı.Çeşitli şekillerde Şatodan kaçmayı beceren grup yeniden buluşma noktasında biraraya geldi ve önce derin ormanın yolunu tuttular izlerini kaybettirmek üzere.Böylece birkaç gün boyunca gerek dağ,gerek nehir, gerek orman falan demeden ilerledikten sonra gene bir kasabanın girişinde buldular kendilerini ama üstleri başları yırtık pırtık şekilde ve yarı çıplak ve boynunda zincir takılı suratı tamamen asık ve kızgın ifadeli bir elf ile. ;D ;D
DevileanDevilean
Üye
Üniversitede arkadaşları hikayesini, haritasını ve kurallarını kendi oluşturduğum evrende oynatıyorum. Grupta bir Orman Elfi Ranger, bir Mavi Ork barbar, bir karanlık elf karabüyücü, bir mavir hırsız (mavir: ince, narin yapılı insana benzeyen çevik bir ırk), bir de kan elfi kanbüyücüsü var. Bunlara emanet verilen bir çantayı tehlikeli bir ormandan geçip bir şehre ulaştırmakla görevliler. Yoldaki bir çatışmada 4 haydut bunlara saldırıyor. İkisi biraz yüksekte ok sallarken diğer ikisi kılıçlarla dalıyorlar. Herkes pozisyonunu alıyor, bizim orman elfi de yayını çıkarıp bunlara uzaktan destek vermek için pozisyon alıyor. Bizim barbar tanklarken elfimiz okun birini atıyor: Zar 1! Bizim barbarı kritik vuruyor. Barbarın yanında iki haydut, arkasında iki okçu barbara çalışıyor, barbar inatla savunuyor. Bizim elf ikinci bir ok sallıyor. Zar 2! Yine barbarı vuruyor. Barbarı oynayan arkadaş bağırıyor "Lan aynı takımdayız!"

İkinci bir oyunda validen bilgi almak için fahişe kılıığına giren dişi elfimiz valinin askerleri tarafından valiye götürülüyor. Valiye içki içirip sarhoş etmek niyeti. Fakat valinin aklı fikri hatunu götürmekte, validen önemli bir bilgi edinemeyen hırsızımız, validen de korktuğundan o gece valiyle yatmak zorunda kalıyor. Ertesi sabah kalenin çıkışında takım arkadaşları dalga geçince bozuluyor ama esas ben ona dün gece için fazladan XP verince herkes gülmekten yerlere yatıyor.
discussioncontroller