FRP oyunlarındaki efsane anlarınız!!
comansnala
Üye
  Oyunu çok fazla bilmeyen çaylak bir arkadaşımızın shapeshifter oynarken werewolf'a dönüştüğü bir zaman konuşmaya çalışması.Ve biz "abi olmaz öyle kuradamsın sen" dediğimizde ise " O zaman rwöörrör örö örrr bröwwööörröö  diye derdimi anlatmaya çalışıyorum" diyip bizi ağlatması...
Amenquiver
Mod
Mad Dok dedi:

4 "iyi" Assault Marine olarak komutanımız olan başka bir oyuncuyu ayinle kurban edip topluca Chaos saflarına geçmemiz xD

Adiler , aranızdaki tek delikanlı benmişim. Ahahah
Maralais
Üye
3 gün önce internetten oynatmaya çalıştığım bir D&D oynununda durum şöyledir:

Kahramanlarımız büyülü bir kolyeyi almak için bir drow kalesine giderler, grubun rahibinin Light büyüsü sağolsun genellikle düşmanlarını "AAAARGH" efektleriyle geride bırakırlar, 2. katın merdivenlerindeyse onları kalenin komutanı olan Drow rahibesi ve diğer 3 komutan onları beklemektedir. Durum kötüye gidiyorken gizemli bir yardımcı okla destek olmaya başlar(tabii hepsi adamı elf ranger olarak düşünür).

(tabii bu arada grubun Yarı-Ork fighterının bir yerde kilitli olduğunu belirteyim, gerçi başarılı bir str check ile kapıyı kırıp yola çıkmıştır)

F: Fighter
G: Gizemli Kahraman
D: DM
DR:Grubun iyi kalpli Drow Ranger'ı (biri Drizzt mi dedi? ::))
R: Rahip
S: Sorcerer

D: Rakiplerinize karşı bir üstünlük kazandınız, arkadan size yardım eden adamın da yardımıyla. Bu sırada dövüş alanına Yarı-Orkunuz giriyor.
F: Direk etrafıma bakıyorum.
D: Merdivenin aşağılarında elinde ok bulunan bir gnom var, yukarıda ise 4 tane drowla dövüşen diğer takım üyeleri var.
DR: Oha gnom muydu o? Ben elf ranger falan sanmıştım.
S: Ben de ;D
F: Gnomu kapıp düşmana fırlatıyorum.
G: NEEEEEEE!
Tüm ekip: Ohahahaha

Tabii ben bu sırada Fling Ally'ın bilgilerini bulamadığımdan basit bir str check yaptırırım, DC(zarda geçmesi gereken sayı) olarak 5 koyarım, yenmesi durumunda menzilli silah kullanıyor gibi zar atmasını söylerim.

Sonuç: Üstüne doğru son hızla gelen gnomu yiyen kötü drow ranger yere yığılır, ikisi de 1 tur iptal olurlar.

Bu oyunun dünkü seansında ise kahramanlarımız bir kasabaya gelirler. Gelirken ormanda yığınla ustaca öldürülmüş hayvan görürler. Kasabanın hanına girdikten bir kaç saniye sonra kızıl saçlı bir kadın girer zırhlar içinde. "Kim lan bu" tepkileri devam ederken hayvanları öldürenin(kasabanın yıllık et stoğu için, eheh) o olduğu ortaya çıkar. Bizimkiler onunla konuşurken hanın bir köşesinden bir ozan fırlar ve saçma dörtlüğünü okumaya başlar:
(geri kalanınız chat logdan veriyoruz)
DM(Maralais): yeşildir gözleri ferman yazdırır,
o tatar yayı adamın iflahını kestirir.
kaplan gelse, heronas'a bakınır,
ejder kesmeye yar kendi gelsin.
Dungen Siage [Rogue]: ...
Dungen Siage [Rogue]: Abi sen en iyisi beni ozana fırlat..."
C'eldoir [Fighter]: "Bu ne biçim bir şarkı be adam"

Sonrasında fırlatılan gnom ozana çarptığı gibi adamı hanın duvarını delerek dışarı çıkarır(crit vurmuştu da yarı-ork).

Daha sonrasında yarı-orkla bu kadın arasındaki bilek güreşinden bahsetmiyorum bile.
Ranconah
Üye
Lunod'un ormanda önümüze çıkan ayıya İlhan Cavcav hareketi yaptığı kısmı yazmamışsın ama Mara. -.- (Bu arada o hep fırlatılan gnome ben oluyorum. <_<)
LunodLunod
Üye
Ahahaha... Dün de epic ötesiydi. Mara, sen bunları toparla bir yere ya.
Jasper_Sykes
Üye
Comez bir ekip(dm dahil) d&d oynamaya karar verir. Ekip Human paladin(jasper) human ranger(shadow) elf wizard(Anton) ve half-elf fighter(sarjax)'dan olusmaktadir.
--------------
Event 1:
Oyunun ilk dakikalaridir. Ekip sehre yeni dalmistir.Olaylar gelisir:
DM:Eee, arkadaslar, sehire geldiniz vs.vs.(bilimum betimlemeler) ne yapiyorsunuz simdi?
Jasper: Ben Shadow ile beraber han a gidiyorum. Oda vs. isleri hallederiz hem.
Shadow: Tamam, bende Jasper ile gidiyorum.
Dm:Eee, siz ikiniz ne yapiyorsunuz?
Sarjax: Anton han a mi gitsek bizde ?
Anton:  Yok abi Shadow'la Jasper gitti zaten.
Sarjax: E oglum ne yapicaz o zaman?
Anton(Bu sirada arkada donen han-bira muhabbetini duyar ve soyledikleriyle ekibi adeta aglatir): Abi bizde markete gidelim, birer bira kapip sahile gideriz...
Grup+DM: Nasi !? Market... Ortacagda? Bira+Sahil !?
(5 dk yarilma arasi verilir)
----------------
Event 2:
Aradan birkac dakika daha gecmis, dikkatler sahile cevrilmis, bizim 2 kafadar buyuk bir basari ile ortacagdaki yegane marketi bulmus biralarini kapmis, akabinde sahile ulasmistir. Olaylar gelisir...
Anton:  Abi bira carpti beni...
Sarjax: 1 bira mi...
Anton:  Walla kotu oldum ya ben biraz kivrilayim surda... Zzzzzz!
DM:    Adam uyudu sarjax simdi ne yapiyorsun?
Sarjax: Etrafa bi goz gezdiriyorum dikkatimi ceken birsey warmi diye...
DM:    Standart sahil iste. Deniz kum gunes... Goze batan birsey yok...
Sarjax: Bu adamda sizdi zaten. Abi denize giriyorum, cikardim silahi zirhi, uyandiriyorum Anton'u...
Anton:  Huh? Ne? Noluyo?
Sarjax: Abi ben denize giriyorum armor vs. buraya biraktim bi gozkulak ol. Tamam mi...
Anton:  Haaa. Tamam abi ben bakarimn...
(Sarjax kizgin kumlardan serin sulara atlamis, Anton olay yerinde sizmistir olaylarin ardi arkasi kesilmez)
Sarjax: Denize bi goz gezdiriyorum daliyorum vs. goze carpan bisi warmi diye...
DM:    Yaf bildigin deniz ne carpicak gozune yok birsey.
(Bu sirada bardakileri rplerini yapmis sahile geri donulmustur)
DM:    Sarjax sahilde bi hareketlenme goruyorsun Anton un yaninda...
Sarjax: Lan! Yaklasiyorum sahile biraz daha...
DM:    Simdi daha net goruyorsun biri senin zirhlari felan kurcaliyo Anton hala uyuyor olaylardan haberi yok...
Sarjax: Hoop alooo napiyorsun kardesim orda baksana buraya aloooo...
DM:    Seni farkeden adam belt'inden dagger i aldi kaciyor...
Sarjax: Cikiyorum denizden... Yardiricam adamin arkasindan...
DM:    Bu sirada Anton hafif uyanir gibi olur...
Anton:  Ne bu ses yaa bi rahatla uyutmadiniz.
Sarjax: Ben kosarken bunun yanindan gecip bi tokat atiyorum.(Zbank!)
Anton:  Allaaaah~!
DM:    Adam arayi aciyor sayilir...
Anton:  Bunun zirhlar burda?
Sarjax: (kosarken) Ben neyle kosuyorum...
DM:    Zirh vs. Hepsi biraktigin yerde, don var uzerinde bi tek...
Sarjax: Hadii!! Harbimi...
(Grup yikilmakta Anton ise derdini anlatmaya calismaktadir)
ANton:  Abi fireball hazirliyorum arkadan adamin (Bkz: Acemi Wizard)
Grup+DM:Sahilde insan icinde ?
Anton:  Yok fake bu... Hazirliyorum atmiycam...
Grup+Dm:Niye abi fake fireball mi olur napican atmayip?
Anton:  Adam gorsun arkadaki tehdidi korksun dursun diye sonra sondurucem?
Jasper+Shadow: Nasi sondurucen abi icine mi alican geri?
kRatosCan
Üye
Hahahaa, kafası kıyak Wizard canlandırmak epey hoş oldu. :D
Jasper_Sykes
Üye
Ayni comez ekip ama DM pro-semi pro arasi...
---------------------
Event 1:
Ekibin bir gun once mesgul oldugu icin oyuna giremeyen cleric'i , oyuna dahil edilir, ormanda blacksmith atolyesi basilip kafasina blacksmith hammer suretiyle vurularak etkisiz hale getirilen cleric han'a surunerek gelir. Iyi kalpli partimiz adama yardim etmeye calisir, olaylar gelisir...
Jasper: Abi iyimisin? Ne oldu?
Shadow: Abi biseyin warmi?
DM:     Adamin kafasindan kanlar siziyor bayaa bi hasar almis arkadas...
Shadow: Beyler bi iyilestirelim adami tedavi edelim sonra sorariz...
(Bu muhabbet dondukten sonra ekibin aklina shadow un healing kit i gelmez ve paladin son sozuyle ekibi aglatir)
Grup:   Kafayi biseyle sarmak lazim vs.
Jasper: (Acilin ben doktorum edasiyla) Chainmail armoru yirtiyorum kafasina saricam...
(Grubun oha dercesine gelen sessizliginin ardindan DM in kahkahasiyla, yarilmaya meyilli ekip resmen yirtilir. 5 DK gulme molasi verilir)
---------------------
Event 2:
Yapilan mudahalelerin ardindan cleric ve ekip kahvaltisini yapar ve gecen konusmalar sonucu cleric in pesinden blacksmith atolyesinin oldugu ormana dogru yola cikilir. Atolye lootlanmistir ve olay yerinde atilan birkac basarisiz spot check ardindan cleric in kafasinin yarildigi mekana gidilir. Partinin yogun israri ile Ranger converse with nature atar, olaylar gelisir...

Shadow:  Abi attim c.w.n  , bakiyorum etrafa...
Grup:    Hayvanlari sorgulayalim.
Jasper:  Karga warsa sorun beyler kargalar bilge olur (!) (ufak yarilmalar)
Shadow:  Ona bakarsan agac kargayi dover.(!) (kismi yarilmalara dewam)
Grup:    Olay gece mi oldu abi ne zaman oldu.
Cleric:  Walla gece diye hatirliyorum ama...
Grup:    Beyler baykus bulalim...
(Balli ekip 20 atar ve gunduz gunduz bi baykus bulunur ama DM gece yorgunlugunun verdigi etkiyle grubu gulmekten parcalar)
DM:      Abi cok ballisiniz war ya... 20 geldi, sansiniza tam yaninizdaki agacta bi baykus bas asagi duruyo...
(Ne dediginin farkinda bile degildir ama cin fighter ortadan cikar ve)
Sarjax:  Abi kus hasta miymis?
(5 dk gulmekten oynanmaz mola verilir, olayin dewami saygili ranger ile dewam eder)
Shadow:  Sayin baykus (!)
(Daha yeni toparlanan ekip yine kopar, sonuc olarak baykustan intel alinir ve baykusun gosterdigi agaca gidilir)
Shadow:  Bu converse with nature basilinca bir sure kullaniliyor mu?
DM:      Evet bi canliyla daha konus sen hadi.
(Shadow agaca uzuuuun uzun bakar ve ekibe donup)
Shadow:  Abi agaca ne diyeyim ben agacla nasil konusucam?
(Der ve grubun wizardi olaya stafini koyar)
Anton:   Sen temin baykusla muhabbete girmemismiydin ?
(Fazla etkili olmayan bu yarinti en cok shadow u etkilemistir, akabinde alinan intellerle bir magaraya ulasilir)
--------------------------
Event 3:
Grup magaranin girisne bakar ve plan yapma olayina girisilir...
Jasper: Beyler range attack war sizlerde... Shadow plani sana birakiyorum ben sonuna dogru bisiler eklerim belki...
(Shadow daha lafa girmeye calisirken fighter atlar)
Sarjax: Abi ben cekiyorum kilici kosucam uzerlerine...
(Oyun skype tan oynanmasina ragmen, ekip pis pis fighter a baktigini her hareketiyle hissettirir ve icten ice oha lan bi dur abi leri siralar ve DM mudahale eder)
DM:     Magaranin kapida boyle uzun tuylu kurku ve sapkasi olan, P.I.M.P tipli bi zenci (Bkz: Irkci DM) 2 tifil zenci ile konusuyor... Bence digerlerini harcayip P.I.M.P i sorgulayin...
(Bunu dikkate alan ekip plani yapar, Jasper ise move silent atar ve en yakin agacta digerlerinin onayini bekler... Olaylar Paladinin P.I.M.P i kalkanla bayiltmasi, daha sonra magaradan cikan Cam yarmasi barbar karaktere, fighter kurtarmak adina kilicini ve kalkanini firlatmasi, cleric in attigi morning star in Cam yarmasinin kafasina saplanmasi ve bilimum sezercik iskenceleri (zenciyi ortaya alip dovmek) ile biter, sira loota gelmistir. Ekibin tamami magaraya girer, ama manyak paladin agaca baglanilan P.I.M.P ile disarida kalir. P.I.M.P in yuzune dagger ile birkac cizik atilir, pek birsey ogrenilemez fakat lawful good olmasi gereken paladin iskence yuzunden, kararan ortamda bir isik huzmesi ile dini bir muhabbete girer(yapma etme tarzinda ogutler sen paladinsin yakismazlar vs)... Tam mekan karardigi anda disari cikan diger uyeler grubu resmen yigar gulmekten adeta yarilma otesi yirtilma gerceklesir)
Grup:   Ne oluyor abi heryer kararmis baksaniza.
(DM tam lafa girecekken fighter atlar)
Sarjax: Adamlar o kadar zenci ki etraf kararmis ogle saatinde...
(Buna en az 15 dk gulunur uzerine zenci anilari(tahmin ettiginiz gibi degil ) anlatilir, gulunup gecilir. Paladin tam hana donulecekken yapacagini yapar)
Jasper:  Agactaki P.I.M.P i soyuyorum...
(Grup yigilir fakat Paladin ciddiyetinden hic odun vermeden dewam eder, DM zor durmaktadir)
DM:      Tamam soydun abi.
Jasper:  Dagger'i kafasinin 4 karis ustune agaca sapliyorum. Oyle birakicam (Bkz: Lawful good ile Awful good farki)
(Parti yigila yigila , yarila yarila han a gelir. Paladin kendi iradesi ile bir monk a oldurtulur, daha sonra ogrenildigi uzere, fighter in habersiz cozup ormana saldigi P.I.M.P in bir kutuphane(anlayan anladi)' si wardir. Partinin bir kismi kutuphaneye(!) bir kismi uyumaya gider...
======================
Not: Bu oyun Skype uzerinden gecce 10 ile 03 arasi oynanmaktadir ve oynandigi gecenin ardindan buraya yazilir... Ayrica ayni manyak paladin(Bkz: ME) baska bir karakter ile oyuna dahil olacaktir.
======================
drouzzindrouzzin
Üye
Bizim oynadığımıaz "Hadi kültürüyle, tarhiyle, kahramanları, kötü adamlarıyla hepbrlikte bi dünya yaratalım" tadındaki oyunlara kıyasla daha (çok daha) cıvık ama bir o kadar da eğlenceli bişeye benziyor. :D
Spoiler:
kütüphane(!) :D
Jasper_Sykes
Üye
Seri olarak dewam ettiricez bu konu uzerinden... 2 gundur dm eksikligi oyuncu eksikligi vs. oynayamadik. Bu arada kutuphane esprisini anlayan tek kisisin sanirim tebrikler :D
discussioncontroller