FRP oyunlarındaki efsane anlarınız!!
drouzzindrouzzin
Üye
DM olarak az çekmedim o kütüphane muhabbetinden. "Yahu sen lawful good cleric'sin, ayıp değil mi?" veya "Hmm, üç gün içinde o staff'ı bulamazsan dünya yok olacak ama kütüphane de bi ihtiyaç tabi..."
Jasper_Sykes
Üye
Walla oyunun olmazsa olmazi kutuphane(!) ama biz isi ayri bir boyuta tasidik P.I.M.P karakter felan :D. Konuya fazla rabet yok ama o kotu olmus...
Maralais
Üye
online oynanan bir seans sırasında elektriklerin 2 kere gitmesi ile oyunun bölünmesi de en efsanevi(fail) olaydır bana kalırsa.
Jasper_Sykes
Üye
Harbi feciymis yaf... Resmen Epic Fail !!!
Neldock
Üye
Sabahlanan bir oyunda zaten bir önceki gece de uyumamış DM'in mekan tasviri yaparken uyuyakalması ve karakter kağıtlarına, haritalara falan komple salyasının akması da güzel bir anıydı.
psychorpse
Üye
Okulda vakit geçsin diye arkadaşlar oynuyordu.Ormandan denizkızı çıktı falan.

Bir daha aynı grup oyun oynamadı...
comansnala
Üye
Orman yangınını (nınınınıı) söndürmek için denizden su alınır ve... : (
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Şu sıralar oynanmakta olan Kurtadam oyununda içinde bulunduğumuz kütüphaneyi araştırırken bir kitap bulmam ve Mad Dok'un "AÇMA DEDELER" diye bağırması.

Yarıldım gece gece. ;D
SüleymanAbi
Üye
Bir süredir oynattığım Vampire oyununa geçen gün Jasper'ı da katmamız sayesinde olaylar gelişti.

İki vampir oyuncumuz (Brujah ve Malkavian), ölümden son anda kurtarılmış, mekandan kaçıyorlardır. Frenzy, araba kazası, patlama gibi olaylar atlattıktan sonra sarhoş(!?) taklidi yaparak olay yerinden uzaklaşmaya çalışmaktadırlar. Üçüncü şahıs olan bir Tremere, şöförünü çağırarak bir kaçış arabası getirttirir ve malikanesine giderler. Sözü geçen şöför Tremerenin ghouludur. Bir süre sonra eve vardıklarında, Malkavian olan arkadaş birden dişlerini ghoul şöförün boynuna saplar. Tremere olayı görür ve elleri cebinde;
-Emen öder...

Bu olay sonrası daha tam anlamıyla tanımadıkları Tremere'nin evine adımlar atılır. Brujah arkadaş Tremere'ye döner;
-Klan neydi be birader?
_______________________________________________________________________

Aynı oyunun başlarında, Brujah elemanın iki arkadaşı lağımlara doğru sürüklenilerek kaçırılır. Uzun bir maceradan sonra arkadaşlarından birisi yara bere içerisinde bulunur. Malkavian ile beraber çatıştıktan sonra lağımlardan çıkılır ve hesap vermeye Prens'e gidilir. Prens'in;
"Oraya girmekteki asıl amacınız neydi?" sorusundan sonra parti bir süre sessizliğini korur. Kurtarılan kızın lağımda unutulduğunun öğrenilmesi, son süratle kızı aramaya lağımlara geri girilmesi, lağımlarda bulunamayan Vampir kızın en yakın hastahanede "Bu gece kanlar içinde bir kız geldi mi?" sorularıyla aranması gibi olaylar birbirini izler ve şok etkisi yaratır. 
_______________________________________________________________________

Aynı parti başka bir gece şehirde birisini aramaktadır. Paranoya tavan yapmıştır. Sokakta bir süre duraklayan arkadaş uzakta yürüyen birisini görür. "Bu saatte sokakta yürüyorsa kesin bu işin içinde bir iş vardır" diyerek adamı takip etmeye başlar. ST'nin (ben) etrafı tasvir ederken, sokak arasında ilerleyen bir silüetten bahsederek, atmosfer kurmak dışında başka bir amacının olmaması ve "bu adamda kesin bir i*nelik" var diyerek takip etmeye başlayan ve akıllarından komplolar kuran oyuncular yine şok etkisi yaratmıştır bünyede.
Jasper_Sykes
Üye
Ama beyler... Simdi bedavaya ghoul yok... Parasiyla hersey...
discussioncontroller