FRP oyunlarındaki efsane anlarınız!!
Death6Death6
Üye

Bir süredir oynattığım Vampire oyununa geçen gün Jasper'ı da katmamız sayesinde olaylar gelişti.

İki vampir oyuncumuz (Brujah ve Malkavian), ölümden son anda kurtarılmış, mekandan kaçıyorlardır. Frenzy, araba kazası, patlama gibi olaylar atlattıktan sonra sarhoş(!?) taklidi yaparak olay yerinden uzaklaşmaya çalışmaktadırlar. Üçüncü şahıs olan bir Tremere, şöförünü çağırarak bir kaçış arabası getirttirir ve malikanesine giderler. Sözü geçen şöför Tremerenin ghouludur. Bir süre sonra eve vardıklarında, Malkavian olan arkadaş birden dişlerini ghoul şöförün boynuna saplar. Tremere olayı görür ve elleri cebinde;
-Emen öder...

Bu olay sonrası daha tam anlamıyla tanımadıkları Tremere'nin evine adımlar atılır. Brujah arkadaş Tremere'ye döner;
-Klan neydi be birader?

Aynı oyunun başlarında, Brujah elemanın iki arkadaşı lağımlara doğru sürüklenilerek kaçırılır. Uzun bir maceradan sonra arkadaşlarından birisi yara bere içerisinde bulunur. Malkavian ile beraber çatıştıktan sonra lağımlardan çıkılır ve hesap vermeye Prens'e gidilir. Prens'in;
"Oraya girmekteki asıl amacınız neydi?" sorusundan sonra parti bir süre sessizliğini korur. Kurtarılan kızın lağımda unutulduğunun öğrenilmesi, son süratle kızı aramaya lağımlara geri girilmesi, lağımlarda bulunamayan Vampir kızın en yakın hastahanede "Bu gece kanlar içinde bir kız geldi mi?" sorularıyla aranması gibi olaylar birbirini izler ve şok etkisi yaratır. 

Aynı parti başka bir gece şehirde birisini aramaktadır. Paranoya tavan yapmıştır. Sokakta bir süre duraklayan arkadaş uzakta yürüyen birisini görür. "Bu saatte sokakta yürüyorsa kesin bu işin içinde bir iş vardır" diyerek adamı takip etmeye başlar. ST'nin (ben) etrafı tasvir ederken, sokak arasında ilerleyen bir silüetten bahsederek, atmosfer kurmak dışında başka bir amacının olmaması ve "bu adamda kesin bir i*nelik" var diyerek takip etmeye başlayan ve akıllarından komplolar kuran oyuncular yine şok etkisi yaratmıştır bünyede.

Epic!
drouzzindrouzzin
Üye
DM: Karakterinin özgeçmişini biraz anlat bize.
Oyuncu: Benim annem ben doğmadan önce ölmüş...
Herkes:  ???
SüleymanAbi
Üye
-Lucan buraya biraz dikkatini ver, büyü yapılmış olabilir mi? Öyle bir şey hissedebiliyor musun?
-Bilmem ki. Level 1'im ben daha.
drouzzindrouzzin
Üye

-Lucan buraya biraz dikkatini ver, büyü yapılmış olabilir mi? Öyle bir şey hissedebiliyor musun?
-Bilmem ki. Level 1'im ben daha.

İnsanın kendini bilmesi güzel bişiy tabi. :P
Neldock
Üye
Evil ekip. Uyandırdığımız Lich ile bir demon lord summonlayacağız. Mekana giderken ekipteki Necromancer Lich'e anlayamadığımız bir nedenden dolayı yazmaya başladı.

- Laura, yazma bence o adama.
- Neden ki?
- Ölü nihayetinde, adamda bir hareketlenme olmuyor.
SnakeSnake
Üye
sadfhsdfgsdhfgshdgfhas

kan gitmiyo dasfdsdfasfdasdfasdfasdf

gece gece ne güldüm ya.. ehahahhahahahaha
Hettar
Üye
cok var aklima geldikce atmaya devam ederim:)

-4-5 kisilik bir partide dm in kendi dunyasinda magelerin hukum surdugu nova adli bir sehirde geciyor oyun.oyuncu barbarian(ben)mage arkadasimizin usagi ve kolesi olarak kendini ucra bir magarada din,ibadet ve adaletle geciren paladini yemege davet etmeye gonderilirim..Gece ilerlemis sabaha yaklasmis..beyinler yanik..

Barbarian:tik tik heyo selamlar efendi paladin efendim sizi yemege cagiriyor zamaninda orda olasin!

Paladin: Efendini "zkim?"(yeminlen boyle duydum!)

Barbarian:15-20 sn bos baktiktan sonra..kimi "opuyosun" sen tavuk mu "opuyosun" der..

Paladin:magrur ama gururlu dumurla ne oldugunu anlamaya calisirken ciddi ciddi 2-3 dk bekler,herkez onun cevabini beklemektedir..
Cevabi "tavuk mavuk -opmuyorum-ben" ...oyun burda biter hahahahah:cheer:

-3 kisilik bir gecnlikten arkadas bir grup olarak buyudugumuz sehirden fr dunyasinda waterdeepe gidiyoruz.Grupta thief cleric barbarian olucak 3 tane adamiz..Yolu tek basina gitmemek amacli(bide cebe 3 5 kurus girsin tabi) bir kervana katilmisiz yoldayiz ilerliyoruz..derken kervan saldiriya ugrar.Son bi kac kisi kalmistir artik savasin sonu gelmistir ve kervan tarafinin kazanmasi garanti gozukmektedir.Bu sirada son 2-3 saldirganlardan biri bizim Lg clericle kapismaktadir.Cleric saldirganin silahini savusturduktan sonra ona donup

cleric:saldirganin ayaga kalkmasini bekliyorum abi hamle yapmiyorum..
DM:ok.yavasca saldirganlik belirtisi gostermeden ayaga kalkiyor yenilgiyi kabullenmis sanirsan..
Cleric:kalkinca arkadasa yeni ogrendigim whirlwind teknigini deniyorum!
herkez: :O LOL LOL!!!
ChaosWarrior
Üye
FRP nedir açıklarmısınız
QuendarthQuendarth
Mod
Fantasy Role Playing, yani fantastik rol yapma oyunu. En basit haliyle her oyuncu kendine bir karakter yaratıyor, bir kişi (dungeon master) bunlara hikaye anlatır gibi olayları anlatıyor. Bunlar da olaylar karşısında ne yapacaklarını seçiyorlar. Mesela karşınıza bir adam çıktı diyor, oyuncular ne yapacaklarına karar veriyorlar. Olayların sonucu genelde zar atarak belirleniyor. Ama karakterlerin yetenekleri de etki ediyor. Mesela oyuncu bir yaratığa vuracağı zaman 20'lik zarda 14 attı, +5 de strength bonusu var, toplam 19 vuruyor falan. Bu şekilde herkesin rol yaptığı bir masaüstü oyun işte.

Tabii ben olabilecek en basit şekilde d&d sistemine göre anlatmaya çalıştım. Farklı farklı bir sürü sistemler falan var, bayağı karmaşık. Veya sistemsiz kendi kafana göre de oynayabilirsin.
drouzzindrouzzin
Üye
http://www.frpnet.net/rehber/frpnedir.html
Güzel bir kaynak, arada yazım hataları olabiliyor yalnızca.
discussioncontroller