The Elder Scrolls IV: Oblivion
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Yav skyrimin tüm zindaları kopyala yapıştır. Oblivion'da ayleid ruinler var, mağaralar var, kaleler var, catacomblar var. Skyrim'de fix önce draugrlar, sonra draugr overlord, sonra shout duvarı.
RedBeardRedBeard
Üye
İkisi de boktan.

Hele 3 kere nasıl bitirdin onu da anlamadım ya. :/
QuendarthQuendarth
Mod

Her acidan net oblivion>skyrim.

Oblivion'u 3 defa bitirdim herhalde skyrime ise 3 defa baslayip sikintidan bitiremedim oyle diyeyim.

Objektif bakıldığında Oblivion'un serinin en kötü oyunu olduğunu herkes kabul ediyor neredeyse. Oblivion en iyisi diyen tek grup seride oynadığı ilk oyun Oblivion olanlar (insanlar genelde ilk oynadığı oyunun kusurlarını görmezden geliyor).

Ha bana sorarsan ben de Oblivion'un biraz hakkının yendiğini düşünüyorum. Skyrim'e göre çok daha kötü değil kesinlikle. İkisi farklı konularda öne çıkan oyunlar ama genele bakarsak Skyrim biraz daha iyi.

Yav skyrimin tüm zindaları kopyala yapıştır. Oblivion'da ayleid ruinler var, mağaralar var, kaleler var, catacomblar var. Skyrim'de fix önce draugrlar, sonra draugr overlord, sonra shout duvarı.

Skyrim'de hem daha fazla zindan türü var, hem de var olan türler içinde çok daha fazla çeşitlilik var.

Beğenenler: phd

Üye
Claw takıp açtığım kapıların haddi hesabı yok adeta
much çeşitlilik
QuendarthQuendarth
Mod
Oblivion'da o da yok. Üç çeşit layout var, Ayleid, kale ve normal mağara. Bütün dungeonlar layout dışında birbirinin kopyası. Skyrim'de Draugr'lu ruinler sık sık tekrar ediyor ama onlar dışında çeşitlilik çok daha fazla.

Beğenenler: hebelehoo, phd

phdphd
Üye
Skyrim'den önce yoktu diye mi bilmiyorum da aklınızda sırf claw mekanizmaları ve draugr mekanları kalmış, halbuki zindanların yarısından azı öyle. Onların dışında da Oblivion'dakinden daha bol çeşit.
Üye
http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Places
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Places

görüldüğü üzere skyrim'de içi birbirinin aynı dwarven ve draugr ruinlerinden başka hiçbir şey yokken, oblivion'da içinde gizli odaları olan, bazıları haritada gözükmeyen dünyalara açılan, hepsinde aynı şeyi yapmak yerine lütfedip çeşitli görevler bile sunan ayleid ruinler var

oblivion'da hepsini kale adı altında topladı diye mi birbirinin aynısı oldu anlamadım
skyrim'deki gibi birine fort dese birine tower dese çeşitli mi olmuş olucaktı?
veya lel git şu bandit liderini öldür diyip 1 dk'da temizlenecek caveler mi olması gerekiyordu oblivion'da?

ki daha bunların yanında oblivion gateler var. hadi ona dersiniz hepsi aynı diye
QuendarthQuendarth
Mod
Verdiğin link dediğimi ispatlıyor. Oblivion'da sadece Ayleid ruin, fort ve cave var (bir de mine varmış ama isim dışında cave'den farkı yok). Çoğunun içinde gizli oda vs. yok. Dümdüz giden, nadiren birkaç dala ayrılan koridorlar hepsi. Oblivion gate'leri de katabiliriz ama onların da hepsi aynı. Skyrim'de hem dediğim gibi çok daha fazla çeşit yer var, hem de hepsi kendi içinde çok çeşitli. Mesela Forsworn kampları da cave veya fort diye geçiyor ama işlev olarak diğer cave ve fortlardan çok farklılar. Bunun gibi birçok örnek bulunabilir.

Beğenenler: Baueltz

Üye
forsworn campleri zindan bile değil yav
kampın bir yerinde bir cave var o da 1 dk da temizlenip çıkılacak cavelerdan oluyor zaten
şu oblivion'ın daha en başında çıkan zindan
Spoiler:
image
image
image
image

şu da bleak falls barrow
Spoiler:
image

uzadıkça uzamaktan başka yaptığı bişi yok
skyrim'deki tek değişik şey buydu
Spoiler:
image

forsworn'u da niye örnek olarak verdin anlamadım adeta, falmer mi dicektin acaba?
altında şehir olan bir dwarwen ruini vardı falmerli güzeldi o.
XFire1994
Üye
Oblivion'da güzel quest vardı en azından.
discussioncontroller