The Elder Scrolls IV: Oblivion
LostLost
Üye
NeOzguR dedi:

@Lost

Başı benziyor sadece. Gerisinin alâkası yok

zaten orası skyrim temasının kalbi ve beyni

SoddorathSoddorath
Üye

10 yıl sonra rpglerde diyalog seçeneğide olmayacak sanırım..

Fallout 4 ile bunun dibini gördük saniyorum.

JerryJerry
Üye
Oblivion'daki speech sistemi yüzünden intihar edenler var.

Muzik de Morrowind ile başladı.

Beğenenler: Lost

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
oblivion'daki speech sistemi, 3 yaşındaki çocukların doğru kutuları doğru deliklerden içeri atmaları gereken oyundan ibaret bi mini-game'di sadece
uğraşmak yerine npclere para verilebilir ya da başka bi yoldan devam edilebilir herhangi bir queste
bunun dert olduğunu ilk defa gördüm doğrusu
İ. Evrenİ. Evren
Üye

Morrowindin müziği de aynı.
Yav şu oyundaki speech sistemi niye skyrimde yok yav.
Niye basitleşmek zorunda?
Daggerfallda kendi büyünü yapma, diyalogların türünü anlatış şeklini seçmemiz gibi bir sürü şey vardı.
Morrowindde herkesi öldürebiliyordun oyunu mahveiyordun.
Oblivionda hiç değilse mini game gibin bir speech sistemi ve daha güzel lockpiccing vardı
Niye yahu basitleştirmek.
10 yıl sonra rpglerde diyalog seçeneğide olmayacak sanırım.
Gidişat öyle gösteriyor.

Bethesda'nın oyun yapma anlayışı: Yeni nesil oyuncular basit oyunları seviyor. Hem oyunu yaparken fazla uğraşmaya gerek yok. Nasıl olsa modçular var, birilerinin eksik olarak gördüğünü modçular halleder. Oyuna mod desteği ver yeter. İnsanlar yıllarca oynar.

Beğenenler: keldorn_thepaladin

QuendarthQuendarth
Mod
Oblivion güzeldi, ama çok daha güzel olabilirdi. Bu video mesela eski oyunların lore'una biraz sadık kalınsa nasıl bir oyun olabileceğini gösteriyor;
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
hebelehoo dedi:

Nostaljiyi bölmek olacak ama o diyalog sistemi çok kötüydü bence.

Neyse Oblivion sevemeyen biri olarak daha fazla Baltalı ilahlık yapmiyim.

İyi demedim zaten.
Olay basitleşmesi.
NeOzguRNeOzguR
Üye
Yav Glory of Cyrodiil çıktığı zaman yağmurlu bir ormanda gezinmenin yaşattığı hissi ben hiç bir oyundan alamadım.

Hey gidi. Şeytan diyor yine yükle sırf ormanlarda gezmek için :P

Beğenenler: CombiningPerson

CoraxCorax
Üye
oblivion patrick steward ve sean bean'in bütün seslendirme bütçesini aldığı için oyundaki bütün karakterleri 3-4 kişinin seslendirdiği oyun değil miydi keh keh keh

Beğenenler: keldorn_thepaladin, NeOzguR, phd

phdphd
Üye
Morrowind'de de aynı ırktan olanları aynı kişi seslendiriyor ama wiki tarzı diyalog sisteminde seslendirilmeyen kamyon yüküyle diyalog olduğu için Oblivion'daki kadar rahatsız etmiyor.

Para kazandıracak bir pr hamlesiydi o ikisiyle anlaşmak. Açın bakın Oblivion incelemelerine, hemen hemen herkes "seslendirme çok profesyonel abi, Sean Bean falan var" yazmış. Geri kalan karakterleri bir avuç ses sanatçısının seslendirmiş olmasını nedense görmemişler.

Level dergisi de at zırhını övüyordu teallam

Beğenenler: keldorn_thepaladin

discussioncontroller