Call of Duty 5: World at War
Realplayer
Üye
[center][img width=600 height=543]http://img519.imageshack.us/img519/5928/001iu0.jpg[/img][/center]

Yapımcı: Treyarch

Yayıncı: Activision

Çıkış Tarihi: Kasım-2008/Şubat-2009

Platform: PC/PS-3/XBOX-360/Wii


Oyuna ait Ekran Görüntüleri:

http://www.recenzeher.eu/screenshot/call-of-duty-world-at-war/0/

2. Dünya Savaşı'nın Pasifik Cephesi'nde yaşanan olayları konu alacak oyun PC, PS3, Xbox 360 ve Wii (oyunun Wii versiyonu Wii Zapper'a da destek verecek) platformları için Call of Duty 4: Modern Warfare'in grafik motoru kullanılarak geliştirilecek. Call of Duty: World at War, serinin önceki oyunlarına kıyasla daha karanlık bir atmosfere sahip olacak ve bize savaşın tüm kötü yanlarını gösterecek. Düşmanların yapay zekasının oldukça iyi (saklanacaklar, takım olarak ilerleyecekler, gerekirse de üzerimize doğru koşup el bombası ile intihar edecekler) olacağı da dergide belirtilenler arasında yer alıyor. Ayrıca önceki oyunların aksine Call of Duty: World at War'ın ana senaryosunu 4 kişi Co-Op olarak da oynayabileceğiz. Oyunun çoklu oyuncu modunda ise araç kullanma imkanına sahip olacağız ve genelde takım olarak ilerleyeceğiz.
Misafir
[WT]Elessar
Üye
Oldu olacak PS2'ye çıkartsalardı...
Rothstein
Üye
Geçtiğimiz haftalarda Activision yeni Call of Duty oyunun geliştirildiğini duyurmuştu ancak oyun hakkında herhangi bir bilgi yayımlanmamıştı. Bugün ise İngiliz oyun dergisi GamesTM'de yer alan oyun hakkındaki bilgiler sanal ortama sızdı. Dergiye göre Infinity Ward (şu anda Call of Duty 6'yı geliştirdiği bize gelen dedikodular arasında) yerine Call of Duty 3 ve Spider-Man 3 gibi oyunlardan tanıdığımız Treyarch firması tarafından geliştirilen oyunun ismi Call of Duty: World at War olacak ve oyun bizi yine 2. Dünya Savaşı'na taşıyacak.

2. Dünya Savaşı'nın Pasifik Cephesi'nde yaşanan olayları konu alacak oyun PC, PS3, Xbox 360 ve Wii (oyunun Wii versiyonu Wii Zapper'a da destek verecek) platformları için Call of Duty 4: Modern Warfare'in grafik motoru kullanılarak geliştirilecek. Call of Duty: World at War, serinin önceki oyunlarına kıyasla daha karanlık bir atmosfere sahip olacak ve bize savaşın tüm kötü yanlarını gösterecek. Düşmanların yapay zekasının oldukça iyi (saklanacaklar, takım olarak ilerleyecekler, gerekirse de üzerimize doğru koşup el bombası ile intihar edecekler) olacağı da dergide belirtilenler arasında yer alıyor. Ayrıca önceki oyunların aksine Call of Duty: World at War'ın ana senaryosunu 4 kişi Co-Op olarak da oynayabileceğiz. Oyunun çoklu oyuncu modunda ise araç kullanma imkanına sahip olacağız ve genelde takım olarak ilerleyeceğiz. Dergide yer alan bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı, Activision'un bu ay sonuna doğru resmi olarak duyurmasını beklediğimiz oyun hakkında resmi açıklamalar ve yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Alıntı
Misafir
infinity ward yapsa daha iyi olurdu...
Misafir
Allah Allah!!! CoD!!!!
Father Cavil
Üye
gayet güzel olacağa benziyor bu oyun

bu arada infinity ward bu oyuna bulaşmasın onlar cod 4 ün devam oyununu yapacaklar ellemeyelim onlara
Misafir
"Yine 2.Dünya Savaşı ve infinty ward yapmıyor ... " şeklinde cevap yazacaktım ki Father Cavil'in mesajını okuyunca vazgeçtim.

Sonra oyunun açıklamasını okuyunca iyice hoşuma gitti.Süper olacak gibi.Hadi bakalım Treyarch'ı görelim.
sercan7893
Üye
sevmiyorum abi treyarch'ı güya iw bi oyunu başkasına yaptırıp kendisi bi sonraki oyunu yapıyodu. ozaman call of duty 2'yi başka bi şirketin(Ea, bioware, crytek tercihimizdir.) yapması gerekiyodu... Ve buna bağlı olarak Cod3'ü oynarken bizim de ps2 başında sinir krizi geçirmememiz gerekiyodu...
dexa
Üye
hmm flamethrower...
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Acep bu 2. dünya savaşı ve vietnam savaşı çıkmasaydı yaratıcı düşünceden yoksun yapımcılar neyi kullanacaktı.
discussioncontroller