Çok Merak Ettiğiniz Saçma Sorular
Misafir
İngilizce - Coconut
Tükçe-Hindistancevizi
:)
Niye sildiysem attığım mesajı :D
Elessar
Üye
İnsanlar neden marka alış-verişlerine çok önem verirler? Daha zararlı oldukları için mi?
oropheroropher
Üye
Elessar dedi:

İnsanlar neden marka alış-verişlerine çok önem verirler? Daha zararlı oldukları için mi?

daha kaliteli olması yetmez mi?
kimileri markasız ürünlerle görünüşü aynı olunca herşey aynı olur sanıyor..
kullanılan malzemenin rahatlığından tut, deriye zararlı maddelerin kullanımına kadar pek çok faktör var..
zaten çok fazla üst baş alan birisi değilim ama aldığımda asla markadan şaşmam özellikle konu ayakkabı falan olursa..
Jedi Panelvan
Üye
Elessar dedi:

Daha zararlı derken?

Şahsen marka konusunda sadece güven açısından hareket ediyorum. Yani bir ürünü markası için alıyorsam o markaya bir şekilde (özellikle kendi tecrübelerimle) güven duyduğumdandır. Artistik kaygıdan değil. Adidas'ı severim mesela, fakat Adidas'tan bir kere bile bir dandikliğe rast geleyim aldığım bir üründe, bir daha da tercih etmem, eğer güvenimi onarmazlarsa..

WeLoveManti
Üye
Neden bu forumda kimse bana cevap vermiyor :P

Hazır bunu okumuşsanız ve modemler hakkında bilginiz varsa (ileri seviye olmasına gerek yok bende 0 olduğundan soruyorum) özelden mesaj atabilir mi lütfen...

Elessar
Üye
Kendimize olan zararlarından bahsetmemiştim. İşçilerden bahsediyordum. Neyse derin mevzu bunlar girmeyelim :P
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Elessar dedi:

Kendimize olan zararlarından bahsetmemiştim. İşçilerden bahsediyordum. Neyse derin mevzu bunlar girmeyelim :P

Öeh Elessar nerden girmişsin sen de. :P
Jedi Panelvan
Üye
Elessar dedi:

Ben de işçiyim ve marka alışverişin bir zararını görmedim? Daha derinse biraz dalabilir misin mevzuya?
Ridbow
Üye
Çocuk işçiliği gibi işçilerden bahsediyor bence.
Elessar
Üye
Ridbow' un dediği gibi, bir de şu Güney Doğu Asya' da ürettikleri ayakkabının fiyatı kadar maaş alamayan insanlar da var.
discussioncontroller