Tekken 6 (PS3 & X360)
Misafir
Güzelmiş arcade stick.
LP_Mnts2MdngHT
Üye
Tekken oyunlarının hepsini severk oynadım ve 1 dışında hepsini bitirdim. Biliyorum zor bişey değil zaten doğal bi durum ama sadede gelicek olursam şimdi 5'i Jin kazandı değil mi ? Ben kimle bitirirsem onun kazandığı video geliyo. E gerçek hikayeye göre kim kazandı nerden bilicem ? ;D

Forumlarda felan görmesem Jin'in gerçek kazanan olduğunu felan bilmezdim. ;D

6'yı Yoshi'nin alması dileğiyle.
Misafir
Hocam onu bende anlamıyorum bir türlü. :D Ben zaten eğlenmek için oynuyorum Tekken serisini. Hikayesi falan beni ilgilendirmiyor aslında (yersen). :P
LP_Mnts2MdngHT
Üye
;D

Bilen biri açıklasada ferahlasak MAVİSAKAL'la bi güzel. ;D
defecteddefected
Üye
curufinwe
Üye
Bunu yapma işte :o
Misafir
curufinwe dedi:

Bunu yapma işte :o

adam aşırıyormu yoksa  o.o :D

Birde Collectors Edition Alınası olmuş
curufinwe
Üye

Tekken oyunlarının hepsini severk oynadım ve 1 dışında hepsini bitirdim. Biliyorum zor bişey değil zaten doğal bi durum ama sadede gelicek olursam şimdi 5'i Jin kazandı değil mi ? Ben kimle bitirirsem onun kazandığı video geliyo. E gerçek hikayeye göre kim kazandı nerden bilicem ? ;D

Forumlarda felan görmesem Jin'in gerçek kazanan olduğunu felan bilmezdim. ;D

6'yı Yoshi'nin alması dileğiyle.

Esasında hikaye Jin ve aşireti çevresinde dönüyor. Tekken 6'nın konusu da Jin'in dark side'a geçip Mishima Zaibatsu'yu ele geçirmesi ve dünyayı kontrol etmek istemesi sonucunda çıkan savaş. Sanırım 2 taraf var biri Kazuya tarafı diğeri de Jin tarafı. Kazuya, Zaibatsu'yu tekrar ele geçirmek istiyor bu yüzden kendisine Mishima Troops'a denk bir ordu topluyor. Hatta Anna ve Nina kardeşler de iki zıt tarafta saflarını alıyor.

Tekken 1'i kazanan Kazuya Mishima idi. Turnuvanın sonunda bir dağın üzerinde babası Heihachi ile çarpıştı ve dövüşü kazanarak babasını uçurumdan aşağı attı. Mishima Zaibatsu'nun sahibi Heihachi iken artık şirket Kazuya'nın ellerine düşmüştü.

Tekken 2'yi, Heihachi'nin aksine Kazuya düzenlemişti. Kazuya, babasından daha da şeytani bir akla sahipti. Hayvan hakları savunucusu olan Jun Kazama, Kazuya'nın düşmanlarından biriydi. Kazuya'yla karşılaştıklarında, Kazuya'ya karşı çekildi ve hamile kaldı. Daha sonra Jun, turnuvadan ayrılmak zorunda kaldı. Turnuvanın sonunda, Kazuya, babası Heihachi'nin ölmemiş olduğunu öğrendi ve yine turnuvanın sonunda ikisi kapıştı. İlk raundu yenen Heihachi, oğlunun şeytan genleri yüzünden Devil Kazuya'ya dönüştüğünü gördü fakat Devil Kazuya'nın inanılmaz güçlerine rağmen, turnuvayı kazanan Heihachi Mishima oldu. Oğlunu bir volkanın ağzına atan Heihachi, ait olduğu yere, Mishima Zaibatsu'ya döndü.

Tekken 3, ikinci turnuvadan tam 19 yıl sonra düzenlenir. Turnuvayı düzenleyen yine Heihachi'dir. Heihachi, Tekken 3'ten 4 yıl önce Meksika'da Ogre adında bir iblis bulur ve bu iblisi bulması, dünyayı ele geçirme planlarını tekrar harekete geçirir. Jun ise oğlu Jin Kazama'yı doğurmuştur. Ancak kendisi ve oğlunu tehtid eden Ogre'un varlığını hisseder. Jin 15'ine bastığında, Ogre gerçekten de saldırır. Annesinin itirazlarına rağmen Ogre'ye karşı koymaya çalışır fakat Ogre, Jin'i tek hamlede bilinçsiz duruma getirir. Jin, uyandığında evi yerle birdir ve annesi de hemen hemen ölmüş durumdadır. Jin, intikam ateşiyle Heihachi'ye gider ve Ogre'u yenmesi için Heihachi'den yardım ister. 3 yıl boyunca Jin, dedesi Heihachi'nin hocalığında Mishima Style Karate konusunda ustalaşır. Ve Jin 19'una bastığında Tekken 3 duyurulur. Esasında tüm turnuvanın amacı, Ogre'u yakalamaktır. Turnuva, Jin ile Ogre karşılaşıncaya kadar devam eder. Esasında Paul Phoenix, Ogre'u yenmiştir ancak sonrasında kayıplara karışmıştır ve Jin, tapınağa ulaştığında, Ogre'un gerçek formu olan True Ogre'la karşılaşır. True Ogre'yi yenen Jin, daha sonra Tekken Forces ile karşılaşır ve kurşuna dizilir. Heihachi de, bizzat torunun kafasına sıkar, çünkü Jin'le işi bitmiştir. Ancak Jin'in babasından aldığı şeytan hücreleri harekete geçmiş ve sırtında kanatlar çıkararak Jin'i yeniden diriltmiştir. Bu, Devil Jin'i ilk gördüğümüz andır ve dedesi Heihachi'nin kafasını duvara çalarak tapınaktan uçarak gözden kaybolur.

Tekken 4, 3. turnuvadan 2 yıl sonra düzenlenir. Heihachi, ölümsüz olmayı istemektedir fakat kendisinde şeytan geni olmadığından dolayı torunu Jin'e ve Mishima Zaibatsu'nun ana şirketi olan G Corporation'da saklanan Kazuya'nın vücuduna ihtiyacı vardır. Heihachi, Tekken Forces'ı G Corp.a Kazuya'nın bedenini almak için gönderir ancak görev başarısızlıkla sonuçlanır, Kazuya Tekken Forces ekibinin tamamını öldürür, Kazuya hayattadır. Heihachi, bunun üzerine 4. turnuvayı düzenler, amaç Kazuya ve Jin'i safdışı bırakmaktır. Yedinci raundda Jin ve babası Kazuya karşı karşıya gelirler fakat Jin, Tekken Forces tarafından yakalanır, raundun galibi Kazuya ilan edilir. Son raundda Kazuya, babası Heihachi ile karşılaşır, fakat Heihachi, turnuvayı kazanır ve Jin ile Kazuya'yı Hon-Maru bölgesine götürür. Kazuya, burada şeytan geninin etkisi altına girer ve Heihachi yi telekinezi ile safdışı bırakır. Kazuya, kontrolünü tekrar kazandığında, Jin'i içindeki şeytani gücü absorbe ederek öldürmeye karar verir. Ancak Jin, bilincini kazanıp öfkeyle Kazuya'ya saldırır ve onu yener. Heihachi, kendine gelip yorulmuş olan Jin'e saldırır ancak Jin, şeytan geni kontrolünde dedesini safdışı bırakır. Tam dedesini öldürecekken annesi Jun'un görüntüsü hafızasında belirir ve Heihachi'i bırakarak Hon-Maru'nun çatısından uçup bir kez daha geceye karışır.

Jin'in çatıdan kayıplara karışmasından dakikalar sonra, Hon-Maru'yu bir grup Jack-4 basar. Amaçları Heihachi ve Kazuya'yı öldürmektir. Kazuya ve Heihachi, sırt sırta Jack-4'lerle çarpışır. İşler kızışınca, Kazuya, Devil formuna geçerek oradan kaçar. Birkaç saniye sonra Hon-Maru patlamıştır. Bunun tek tanığı da Raven'dır. Ertesi gün, Heihachi'nin öldüğü duyurulur. Herkes bunun Mishima Zaibatsu'nun sonu olacağını düşünmektedir fakat işler rutin akmaya devam etmektedir. Ve iki ay sonra da Tekken 5 turnuvası duyurulur. Jin ve Kazuya, turnuvada ilerledikçe, turnuvayı duyuran ve Mishima Zaibatsu'nun yeni sahibi ortaya çıkar; Jinpachi Mishima, Heihachi'nin 30 yıldır kayıp olan babası. Yıllar önce gizli kalan bir gerçek açığa çıkmıştır, Jinpachi; Mishima Zaibatsu'nun kurucusudur. Fakat Heihachi, şirketi babasından alarak onu Hon-Maru tapınağının altına hapsetmiştir. Jinpachi, burada ölmüştür, ta ki şeytan geni, aklını kontrol edinceye kadar. Hon-Maru'nun patlamasıyla Jinpachi serbest kalmıştır. Jinpachi, aklını yavaşça ele geçiren şeytan geninden kurtulmak ve birinin onu öldürüp bu felaketi durdurması için yeni bir turnuva düzenlemiştir. Jin, turnuvanın sonunda büyük dedesinin şeytan formuyla dövüşür ve onu yener. Artık Mishima Zaibatsu'nun yeni sahibi Jin'dir.

Çıkan kısmın özeti budur, hata varsa affola. Ha, Tekken 6'yı düzenleyen de Jin Kazama'nın ta kendisidir. Ayrıca yazdıklarım Tekken serisinin sadece ana hikayesidir. Bunun onlarca karakteri var, hepsinin hikayesini yazmaya kalksam roman olurdu sanırım. Umarım biraz aydınlatabilmişimdir seni.
Dexter
Üye
curufinwe dedi:

Hayvan hakları savunucusu olan Jun Kazama, Kazuya'nın düşmanlarından biriydi. Kazuya'yla karşılaştıklarında, Kazuya'ya karşı çekildi ve hamile kaldı. Daha sonra Jun, turnuvadan ayrılmak zorunda kaldı.

Hikayeye bak ya.
curufinwe
Üye
Dikkat ettiysen gittikçe gelişiyor ama hikaye.
discussioncontroller