Bu sitedeki tek kullanıcı bendim =)
ofcmofcm
Üye
Dün geceki ikinci site çöküşünün ardından hem host şirketi hem de biz hararetli bir çalışmaya gireriz. Sabaha kadar sorun çözülür, tekrarlanmaması için ikinci bir sunucunun hazırlıklarına geçilir. Bu arada adminlerden siteyi açtık mesajı gelir. Site cidden açılmış ve çalışmaktadır.  Ana sayfaya gerekli duyuruyu yapar dergi işlerine dönerim.

Ama bilmediğim şudur ki siteyi düzeltmeye çalışırken konan IP sınırlaması kalkmamıştır. Yani siteye bütün dünyada sadece benim IP numaram ulaşabilmektedir. haliyle ben siteyi açık sanmaktayımdır. Bu arada site açılmıyor diye telefon eden herkese, yok yok ben açtırdım girin bir bakın çalışıyor derim. Ama kimse geri arayıp yok valla açılmıyor hala demez. Taa ki aradan dört saat geçip Volkan beni duruma uyandırana kadar.

tugbek: Siteyi açıyoruz demiştiniz kapalıymış hala
admin: Yok yok açtık siteyi
tugbek: Ya nasıl açtınız benim IP dışında bağlanılamıyor.
admin: Bir kontrol edelim. Evet açık işte siteniz ama ya script'lerden ya da sınırlandırmalardan dolayı 403 mesajı veriyor. Siteden düzeltmeniz lazım bunu.
tugbek: Kardeşim bizim sitede IP sınırlandırması yok. Siz koydunuz onu.
admin: Olur mu canım site kapalı mesajı çıkardı biz açmasak. bakın giriyorum 403 hatası veriyor.
tugbek: Evet çünkü senin IP'ne yasaklı
tugbek: Bütün IP'lere yasaklı!!!
admin: Haa şimdi anladım.
tugbek: Aferin sana...

Bu dört saatlik süre içinde sitenin tek kullanıcısı benimdir. Aynı 28 gün sonradaki gibi...
Misafir
valla tırstım bi an
FireMcFireMc
Üye
Valla ilginç bir durummuş. Umarız bundan sonra böyle uzun süreli sorunlar olmaz
Misafir
Yani torpil olur da, bu kadar da olmaz ki...

ofcmofcm
Üye
Yeni sunucunun kurulumu sürüyor, bugün içinde tekrar bir süre kapatıp transfer yapmak gerekebilir. Bu yeni sunucuda benzer bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Muhtemelen iki ay sonra da kalıcı sunucularımıza geçiyoruz, o zaman muhtemelen yine bir günlük bir kapama olacak. Bunlar kaplan gibi güçlü, çita gibi hızlı aletler olacak. kalıcı sunuculara geçtik mi sitede istediğimizi yapabiliyor olacağız muhtemelen. Bakarsınız demo/video yayınına bile başlarız.
matrklorm
Üye
noluyorum sandım ikidir girilemiyo

hele diyo buraya firmeye yetkin yok diye bende öyledir dedim susup oturdum
Misafir
ofcm dedi:

Yeni sunucunun kurulumu sürüyor, bugün içinde tekrar bir süre kapatıp transfer yapmak gerekebilir. Bu yeni sunucuda benzer bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Muhtemelen iki ay sonra da kalıcı sunucularımıza geçiyoruz, o zaman muhtemelen yine bir günlük bir kapama olacak. Bunlar kaplan gibi güçlü, çita gibi hızlı aletler olacak. kalıcı sunuculara geçtik mi sitede istediğimizi yapabiliyor olacağız muhtemelen. Bakarsınız demo/video yayınına bile başlarız.

oh oh ne iyi
hemen geçelim ozaman :woot:
hydramarine
Üye
4 saat boyunca kimsenin online olmamasından anlaşılabilirmiş aslında. Hele Cuma günü..
Laçin
Üye
Off korktum valla bir an Şükürler olsun bir şey olmamış
Gildor
Üye
Ben vallaha fazla takılamıyorum siteye. Malum vizeler dersler falan filan. Yani farkına bilenem varmadım yokluğun, özür dilerim. Ama muhabbete koptum ya admin olan arkadaşın ne süper bi kavrama yeteneği var öyle :D
Misafir
Kaplan güçlüdür. Çita hızlıdır. Kırması yir.
discussioncontroller