Warhammer 40.000 Genel
oyunsever94
Üye
Biliyorum kaelin ama şu anda deli gibi online oynadıgımdan degerlendirmelerim çöktü yoksa ona bakılırsa bir daemon princede oyundaki gibi kolay harcanmaz(evet deamondan hala nefret ediorum sadece gerçekler acıdır).(Oldumu kaelin?)
CoraxCorax
Üye
üşengeçliğimden hikayenin kalan kısmını pc ye geçirmiyorum varya. imparator beni deamon etsin.
Lord Inquisitor
Üye
Buradki hikayeyi sevdiyseniz arkadaşlar.... Hani biraz daha Softmore haliyle FRP oyunlarındaki Warhammer 40k The Mischief oyunumuzu da okuyabilirsiniz. Hatta ziyaretçi defterine feedback verebilirsiniz.

(Evet reklam yapıyorum :) )
ragnor
Üye
Edit: Lan kırk yılın başı bi mesaj yazayım dedim onuda yanlış başlığa yazdım iyi mi?!?!

Neyse madem buradayız alakalı bişeyler yazayım. Yakın zamanda Mordheim'a başlama fantezim var, bi grup arkadaşıda kafaladım sanırım. Siz ne dersiniz? İlgilenen, oynayan, ya da oynamış olan var mı? Ne önerirsiniz? Başlama, yada şöyle yap vs. gibi her türlü öneri ve fikre açığım açıkcası.
mithrelios
Üye
Mordheim'dan oldum olasi hazetmedim. warmaster vardi asil, warhammer'in daha büyük ordular ile oynanai gerekirse ona geçilir ama daha mikro bişeylere geçilmez bence.

warhammer yeterince mikro zaten, en büyük savaşta bile taş çatlasin 200 model olur masada bir tarafta (o da skaven veya orc filansa bi taraf). çoğu orta ölçekli karşilaşmada toplam model sayısı bunu bulmaz. e bu savaş mi mahalle kavgasi mi. bir de mordheim a geçip 15 model ile oynamak bence anlamsiz.

marvel karakterleriyle filan oynanan oyle oyunlar var istersen onlara bir bak, hiç olmazsa wolverine ile sabertooth filan kapistiriyorsun. garip fareler yerine :D
Lord_Duxus
Üye
seyfoyun dedi:

Yeditepe Üniversitesi'nde Bilimkurgu Kulübü başkanıyım. Bizim kulüpte bir tane masa var, bugün ise ikinci masanın yapımına başladık. Sebebi ise hem çim terrain olmasını istememiz, hem de eski masanın ikiden fazla orduya yetmemesi.

Bunu duyduğuma çok sevindim. =) Başka hangi okullarda var acaba?

Ragnor;
Mordheim baya eğlenceli, güzel bir grup ve güzelde bir hikaye bulursanız tadından yenmez. Yardımcı olmaya çalışırım...
Kaelin
Üye
Yeditepe'de okumak vardı şimdi... Şanslı adamlar ya.
Creator
Üye
Bende de başlangıç tadında 40k SM takımı var. Zamanla büyütecem umarım. Masalar diyince Beşiktaş pasajlarında eskiden toplanan grupları hatırladım. Malzemeler için bir adet dükkan, masalar vs. vardı. Tabi şimdi yerinde yeller esiyor. Kadıköy civarında bazı mekanların senelerdir masa getirtme projeleri var ama şahsen çok bel bağlamıyorum. Eğer yeterince oynayacak oyuncu varsa(fantasy, 40k, lotr vs.) bir mekan belirlenip masaları kendimiz halletmeye çalışabiliriz. Veya yeditepe convention falan düzenlemeye karar verir, kim bilir =)
Lord_Duxus
Üye

Bu oyunu evde arkadaşınızla yemek masasının üstünde, yerde oynayabilirsiniz. Ya da varsa şehrinizde(/üniversitenizde - Warhammer kulübü yok ve Warhammer masası olan bir FRP kulübü bilmiyorum, Koç'ta vardı sanırım oynayanlar, Sabancı'da var ama kimsenin masası yok benim bildiğim) bir kulüp varsa orda güzel masalar, oyun oynayabileceğiniz sohbet edebileceğiniz insanlar var. Onlarla güzelce oynarsınız.

Eskiden Ankara'da vardı, hala var mı bilmiyorum...
İstanbul'da eskiden SiHiR vardı. Beşiktaş'ta çok güzel büyük bir mekanları vardı, taşınıp biraz ufaldılar, sonra tekrar taşınıp iyice ufaldı. Oyun için yeri yok, sadece satış mağazası. Bakırköy'de Sevinç Dershanesi'nden yukarı (tren istasyonuna) çıkarken sanıyorum jandarma şeysinin bir sağ sokağında olmalı.
Şu anda biri Kadıköy'de öbürü Göztepe'de (sanırım) iki kulüp daha var. SiHiR'in en son formuna geçmesinden sonra oyuncular tarafından kuruldular. Biri Karargah, Warhammer Fantasy oynanır genelde. Diğer Imperium (internet sayfasını bulmadım, vardı diye hatırlıyorum ama), benim bildiğim genelde 40k oynuyorlardı.

Creator
Üye
Beşiktaştaki dükkan kapanınca açıkçası warhammer için gidilecek bir yerim kalmamıştı. Dün Kadıköydeki dükkanları araştırdık biraz, kimse bir yer öneremedi. Sonra bir tanıdıktan göztepeye taşındıklarını şans eseri öğrendik ve biraz uğraşarak bulduk. Carousel'in oralarda t-shirtçülere falan sorarsanız yerini gösterirler. Ama dükkan gerçekten çok küçük. Ben boyalara dadandım biraz. Dükkandaki elemanla muhabbet ettik o arada. Bu aralar yeni teslimat yapılmayacağını söyledi. Seçenekte bayağı azdı. Hiç yoktan iyidir tabi de eski halini aratıyor.

Imperium dediğin şu sanırım:

http://forum.paticik.com/read.php?16,3816274
discussioncontroller