Warhammer 40.000 Genel
oyunsever94
Üye
Haaa bütün chapteri primarchlarıyla falan toplamaya kalkarsan yetmez.
DeliDM
Üye
arkadaslar merhaba,

yeni bir warhammer 40k'ci olarak; minyatur ve kural kitaplarini (varsa 40k evreninde gecen romanlari) ankarada nerede bulabilirim? bununla birlikte henuz ordum olmamasina ragmen, yapilacak savaslara (yada hali hazirda yapilan) seyirci olarak katilmak isterim.

degerli tavsiye ve yorumlarinizi bekliyorum.
DeliDM
Üye
ankarada figür nerde bulabilirim? emperor adina bir yardim edin :)
Kalixis
Üye
Bilseydim önce kendim alırdım :D hatta kendi chapter'ımı kurardım ancak Ankara'da oynayacak insan bulmak daha zor bence bir iki klüp var ancak yerleri hakkında bir fikrim yok...
Aileena
Üye
bmkorkut dedi:

Minyatür olayına girmiş olan var mı? Ben oyun olarak oynamasam da minyatür boyuyorum, modifiye ediyorum. Ork ve Space Marine figürleri var elimde.

WH maketleri ile uğraşanlarla tanışıp teknik bilgi paylaşımı yapmak isterim.

Yaptıklarımdan da koyayım da reklam olsun:
http://www.coolminiornot.com/105824
http://www.coolminiornot.com/105823
http://www.coolminiornot.com/105822

Ben de uğraşıyorum, 40 kişilik falan bi sister ordum var şu aşamada, heavy supportlarımı almadım ama henüz. Boyuyorum yavaş yavaş ama hayattan soğudum, aşırı detaylı sister figürleri milyarlarca purity sealları var, deliriyorum. Mümkün değil hatasız boyayamıyosunuz.

Penitent Engine konusuna dönecek olursak, o engine'e bağlı olan sister bir Repentia'dır. Ruhlarının ancak acıyla arınacağına inanırlar. Radikaldirler, ruh hastasıdırlar aynı zamanda. Fear check'i tutturamadıkları taktirde bu ablalar geri kaçmazlar aksine "Only in death does the duty end" diyerek düşmana doğru koşarlar.

Ankarada figür satan yer maalesef kalmadı, yakın zamana kadar eski Cottage'da satılıyordu ancak şimdi sadece maçlar yapılıyor orada. Yeri de Tunalı Hilmi Cd. Bestekar Sk. 62/8'de, oynayan, boyayan ilgilenen varsa gidebilir. Güzel yerdir.
BayKunduz
Üye
Merhabalar,
Istanbulda warhammer fantasy ordusu olupta, dwarf orduma meydan okumak isteyen(ler) varsa iletişime geçelim. =)
Aqqo
Üye
Konuyu tekrar actım, umarım moderator arkadaslar buna kızmazlar.

1999 yılında Ankarada Dost kitap Evinde Warhammer ile tanıstım. ö dönem sadece minyaturleri ile ilgileniyordum. ne kitabını aldım ne codex okudum. cunku fantasy ordularını kurup masa ustunde savasmaya nıyetım yoktu sadece modelci idim. zaten o zamanlar bir grup genc kendı aralarında bır cafede bulusup oynuyorlardı bu oyunu. pek yaygın değildi yani oyle her yerde modelini boyasını bulma sansınız yok, internetten sipariş etmeye kalksanız gümrükte sıkıntı yaşanıyor, Turkiye olarak adamların kargo destinasyonunda yoksunuz kısacesı bir ton olumsuzluk söz konusu. aslına bakarsanız masa üstü kısmı halen pek yaygın değil. o Bir avus orta yas adayı devam edıyor oynamaya bir de Karakgah catısı altında toplanmıs hobby sever var İstanbulda. Ankara İzmir gibi şehirlerde de kendi halında klupler mevcut. Neyse ben bir türlü iletişime gecemedim o orta yas adayı olmuş arkdaslar ile.

Universteyi Sivasta okumam Ankara - Bursa - İstanbul üçgeninde fink atıyor olmam birazda üşengeçlik gibi değişik mazeretlerim vardı.

Aradan yıllar gecti yaptıgım bir cok minyatur tabiri caiz ise pert oldu, ardından evlendim o sırada kalanlardan bir kutuda kayboldu. Derken Warhammer Online cıktı. Benimde eski askım canlandı. Basladım oynamaya... daha bu ay bıraktım oynamayıda.

Tekrar Warhammer ordularımı kurma merakı icine girdim. Önce Fantasy üzerine yogunlasayım dedim ancak bir turlu hangı orduyu yapmam gerektıgını bulamadım. bir empire sardım bir breton dadandım sonra bir kac Chaos warior boyadım filan derken bir baktım gene aynı sürümcemede kalmısım.

Tam o sırada Karargah forumlarından Dishci lakaplı Tankut yetisti yardımıma ve beni 40K evrenine yonlendirdi. Bütün warhammer evreninde hayatta oynamam hayatta boyamam dediğim 40k ile baya bir hasır neşir etti. Sizlerin huzurunda tekrar teşekkür ederim kendisine.

Şu anda Space Wolves ordumu boyuyorum bos vakitlerimde. Çokta egleniyorum kendı basıma. Beni bilgisayrdan uzaklastırdı. Kafamı dağıtmamda cok faydalı oluyor. Hatta eşim bile hobimden dolayı memnun. daha dogrusu hem eşim hemde oglum. Kendisi daha 1 yasında ve "AAAAAAA" diye bagırarak minyaturlerime saldırıyor. Sanırım o da cok begendi boyamalarımı  ::)

İngilizceden yana en ufak bir sıkıntım olmamasına ragmen Kollej günlerinde kusturucasına ingilizce roman okumak zorunda kaldıgım icin su anda ingilizce kitap okumaktan haz etmiyorum, zaten bende okuyarak değil deneyerek, konusarak, dinleyerek ögrenenlerdenim.

Bir önceki konuda 300 kusur sayfayı zevkle okudum.
Bazı yerlerde kahkahalar ile guldum hatta iş arkdaslarım bana garip garip baktılar.

Bakınız Codex Okumadım!
Kitap Okumadım (aslında okuyamıyorum ingilizce olunca üseniyorum)
Ancak Warhammer evreni ile uzun zamandır ilgileniyorum.
Umarım bu yüzden beni aforoz etmeye kalkmaz bazı arkadaslar ama hersey okuyarak ögrenılmez diyenlerdenim. Okudugunuzu nasıl anladıgınız ve yorumladıgınızda bilginin gecerliliğini değiştirecektir.

Neyse fazla sözü uzatmayayım
Burada benim Marinim senın nurgle`ni döver
Benim eldarım sana cok pisişir gibi muhabbetler ile gülmekte cok keyifli
Lore hakkında ciddi bilgileri okumakta cok keyifli.
Özellikle Lexuim u okumus arkadasların aktardıkları cok faydalı oluyor.

Keyifli ve Tartışmasız Sohbetler dilerim.
Mad Dok
Üye
Ya şu Ultramarines Omnibus ve Ork codexini okumayı çok istiyorum ben; mersinde D&R'da bulamadım, çaresizim.
Legionator
Üye
Yalnızca Remzi'de oluyor Black Library kitapları. Codexleri bulabilmen ise daha da zor, en iyisi internetten indirmek.

Aslında biraz beklesek de öbür konu tekrar açılsa iyi olur. Bayağı bir geyik muhabbeti içerse de önemli bilgiler de vardı.
MustaTheUA
Üye
D&R'ın bu olaya el atmaması çok ilginç ama. Sanırım okumayı çok sevmeyen bir millet olduğumuzdan kaynaklanıyor bazı tip kitapların yaygın olarak satılmaması durumu. Ben şimdi Warhammer40 kitabı almak istesem, en yakın Ankara var, haydi diyince de gidilmiyor tabi. Umarız, D&R'da şu kitap işine, Warhammer fan eşyaları satışıyla ''birlikte'' başlar en yakın zamanda.
discussioncontroller