Grand Theft Auto: San Andreas
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
merhabalar;

çok basit ve kısa birkaç sorum olacak...

*öncelikle San Andreas Mod Installer 'in Win7 x64 uyumlu bir versiyonu (1.1 üzerinde bir versiyonunu bulamadım da) ya da muadili başka bir yazılım mevcut mudur?

*ikinci olarak grafik geliştirmeleri için yurdum apaçi güruhunun abuk subuk zırvalarından öte (cami eklemece, x ilini y ilçeleriyle eklemece, doğan görünümlü beyaz şahin fantazisi vs vs) bildiğiniz ve global anlamda genel kabul görmüş modlar hangileridir? örnek olarak oyundaki tüm otomobilleri gerçek dünyadaki otomobillerin yüksek çözünürlüklü ve ayrıntılı dokulara sahip modellemeleriyle değiştirecek bir Real V3 modu gelecekti geçen yaz, yayınlanan videolarda falan epeyce güzel de gözüküyordu ama ses seda yok halen daha... bir de tek tek, bölgesel olarak dokuları iyileştiren-günümüze uyarlayan modlar mevcut, ancak farklı kişilerin ellerinden çıkma oldukları için birbiri ile uyumlu değiller anladığım kadarıyla... hani daha ziyade oyunun geneli ya da büyük bir çoğunluğu üzerinde bu değişiklikleri gerçekleştiren bir paket var mıdır?

*son olarak menü altındaki görüntülenebilen mesafeye dair ayar (draw distance) sonuna kadar açık olsa dahi günümüz şartlarında epeyce sırıtıyor gibi, bunu oyuna ait dosyalar üzerinde yapılacak değişiklikler/müdahaleler ile arttırma imkanı var mıdır, varsa nasıl yapılabilir...

yardımcı olacak olanlara şimdiden çok teşekkür ederim... (Y)
phdphd
Üye
Draw Distance'ı yükseltmek için bildiğim iki mod var, biri normalin (normal derken grafik ayarlarından en sona getirilmiş halinin) on katı mesafeyi gösteriyor; ama dokuların ve cisimlerin zaman zaman kaybolması gibi bir yan etkisi var. Diğeri ise normalin dört katı mesafeyi gösteriyor ve herhangi bir bozulma vs. olmuyor. Kullanıyorum ve çok memnunum, tavsiye ederim.

http://www.gtagarage.com/mods/show.php?id=3225
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
teşekkürler babuş...

gel gelelim San Andreas ile ilgili tüm hevesim 2-3 birlikte kullanılabilir grafik modunu, img tool 2.0 aracılığıyla kurma çabam esnasında geçti gitti... yahu tek tek dosya uzantılarına dikkat kesil, tek tek dosyaları seç, tek tek yedekle, tek tek değiştir, dene ve çalıştığına emin ol falan, bildiğin ömür törpüsü çıktı... vazgeçtim, bıraktım bir kenara, artık gta4 için yapılan San Andreas modunun betadan çıkıp oturmasını beklerim hiç yoktan, yine de kalkıp uğraşmam bir daha böylesi... :D
dodgerdodger
Üye
Steam'den aldım ve deliler gibi oynuyorum bu aralar. Hiçbir ara videoyu atlamadan, sindire sindire ilerliyorum. User track listesinede ekstradan Dr. Dre, Snoop, Eminem, 2Pac falan gömdüm. Tam bi gangsta havasında takılıyorum. Oyunun atmosferi insanı içine çekiyor direk.

Oyun çıkalı 6 yıl olmasına rağmen grafikler nasıl desem. Evet kötü, pikseller sayılıyor artık ama adamlar o kadar güzel tasarlamışlar ki, bazen etraftaki detaylara takılıp kalıyorsunuz.

Nuthin' but a 'G' Thang yooooo! :F
tersadamtersadam
Üye
0469++-
defecteddefected
Üye
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
remastered sürümü çıkacakmış PS3 ve Xbox 360'a. Keşke 3.oyununada yapsalar. ^^
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Kolay para ha. Halihazırda xbox 360'da san andreas oynanabiliyordu. Bu yüzden çok gereksiz olmuş. Bi' de xbox 1'de orjinal san andreas'ı olanlar oyunun bu xbox 360 versiyonunu almak zorundaymış. Asıl red dead redemption'ı pc'ye çıkarsalar keşke.
merakli_oyuncumerakli_oyuncu
Üye
Mobil sürümünde güya grafikleri geliştirmişlerdi, daha da berbat hale getirmişler! Oyun artık daha kolay hale gelmiş ama. Gene de Pc'de satın aldığım için mobilde sekiz buçuk liralık bir gereksiz masraf oluşturdu o kadar. neyse. En azından artık arabadayken san andreas oynayabiliyorum!
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Bu arada Steam'de oyuna güncelleme geldi 400 küsür mblık. Ne eklediği hakkında hiçbir fikrim yok ama.
discussioncontroller