Grand Theft Auto: San Andreas
dodgerdodger
Üye
orada yazan şarkılar oyunda var zaten?
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
artık yok

Beğenenler: dodger

dodgerdodger
Üye
aynen. gece gece eksik okumuşum.

şu saatten sonra oynanmam zaten. geçmiş olsun.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Yanlis hatirlamiyorsam her radyonun döngü şeklinde kayitlari vardi youtube'da. İlla oynayacaksam onları kendi radyoma atarım. Ama çıkan şarkılar resmen oyunun ruhu olan şarkılar. Bir şekilde lisans işini çözselermiş keşke...
merakli_oyuncumerakli_oyuncu
Üye
Ulan hep de en sevdiğim şarkılar gitmiş :'( YUM YUM ULAN!
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
lellel dedi:

Şarkıların lisansları bitmiş.

Muhtemelen öyle olmuş ama olayda bir saçmalık var. Satış lisanasları bitmiş olabilir de hali hazırda satın almış insanlardan bunları silmek neyin kadası. Ben parasını verip almışım olay kapanmış.

Beğenenler: rubyred, phd, AK_Lampard

phdphd
Üye
Güncelleme gelecek, mobildeki checkpoint sistemi geliyor, Steam'e achievement geliyor, tekrar oynamaya bahane olur diye heyecanlanıyordum ben de salak gibi. :(

Rockstar lisansı biten şarkıların lisansını uzatarak büyük sükse yapabilirdi, ısmarlama haber de yaptırırdı "lisanslar bitti ama oyuncularımız için paraya kıyıp uzattık" diye, GTA V'in PC'ye çıkmasından önce de güven tazelemek için müthiş bir PR hamlesi olurdu. Bence asıl sorumlu Rockstar'dan çok müzik endüstrisi ve şarkı lisanslama sistemi. Taş devrinden kalma, dijital dağıtıma adapte edemedikleri kuralları 2014 yılında uygulamaya çalışıyorlar. Olan son kullanıcıya oluyor.

Şu saatten sonra Rockstar'a güvenip GTA V'i nasıl alacağız Steam'den? Lisans geçiciydi diye ondaki şarkıları da birkaç yıl sonra kırparlarsa ne olacak? Dijital oyunların hepsi için geçerli bu, geriye dönük olarak "lisans bitti, anlaşma bitti, oyunumuzdaki şarkıları kırpıyoruz" veya "başka firmaya yaptırdığımız görevi, ek paketi o firmayla anlaşmamız bittiği için kaldırıyoruz" diyen başkaları da çıkabilir artık. Şimdiye kadar satışı durdurulan oyunları çok gördük, ileri dönük teknik destek vermeyip işi mod yapımcılarına bırakan oyunlar da var, ama satışı devam edip içeriği böyle kırpılan oyun hatırlamıyorum.

San Andreas sağdan soldan derlenip toplanıp bütün şarkılarla oynanacak hale gelir tekrar, mesele o değil, ama dijital ürünler bir kez alındıktan sonra sonradan hiçbir şey eksilmeden sonsuza kadar kullanılabilme özelliğini kaybetti. Bu olumsuz imaj kolay kolay düzelmez.

Beğenenler: CombiningPerson, PiccolaKid

dodgerdodger
Üye

lellel dedi:

Şarkıların lisansları bitmiş.

Muhtemelen öyle olmuş ama olayda bir saçmalık var. Satış lisanasları bitmiş olabilir de hali hazırda satın almış insanlardan bunları silmek neyin kadası. Ben parasını verip almışım olay kapanmış.

R* ile aynı durumdayız herhalde. Zamanında onlar da "parasını verip almıştı".

Gerçi uzatabilirdi lisansları. Belki denenmiştir ama para konusunda sorun çıkmış olabilir. Sonuçta belli şarkılar gitmiş. Demek ki uzatabildikleri lisanslar da mevcut.

Aynı şey GTA V için de olabilir ama o zamana GTA 7 falan çıkar herhalde.

kral julienkral julien
Üye
10 yıllık oyun mk, bi dağılın gidin

100lerce saat oynadık zaten. hala s.a oynucak ayağı yapmayın

ha r* parayı basmamışsa yazık, yıllarca binbir türlü dava dalaşına girdikten sonra aynı insanlarla anlaşamamış da olabilir
AK_LampardAK_Lampard
Üye
10 yıl sonra yine oynarım, ne diyon sen?

Beğenenler: PiccolaKid, rubyred, phd

discussioncontroller