Piramitlerin Gizemi
Lightbringer Lord
Üye
Niye böyle saçma ve tag'inde zaten "komedi" yazan bir videoyu bu konuya koydun peki?
PeriahPeriah
Üye
Bence piramitleri çok büyütüyorlar altı üstü taşları üst üste koyup içinede bi kaç labirent ve tuzak atmışlar o kadar ama çok eski olduğu için tarihi değeri yadsınamaz bir gerçek.
Mrt95
Üye
Periah dedi:


Bence piramitleri çok büyütüyorlar altı üstü taşları üst üste koyup içinede bi kaç labirent ve tuzak atmışlar o kadar ama çok eski olduğu için tarihi değeri yadsınamaz bir gerçek.Çok Çok Eskide var olan teknolojiyle yapılması nerdeyse imkansız olduğu için büyütülüyor
Infrawhite
Üye
Yapılmasının imkansız olduğu sonucuna nereden vardın? İnsanlar tarafından yapıldığını öne süren herkes nedenleriyle, kaynak göstererek söylüyor. Ancak niyeyse, yapılamayacağını söyleyenler ortaya taş atıp kaçıyor. Hem bunun nedenini, hem de insanlar tarafından yapılmış olamayacağının nedenini merak etmekteyim.
Jedi Panelvan
Üye
Abi hani yapim surecinde calisanlar insanliktan cikiyor ya, o sebepten "insan yapmis olamaz!" deniliyor bence..
greater.951
Üye
Piramitleri düzeni acayip birşey.Mesela bir bitki piramadin içinde daha çabuk büyüyor.Ya da firavunun piramidine yılda sadece 2 gün ışık giriyor.Bu da sadece tahta çıktığı ve doğduğu gün.Yani o teknoloji ile yapılan bu işlem tabiki de abartılacak.
Infrawhite
Üye
Bitkiler karanlık ortamlarda daha hızlı büyür. Lisede biyoloji görmüş herkes bunu bilir. Sebebi ise oksinin fotofobik bir hormon olmasıdır.

Işık olayına gelince, bunun tamamiyle bir pazarlama taktiği olduğunu düşünüyorum, eğer delinin birinin kuyuya attığı bir taş değilse. Böyle bir şeyin yapılması pek mümkün değil. Birkaç sebebi var. Örneğin, ikisi:
1-Güneşin gökyüzündeki konumunun 2 gün içindeki değişimi, taşlarla yapılan bir oyuk ile ışığın geçmesinin ayarlanabileceği kadar fazla değildir.
2-Antik Mısır'da 360 günlük bir takvim kullanılmaktaydı. 365 günlük bir yıla sahip olan Dünya'da 360 günlük bir takvime göre doğum-tahta çıkış günlerinin örtüşmesi imkansızdır. 365 yıllık takvime göre her yıl 5 gün erken düşmeli ışık piramidin içine, elbette statik bir yapı için böyle bir şey mümkün değil. Kaldı ki bu günler kışa da denk gelecek yaza da, yani eğik açıyla da dik açıyla da gelecek ışınlar, dolayısıyla deliğin de bir piramidin tepesinde bir dibinde olması gerekir.

Eh, sonuç olarak bu yılda belirli günlerde 2 kere ışık alır olayı bir yalandır efenim.
sifonn
Üye
"Piramit efsanesi aydınlandı!
Piramitleri inşa edenlerin köleler olduğu düşüncesinin yanlış olduğu belirtilirken, piramitleri inşa ettikleri belirtilen işçilerin mezarları kamuoyuna açıldı."
http://www.ntv.com.tr/id/25042915/
başlık biraz abartı olmuş =)

bir de;
http://img402.imageshack.us/i/abinaptn.jpg/
ciddi değil dimi? =D
creiGncreiGn
Üye
Kölelerin yapmadığı tezini iddia ederken kullandıkları argümanlar akla yatkın ve mantıklı..

Ahahah yorum süpermiş ;D. Eğer bu adam ciddiyse ve insnaların okuduklarını anlama kapasiteleri bu kadarsa vay halimize..
QuendarthQuendarth
Mod
discussioncontroller