Kampüsleri tanıtalım
Misafir
ÖSS'ye girecek arkadaşlar için site içi kampüs tanıtım günleri. Çoğumuz zamanında kampüsümüzü bile göremeden tercih yapmak zorunda kaldık kimimiz pişman oldu kimimiz havalara uçtu. Eğer sizde benim gibi düşünüyorsanız gelin bu yıl tercih yapacak arkadaşlar için bilgilerimiz dahilinde kampüslerimizi tanıtalım. Ben İstanbul Üniversitesi Avcılar yerleşkesiyle başlıyorum...

Avcılar yerleşkesi Veterinerlik,Mühendislik Fakültesi, İşletme, Teknik Bilimler(2 yıllık),Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliklerini barındırır. Depremden sonra büyük zarar gören kampüste tadilat yapılmış ancak hala büyük altyapı eksiklikleri bulunmaktadır. Avcılar yerleşkesinde spor aktivitesi dışında yapılacak pek bir şey yoktur kampüs içinde yaklaşık 6 adet yurt bulunmaktadır. Kampüs dışındada kaliteli özel yurtlar bulunabilir. Metrobüsün yapılmasıyla büyük ulaşım kolaylığı sağlanmıştır. Eğitim konusunda ise mühendislik fakültesinin bazı bölümlerinde parasal olanaklar  nedeniyle laboratuar derslerinde nitelikli cihazlar olmadığından bazı sıkıntılar yaşanmaktadır. Ancak teori çok iyi verilir. Bunun dışında sormak istedikleriniz olursa cevaplayabilirim. Umarım ÖSS'ye girecekler için faydalı olur. Şimdiden sınavda başarılar...
Çağlayan
Üye
Muğla Üniversitesi için sanırım Türkiye'nin en hızlı gelişmiş üniversitesi denilebilir. Çok yakın bir tarihte kurulduğu halde çoğu üniversiteye taş çıkaracak bir düzeni vardır. Kampüsü oldukça geniştir, çeşitli aktiviteler için olanak sağlar. Rektörün bile yemek yediği muhteşem bir lokantası (ki öğrenciler oraya Saray adını vermiştir ve ismini kesinlikle taşır) vardır. Yurtlar ve fakülteler arası ulaşımı Mor Balina denen menekşe rengindeki sevimli otobüsümüz sayesinde yaparız.

Üniversite oldukça güzeldir; sürekli konserler, sergiler, müsabakalar vs yapılır ama iletişim kopukluğu yüzünden olsa gerek, pek az öğrenci bunlardan haberdar olur, olsa da gitmez. Mesela geçen hafta Bilişim Fuarı vardı ki harikaydı. Gitmeyen öğrenciler çok şey kaçırdılar.

Okulun tek kötü tarafı sanırım tatmin etmeyen Bahar Şenliğidir.
Misafir
gazi üniversitesi merkez kampüs..

4 sene evveliyatında girdiğim gazi üniversitesinin merkez kampüs içerisindeki fen edebiyat fakültesindeyim..
öncelikle direk konuya gireyim gaziye girdiğime pişmanım..
üniversitenin bana kazandırdıklarını göz ardı edecek değilim ama istediğim ve beklediğim şartları bulamadığımda bir gerçek..
öncelikle sosyal hayat sıfır..
gidip oturup muhabbet edebileceğiniz yer yok..
olanlarda okulun kantinleri veya bahçe..
bir diğer olumsuzluk olanaksızlıklar..
gazi üniversitesi her ne kadar türkiye ortalamasının çok üstünde şartlara sahip olsada tek sette 5 kişi bir deney yapmak zorunda olduğumuz zamanlar oluyor(deneyi herkes tek başına yapması gerekiyor aslında)..
öğretim kadrosu çok çok iyi profesörler barındırmakla birlikte bildiğiniz çatlak profesörlerde barındırıyor(kendi adına internet aleminde yazılanları takip ettirdiği bi ekip kuran ve yazıları yazanlara dava açan bir profesör var)..
gelelim gaziyi gazi yapan asıl konuya..
''rahat'' bir üniversite hayatı beklentiniz olmamalı(herkes için konuşmuyorum okulun ''güzide'' reislerinin hoşuna gitmeyecek şekilde davrananlar için konuşuyorum)..
şöyle söyleyeyim ben 4. sınıfım ve üniversitede kulağımdaki küpeyi saklamak için bere takıyorum..
2 sene önce falan bir çocuğun küpesini kulağındayken söküp çıkarttıkları için sıkıyosa böyle yürüme..
daha öncede sakalım yüzümden köşeye çekmişlerdi..
gazinin bazı diğer kampüsleri(iibf ve mmf) bu durumdan muzdarip değil ancak merkez kampüste izlendiğinizi hissediyorsunuz..
Kastrasyon
Üye
Anadolu Üniversitesi'nin Yunus Emre Kampüsü, fakültelerin çoğunu barındırır. Türkiye'nin en iyi yerleşmiş ve bakımlı kampüslerinden biridir. Çok rahat bir ortamı vardır. Kimse kimseyi rahatsız etmez. Bulduğunuz her çimenliğe yayılıp bira içebilirsiniz. Sadece kağıt üzerinde yasaktır. Hele Migros'un önündeki geniş çimenlik, güzel havalarda büyük bir bara dönüşür.

Kütüphanesi büyük sayılır. Epey zengin kaynakları vardır. Zamanla da zenginleşmektedir.

Bahar şenlikleri, hocalar dahil herkesin zıvanadan çıktığı bir dönemdir. İyi bir çevreniz varsa çok eğlenirsiniz.

Sinema günleri harikadır. Bir sürü çok kaliteli bağımsız film getirilir. Sanat şölenine dönüşür.

ÖSS'ye girecek arkadaşlara tavsiyem, eğer Eskişehir'e giderseniz sakın tembellik etmeyin. Sonra başınızı taşlara vurursunuz. Şehrin eğitim olanakları da eğlence olanakları da geniştir. Sosyalleşin ve her anınızı değerlendirin. Öyle ortamı bir daha başka bir şehirde, hele ki iş yaşamına atılınca bulamayacaksınız.
Misafir
pamukkale üniversitesi kınıklı kampüsü hkkında söyleyebilceğim tek şey şuan gelmeyin!!
sakın!!!
3-4 yıl sonra gelin gerçekten çok güzel bir kampüs olacak ama 3-4 yıl sonra şimdi her yer inşaat..
Laçin
Üye
Uludağ üni. görükle kampüsleri iyidir ama bu hayatımda başka kampüs görmeiğim için olabilir ;D
SwordwolfSwordwolf
Üye
Akdeniz Üniversitesi. Güzel, seviyorum her şeyini.
Misafir
İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü:

Evet kampüsümüz gördüğünüz gibi çok çeşitli olanaklar sunmaktadır. İyi günler.
Chianti
Üye
Doğu Akdeniz Üniversitesi

Magosa şehrine ayakta tutan yegane yapıdır.Oldukça büyüktür şuan derse gitmek için ya otobüs yakalamak yada 20dk yürümem gerekiyor.Okul içinde stadyum,havuz,golf sahası,spor salonu gibi yapılar var.Okul kendi içinde güzelde bulunduğu yer yüzünden kaybediyor.Türkiye'de gördüğüm kampüslerle kıyaslarsak sadece ODTÜ,Bilkent ve İTÜ yarışabilir.
Proper
Üye
Ege Üniversitesi kampüsü:

www.ege.edu.tr
Dark Templar
Üye
İstanbul Üni beyazıt kampüsü(fen-edebiyat,o heybetli kapıdan içeri almıyorlar bizi)
taksime bir otobüs uzaklıkta:D
Vefa bozacısı yakın,
Unkapanı da yakın(kaset çıkarmak isteyenlere çağrı)
sonra laleli'ye yakın ;)
bavul ticareti bizim orasına endeksli zaten bavulunu kapan gelsin,
fakülteler arası giriş yasağı var,maceracı ruha sahip olanlara duyrulur.
bir de her dakika eylem var,haftalık mesai tarzında

discussioncontroller