Kampüsleri tanıtalım
Laçin
Üye
Yahu bunlar bir şey mi? Ben size Namık Kemal Üniversitesini çizeyim de, görün bakalım üni nasıl olur: ;D

[img width=600 height=473]http://img47.imageshack.us/img47/124/adszwx2.jpg[/img]

:aşk2:
HazeHaze
Üye
O ne ya zuhahaha! Çok iyiymiş. XD

Bir de, bizim kampüs her yere uzak, onu söylemeyi unuttum. İzmir'de oturuyorsanız vay halinize. Ben her sabah 6-6:30 civarı kalkıp otobüse binip 1,5 saat yol gidiyorum mesela. Dışarıdan gelecek arkadaşlar mutlaka yakında ev tutsun veya yakınlarda bir yurtta kalsın. İzmirliler de Buca'da oturmuyorlarsa hepsi Ege'ye. XD
SasukeKun
Üye
bilkent üniversitesinin kampüs olanakları iyi. yemesi içmesi sporu antrenmanı ders çalışması proje yapması toplantılar internet fln nerdeyse tüm imkanlarınızı karşılar. eğer burslu kazandıysanız zaten kesinlikle gelin çok rahat. yurt odaları geniştir. fitness salonu bedava. halısahalar var. tenis kortları var. kapalı spor salonumuz var iki tane. tabldot yemek olanağı var ucuz olmasa da kampüsteki diğer yerlerden ucuz (3.45 ti en son). yemekler de iyi çıkıyor. yoksa gidip 10 ytl vermeniz lazım öğün başına en az. bir tek bu özelliği kötü. herşey pahalı dışarıya göre. özel üniversite olmasının ve birçok zengin öğrenci okutmasının getirdiği bişey. ama çok sıkıntısını çekmiyorsunuz yine de. servisleri var kızılay ve sıhhiye ye her saat başı. bi de kampüsü 3e ayırmışlar. MSSF Merkez ve Doğu kampüsleri var. MSSF (Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi) de enstrüman çalışmak için odalar fln var. konser salonu var. doğu kampüste turizm ve hazırlık. merkezde e geri kalanlar var. aradaki ulaşım için de servis var yine.

eğer gelmeyi düşünen varsa şunu söyleyeyim kesinlikle o bilkent hakındaki söylentiler yalan. sormadığınız zaman kimsenin burslu burssuz olduğunu anlayamıyorsunuz bile. hiç te farketmiyor ayrım falan yok. her üniversitede olduğu gibi arkadaşlrınızı dikkatli seçerseniz düzgünce eğitim görebilirsiniz. okulun geneli zengindir doğru ama zenginlik her zaman burnun kalkık olması demek değil. inanmayın söylenenlere..
mmtmmt
Üye
ODTÜ kampüsü:
3 adet kapalı spor salonu, tenis kortları, bir adet açık, bir adet kapalı yüzme havuzu, halı sahalar, basketbol,voleybol sahaları, kampüs içi ulaşımı sağlayan ring otobüsleri, yurtlarda kablolu/kablosuz internet bağlantıları, kafeler cart curt bunlar katalogta yazan şeyler şimdi size ayrıntılı bi şekilde gerçekleri anlatiyim.

Barınma olarak iki seçeneğiniz vardır: Ya kampüs içindeki yurtlara yerleşeceksiniz ya da evde kalacaksınız (kampüsün yakınlarında herhangi bi yurt yok yani). İkinci seçeneği tercih ederseniz, kampüse en yakın bir evde kalsanız bile evden derse yürüyerek gitmesi 20dk(bazen 25)dk civarı sürer. Tercih size kalmış.

Yemekler pahalıdır. En ucuz yemek merkez yemekhanesinde verilir(2,35ytl idi en son galiba.Fiyatı sürekli arttığı için akılda tutması zor oluyo). O da benim gibi iştah sahibi olmayan birini bile 3 saat idare eder. Bu yüzden, kendinize yetecek kadar yemek yapmayı biliyorsanız evde kalmak yemek açısından daha avantajlıdır.

Kampüsten kızılaya yarım saatte bir dolmuş ve otobüsler vardır.  (Başka yerlere de ulaşım var tabi ama sadece kızılayı kullandığım için onu biliyorum)

Evet, kampüs genelinde internet bağlantısı var ama bu bağlantı kötüdür ve durup dururken kopar bazen.

Biraz da derslerden bahsedelim:
Eğer çok iyi bi ingilizceniz yoksa hazırlığı geçemezsiniz. (Zaten hazırlığı geçenler pek azdır) Ama hazırlığı çok rahattır, beginner seviyeden başlamadıysanız rahatlıkla geçersiniz. Bölüm dersleri de herkesin bildiği gibi zordur odtüde. Ben de tecrübe ettim: zormuş.

Şimdi de diğer konuya gelelim, kampüsü bir bütün olarak ele almak gerekir ne de olsa ;) :
Odtü makine ve elektrik bölümlerindeki kız/erkek oranını duymayan yoktur aranızda :). Yani ben ortamlara akcam, gecelerin adamı olcam diye bir fikriniz varsa bu bölümleri YAZ-MA-YIN. Zorlanırsınız zira. Bunun için işletme, gıda müh, okul öncesi falan yazın ne bilim.

Bahar şenlikleri olur ama abartıldığı kadar da şahane,büyüleyici değildir. Ünlü veya yarı ünlü sanatçılarla konserler verilir. Bir sürü stand açılır. İnsanlar çimlere yayılır, içerler, birbirlerine sarılırlar, amatör rock gruplarını dinlerler, kendilerince güzel ve eğlenceli bir gün geçirmiş olurlar.

Odtünün kütüphanesi Türkiye'nin bilmem kaçıncı büyük kütüphanesiymiş, kampüsü x üniversitesinin kampüsüne bin basarmış, süpersonik laboratuvarları varmış, şöyle yüceymiş, böyle kaliteliymiş gibi klişelere girmicem. Zaten buraya kadar da kampüsü objektij bir şekilde anlattım.

Son olarak da: mühendislik ve işletme dışında bir bölüm istiyorsanız ODTÜ'yü yazmak, sırtınıza ekstra yük olmaktan başka birşeye yaramaz. ODTÜ hayranıysanız o ayrı.

Odtü hakkında soruları olanlar bu forumdan veya özel mesaj atarak bana ulaşabilirler. Yardımcı olmaya çalışırım.
Lord Inquisitor
Üye
MMT arkadaşım.....

Ankara'daki her Üniversiteyi bilirim ama, bunun tek istisnası ODTÜ'dür. Yoksa Hacettepe, Gazi, Ankara Üni. falan kardeş okul gibi oldu benim için.

Dürüst olayım ODTÜ benim için de bir fenomendir. Ancak, yukarıda yazdıklarını okuduktan sonra bir garip baktım olaya....

Buradan anlaşılacak olay Üniversite FANBOY'luğu yapmamaktır arkadaşlar. Sonra baltayı taşa vuruyorsunuz :)

Bu durum sadece ODTÜ, İTÜ vs. için geçerli değil. Hacettepe, Boğaziçi, İstanbul, Selçuk, Ege, Anadolu Üni.leri için de geçerli.

Yıllar boyu söylediğim şeyi tekrardan söyleyeyim: "EN GÜZEL ÜNİVERSİTE MEMLEKETİNİZDE OLAN ÜNİVERSİTEDİR"

Ben yıllardır dışarıdayım ve hiç de öyle ÖZGÜR, SERBEST, KIZLAR MIZLAR ORTAM MORTAM olmuyor yani.... Aklınıza başınıza devşirin ve memleketinizde okuyun!

O kadar!
YojimboYojimbo
Mod
Tınaztepe Kampüsü (DEU) konusunda katılıyorum size fakat olayı "Sakın buraya gelmeyin la!" moduna sokmanın da anlamı yok kanaatimce. Evet bildiğin dağdadır okul ve Ha öyle sosyal aktivitelere zemin hazırlayacak olanakları da yoktur şu an için. Hatta arkadaşlarla direk okulun karşısında ev tuttuğumuz için evin kendisi de dağdadır. Evden çıktığımda bir koyun sürüsüyle karşılaşmam hiç de şaşırtıcı gelmiyor mesela artık:) Kısaca alışıyorsunuz bu duruma, hatta ister inanın ister inanmayın içten içe sevmeye bile başlıyorsunuz :) Zaten Tınaztepe öyle eski, köklü bir kampüs değildir ve hala her sene yeni bölümler buraya taşınmaktadır. Uzun vaadede düşünürsek potansiyeli yoktur diyemem kısaca.

Tüm bu eksiklerine rağmen kendi adıma (çevre müh.) eğitim kalitesinin ülkemiz standartlarına göre epeği yüksek olduğunu biliyorum ki bu en önemli faktörüdür benim için. Zaten devamlı alsancak/bornova dolaylarında takıldığım için okulda da eğlenecek bir hal olmuyor bünyemde, herhalde biraz da bu yüzden bana batmıyor bu okulun anti-sosyal vaziyeti bilmiyorum :) Hani bu okula geldiniz diye antisosyal olacaksınız diye bir hadise yok neticede, sizin elinizde gene imkanlar. Peki teşvik ediyor mu okul? Hayır :)
PISLIXPISLIX
Üye

Ben yıllardır dışarıdayım ve hiç de öyle ÖZGÜR, SERBEST, KIZLAR MIZLAR ORTAM MORTAM olmuyor yani.... Aklınıza başınıza devşirin ve memleketinizde okuyun!

O kadar!

:rofl:

Hacettepe güzel Lord'um, kop gel Selçuk'tan :D
HazeHaze
Üye
Yojimbo dedi:

Tınaztepe Kampüsü (DEU) konusunda katılıyorum size fakat olayı "Sakın buraya gelmeyin la!" moduna sokmanın da anlamı yok kanaatimce. Evet bildiğin dağdadır okul ve Ha öyle sosyal aktivitelere zemin hazırlayacak olanakları da yoktur şu an için. Hatta arkadaşlarla direk okulun karşısında ev tuttuğumuz için evin kendisi de dağdadır. Evden çıktığımda bir koyun sürüsüyle karşılaşmam hiç de şaşırtıcı gelmiyor mesela artık:) Kısaca alışıyorsunuz bu duruma, hatta ister inanın ister inanmayın içten içe sevmeye bile başlıyorsunuz :) Zaten Tınaztepe öyle eski, köklü bir kampüs değildir ve hala her sene yeni bölümler buraya taşınmaktadır. Uzun vaadede düşünürsek potansiyeli yoktur diyemem kısaca.

Tüm bu eksiklerine rağmen kendi adıma (çevre müh.) eğitim kalitesinin ülkemiz standartlarına göre epeği yüksek olduğunu biliyorum ki bu en önemli faktörüdür benim için. Zaten devamlı alsancak/bornova dolaylarında takıldığım için okulda da eğlenecek bir hal olmuyor bünyemde, herhalde biraz da bu yüzden bana batmıyor bu okulun anti-sosyal vaziyeti bilmiyorum :) Hani bu okula geldiniz diye antisosyal olacaksınız diye bir hadise yok neticede, sizin elinizde gene imkanlar. Peki teşvik ediyor mu okul? Hayır :)

Evi yakın olana hava hoş tabii. (= 5 dk. gecikip 8:00'daki 270'i kaçırınca PDÖ girmiyor. :D
mmtmmt
Üye

Yıllar boyu söylediğim şeyi tekrardan söyleyeyim: "EN GÜZEL ÜNİVERSİTE MEMLEKETİNİZDE OLAN ÜNİVERSİTEDİR"

O kadar!

Evet katılıyorum. Öğretmenlik falan isteseydim direkt Selçuk yazardım zaten. Evden Konya 1.5 saat sürüyo ne de olsa :). Ama mühendislik istediğim için Odtü'yü (mühendislik eğitimi iyi olduğu için) yazma durumunda kaldım. Şimdi söyleyeceklerim için bana içten içe kızacaksınız ama (kızsınlar napalım, kızana da kırılmam,darılmam) kız, ortam falan hikaye arkadaşlar. Anlık eğlencedir bunlar, size bişey kazandırmaz, belki de kaybettirir. İlerde pişman olacağınız şeyler yapabilirsiniz. Anı gör, anı yaşa insanı olmayın, efendi efendi bitirin üniversitenizi.
Lord Inquisitor
Üye
PISLIX dedi:

:rofl:

Hacettepe güzel Lord'um, kop gel Selçuk'tan :D

SIHHIYE'ye mi??? Aman kalsın.... Sen Tıp okumuyor musun? Ne ortamından bahsediyorsun? Biz veteriner'de ortam kırıntısı zor yaratıyoruz ki bölüm de İngilizce zaten.... Ders ders ders.... Hacettepe'yi yerim yani  :skull: :skull: :skull: (Beytepe hariç tabii ama bana da Beytepe uğramaz  :pissedoff: )

mmt dedi:

Evet katılıyorum. Öğretmenlik falan isteseydim direkt Selçuk yazardım zaten. Evden Konya 1.5 saat sürüyo ne de olsa :). Ama mühendislik istediğim için Odtü'yü (mühendislik eğitimi iyi olduğu için) yazma durumunda kaldım. Şimdi söyleyeceklerim için bana içten içe kızacaksınız ama (kızsınlar napalım, kızana da kırılmam,darılmam) kız, ortam falan hikaye arkadaşlar. Anlık eğlencedir bunlar, size bişey kazandırmaz, belki de kaybettirir. İlerde pişman olacağınız şeyler yapabilirsiniz. Anı gör, anı yaşa insanı olmayın, efendi efendi bitirin üniversitenizi.

Valla ben eğitim fakültesinde değilim.... Tamam Eğitim fakültesi Meram'da iyi hoş falan da Eğitim Fakültesi bana uzak valla  :byebye:

Ben de Veteriner Fakültesi için Selçuk'a geldim. Türkiye'nin en iyi Veteriner Fakültesi şu an için (Ankara falan yalan yani...). Eğitim süper zor ama kaliteli... Peki bu bana ne kazandırıyor??? Ders ders ders ders......  :saçbaş: :saçbaş: :saçbaş:

Arkadaşlarım gidin memleketinizde okuyun! Gidin Edebiyat fakültesinde :grrr: okuyun! Gidin hatta Turizm :grrr: :grrr: okuyun! Aşçılık :hungry: okuyun falan yani....

Bu arada MMT arkadaşım, gerçekten çok haklısın. Üniversite hayatının ortam ve kız peşinde heba ettikten sonra pişman olacak koca bir iş hayatı var önünde insanların ama kimse de bunu takmıyor  :spidey:
discussioncontroller