Kampüsleri tanıtalım
Misafir
İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Kampüsü

Öncelikle şunu belirtmekte yarar  varki,İstanbul Arel Üniversitesi daha 2007 yılında kurulmuş bir üniversite.İlk mezunlarını bu yıl Meslek Yüksek Okulu'ndan verdi.

Tepekent Kampüsü ise ancak bu yıl hizmete girdi.Ayrıca internet sitesinde yazdığını göre de İstanbul'un en büyük 2.Kampüsüymüş.

Aşağıdaki adreste kampüsün tanıtımını okuyun lütfe.Sonrada benim yazdıklarımı:
[url]http://www.arel.edu.tr/arel/arelde_yasam/yerleskeler.html#tepekent[url]

-300 akıllı sınıf YOK!
-1500 m2 900 kişilik Konferans ve Tiyatro Salonu,YOK!
-Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu,YOK!
-Kapalı Olimpik basketbol, valeybol, tenis, hentbol spor sahaları,YOK!
-Fitness Center ve Squash Salonu,YOK!
-5000 m2 lik, 500 araçlık otopark,YOK!

Bizlere bunların kullanıma hazır bir şekilde öğrencileri beklediği söylendi kayıt aşamasında.Fakat şu anda özelliklede konferans salonu ve diğer spor vs. faaliyetlerinin bulunduğu alan,okulun zemin katındaki inşaattan ibaret.Oraya gittik ve gördük,bildiğiniz şantiye.Ayrıca 300 akıllı sınıf denildi ve bu akıllı sınıflar o kadar akıllı ki ancak 2 ay sonra projektörlerimiz takılabildi.

Kampüs hakkındaki yalanları geçelim ve biraz sosyal hayattan bahsedelim.Okul resmi olarak İstanbul sınırlarının dışında.Şu anda telefonumdan birkez daha kontrol ettim ve Çatalca yazıyor.Okulun etrafında sadece villalar,tamamlanmamış villa inşaatları,dağlar ve Emin's Cafe bulunuyor.Kampüs dışında bir tanede büfemiz var.

Yani zaman geçirmek için tek alternatif kampüs içindeki Kafetarya.Kafeterya nın hakkını verdiklerini ise söyleyebilirim.SOn derece keyifli bir ortamı var ve gerçektende büyük.2 tane kafetarya var diyebilirim.İkisindede birçok TV ve müzik kutusu var.Ayrıca fiyatlarda çok ucuz.

Dahada iler giderek "ortam" hakkında bilgi vermek gerekirse,ortamın özelliklede ek yerleştirmelerden sonra kendini bulduğunu söyleyebilirim.Rahatsız olmayacağınızı umarak okuldaki güzel kız sayısının bayağı bir yüksek olduğunu söylüyorum.Evet söyledim.Evet.

Ayrıca sosyal olarak okulun şu anda yeni kişileri veya sosyal olarak başarısız sayılabilecek kişileri zorlamayacağını söyleyebilirim(amma çok ...bilirim dedim ya :) ).Çünkü daha şu anda "abiler" ve "çömezler" kavramı oluşmamış durumda.Yine sosyal olarak okulda pek çok farklı tipte insan var ve şu anlık bunlar uyum içerisinde yaşamlarını sürdürebiliyorlar.Fakat okul konseyini takım elbiselilerin yavaş yavaş tekeline alması beni önümüzdeki seneler için endişelendiriyor.

Kampüste eğer kafa denginiz olan arkadaşlar edinebilirseniz ders aralarında vs. çok da sıkılmazsınız.Benim şansım,10 senelik 2 arkadaşımla birlikte  kazandım okulu ve daha ilk günden itibaren her yana saldırarak geniş bir "ortam" yaptık.Genel olarak kafeterya da veya bahçede çok kalabalık guruplar bulunuyor.Ayrıca çoğu kişi hem kendi sınıfından,hemde farklı sınıflardan ayrı ayrı arkadaş ediniyor ve iki farklı "ortamı" oluyor.

Sosyal açıdan yeterince değindik ve şimdide eğitim ve akademik açıdan bakalım olaya.

İlk olarak,okulun söz verdiği şeyleri zamanında yapıcağına olan güven kimsede yok.Çünkü kayır sırasında söylenen yalanlardan sonra,okul başlayınca bizlere ilk ayın sonuna kadar herşeyin biteceği söylendi.Nerdeyse 3 ay oldu fakat hala hiçbirşey bitmedi.

Benim bölümüm tasarım olduğu için fizik,kimya gibi bölümlerin deney vs. imkanlarını bilmiyorum.Fakat bizim güz dönemi ile birlikte başlayacağımız tasarım dersleri için hala ne bir Mac laboratuğarı kuruldu,ne de GreenScreen imiz.Okulda hala laboratuğar bulunmuyor.
RTS deki arkadaşlar,Fotoğrafçılık dersleri için okul hala birşeyler yapmayınca,kendi imkanlarıyla bir makina aldıklarını söylediler.
Bu sene sonu bu konu hakkında belirleyici olacak.Sene sonuna kadar laboratuğarlarımızın kurulacağını umuyoruz.Yoksa seneye kaydını aldıracak 5-6 kişi biliyorum.

Öğretim üyeleri olarak,çok yeni bir üniversite olmanında sonucunda,birçok yeni ve genç öğretmen bulunuyor.Aslında bölüm derslerimize giren Gösel İletişim ve İletişim hocaları hem çok genç,hem çok bilgili hemde çok istekli olduğundan,son derece memnunuz.Fakat Hukuk,Tarih gibi "kaşarlaşmış" derslerin bildiğiniz "kaşarlaşmış" hocaları var.Ve bizlere hiçbirşey katmadıkları gibi,çok şeylerde götürüyorlar.Örneğin bir hukuk hocası varki,bir çok kişiyi derse küstürdü.Sene başında ortak ders olması yüzünden her ders 70 i bulurken,şu anda 30 kişi zar zor oluyor derste.

Şu anda okulun kütüphanesinde olduğum için mesaj çok sade kaldı.Eve gittiğim zaman bir iki resimde ekleyeceğim.

Ha unutmadan,kampüsün en büyük handikapı,ulaşım.
Dark_BlueDark_Blue
Üye
Tarih dersi demişken,Sedat Çizmeci'yi tanıyor musun Matrim Couthon ?
Misafir
İsim olarak bilmiyodum ama şimdi araştırdım,Atatürk İlkeleri ve İnklap Tarihi dersine giriyormuş.Bizim bölümde sadece Uygarlık Tarihi var tarih dersi olarak.Onada yaklaşık  1 buçuk ay önce girdim en son.
Dark_BlueDark_Blue
Üye

İsim olarak bilmiyodum ama şimdi araştırdım,Atatürk İlkeleri ve İnklap Tarihi dersine giriyormuş.Bizim bölümde sadece Uygarlık Tarihi var tarih dersi olarak.Onada yaklaşık  1 buçuk ay önce girdim en son.

Anladım,teşekkürler :)
AbidikMobidikAbidikMobidik
Üye
Bir ara ben de YTÜ Yıldız kampüsü ile Dokuz Eylül Üni. Tınaztepe hakkında birşeyler yazayım buraya :D. Derse yetişemiycem şimdi yazarsam , sonra da unuturum ,birşeyler yazayım da takibe alayım :P
Ugurcan377
Üye
Umuttepe(Kocaeli Üni.)de 100mbps internetimiz var cilent pclerimiz ie8de zorlanırken saniyede 10 mb hızı görünce fena dumur olmuştum.
mutluadige
Üye
İTÜ-Gümüşsuyu Kampüsü (Namı diğer Makina Fakültesi)
Sanırım kimse buradan bahsetmemiş. Ben fikirlerimi yazayım bari.
Makina fakültesi binası İTÜ'nün ilk binasıdır.(1773) Maslak kampüsü açılana kadar, bir çok bölümü içerisinde barındırmıştır. O kadar bölümü nasıl barındırmıştır, hayret ederim hala. Bu bina İstanbul'un en işlek yeri olan Taksim'de bulunur. 
Şu anda makina, imalat, tekstil, moda tasarımı bölümleri bu binada bulunmakta.
Eğer bir makina mühendisi olmak istiyorsanız, Türkiye'de gidebileceğiniz daha iyi bir üniversite yoktur. Türkiye'nin en iyi hocaları buradadır. Hocaların çoğunluğu prof.tur ve bir çok üniversitede, bu hocaların kitapları okutulmaktadır. Öğrencilerine gelirsek, genel olarak herkes birbiriyle yardımlaşmayı sever. Tek yardımlaşmanın olmadığı konu ise kızlardır. İşte burada rekabet kızışır :D
Benim okuduğun Mak. müh. bölümünden bahsedeyim biraz da. Sadece makina mühendisliği değil, bütün mühendislikler içerisinde en zor bölümdür. Zoru seviyorsanız buyurun bekleriz. Benim son senelerde uyuz olduğum nokta, çok fazla öğrenci alınmaya başlaması. Bu kaliteyi biraz düşürdü maalesef.
Binanın olanaklarına gelirsek.İlk geldiğinizde kaybolmanızın garantili olduğu bu eski binada bir çok anfi, konferans salonu, nostaljik sınıflar, 2 adet bilgisayar lab.ı, çok güzel bir kütüphane, aralarda hiç boş kalmayan tenis masaları, yemekleri fena olmayan bir yemekhane, 1 adet spor salonu, 1 adet halı saha, her türlü laboratuvar, staj atölyesi, 2 adet orta bahçe, geniş bir kantin, bilardo masaları, oyun makinaları, jukebox, bir çok klüp odası, geniş bir otopark ve bir çok erkek bulunmaktadır:D Ayrıca kız ve erkek yurtları binanın dibinde. İstediğiniz zaman İstiklal Caddesi'ne yürüyüp, bu acayip caddenin kafelerinde, barlarında ve Nevizade sokağında takılabilirsiniz. Ya da sadece gezebilirsiniz. Ve kesinlikle yürürken bir çok arkadaşınızla karşılaşırsınız.
Bu kampüste tek eksik şey ne yazık ki kızlardır. :D Bir erkeğe 10 gr, ya da bir uzun saçlı erkeğe 3 kısa saçlı erkek geyiklerinin gerçeğe dönüstüğü bölümdür. Neyse ki tekstil ve moda tasarımı bölümleri bu düşük ortalamayı, biraz da olsa yükseltir. 

Lord Inquisitor
Üye

Hmm bu konuyu niye daha önce görmemişim acaba..

Bilkent Üniversitesi:

Spoiler:

[img width=640 height=480]http://img190.imageshack.us/img190/1911/fotoraf0004vrn.jpg[/img]

Önden arkaya: Ferrari F430, Mitsubishi Lancer, Mercedes M serisi, Porsche Cayenne, Daihatsu Materia. Ayrıca öndeki sarı çizgili yere her gün parkedip ceza yiyen bir Porsche Carrera da var ama resim sırasında yoktu orada.

Evet böyle bir yerdir Bilkent.  ;D

Bazı efsaneleri vardır Bilkent'in, yok burslular eziliyormuş vs, genelde ezen taraf burslular oluyor. ;D Ama kimse kimsenin burslu mu burssuz mu olduğunu bilmiyor, pek samimi olmadığınız kişillere de soramıyorsunuz.

Tabi böyle yerde fırsatlar çok, buranın kaymağını yiyenler, burssuz okuyabilme imkanı varken burslu okuyanlardır, üstüne özel ders filan da verirler, el altından başkalarının proje ve ödevlerini yapıp binlerce lira para kazanırlar. Ben bu sınıfa aidim sanırım. ;D  :evet:  :p:

Hmmmm... Esra ile Ceyda (bilmeyen var mı bu ikisini? :D ) da Bilkent Turizm bölümünden mezunmuş biliyor muydunuz?
Legionator
Üye

Hmmmm... Esra ile Ceyda (bilmeyen var mı bu ikisini? :D ) da Bilkent Turizm bölümünden mezunmuş biliyor muydunuz?

Ablamdan aldığım bilgilere göre Esra ile Ceyda hazırlığın ilk kurunda okuldan atılmış.
Lord Inquisitor
Üye
Dün Beyaz Show'a katıldılar bu iki şahane(!!!!) vatandaşımız ve Bilkent Turizm'i bitirdiklerini söylediler. Enteresan....
discussioncontroller