Death Note 3: New World Order [6. HAMLE SONU PERŞEMBE 23:00]
Misafir
[center][glow=red,2,300]DEATH NOTE 3: NEW WORLD ORDER[/glow][/center]
[center][img width=502 height=738]http://img143.imageshack.us/img143/6646/newworldorderiiiov9.jpg[/img][/center]

[center]Oyuncu Listesi;[/center]

 • [li]Laçin[/li]
  [li]!sezen![/li]
  [li]Fool Arcana[/li]
  [li]deddo[/li]
  [li]Tanistlin (Watari)[/li]
KİRA TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ.
 • [li]Lynx Lynx[/li]
  [li]Gabriel (Kara Tüccar Üyesi) L FANATİKLERİ TARAFINDAN SORGUYA ALINDI.[/li]

 • [li]Tyrael[/li]
  [li]nickmickyok (Kira Ajanı) L FANATİKLERİ TARAFINDAN SORGUYA ALINDI.[/li]

 • [li][WT]Elessar(SUÇLU) KİRA TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ.[/li]

 • [li]Çağlayan[/li]
  [li]Elegie[/li]
  [li]Glowel[/li]
  [li]a-smurf[/li]
  [li]Eärwen[/li]
  [li]Crow[/li]
  [li]Amras Phoenix[/li]
  [li]Hammerheart[/li]
  [li]Thyestes[/li]
  [li]RHun (L Ajanı) KİRA TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ.[/li]

 • [li]Dual_Saber[/li]
  [li]Biohazard[/li]
  [li]Audiodragon[/li]
  [li]Zer0[/li]
  [li]Blight (L Fanatiği)KİRA TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ.[/li]
  [li]bario[/li]
  [li]tasoli[/li]
  [li]FireMc[/li]
  [li]Puhaha (L Fanatiği)L TARAFINDAN FEDA EDİLDİ.[/li][center]Kurallar;[/center]

1- Katılan oyuncuların rolleri kurayla belirlenecektir. Hiç kimsenin bir diğerinin rolünden haberdar olmaması gerekmektedir. Ayrıca rollerinize itiraz etmeyip, şansınıza çıkan rolü kabul edip ona göre oynamanızı da rica ediyoruz.

2- Oyun, kurtadam oyunlarına benzer şekilde ilerlemektedir. Günsonu yerine Hamle Sonu terimi kullanılmaktadır. Hamle sonları Perşembe ve Pazar geceleri saat 23:00'da olacaktır. Oyuncular vermeleri gereken kararları belirtilen bu zamana kadar vermelidir.

3- Oyuncular, o tur içinde gerçekleştirecekleri hareketleri ve özel RP isteklerini oyun yöneticilerine özel mesaj atarak belirtmelidir. (Oyun Yöneticileri; Monthius ve enterproxy'dir.)

4- RP yapmak zorunludur. Karakterinize uygun olarak oyundaki durumu değerlendirip analiz ve rol yapmanız hem herkesin oyundan alacağı zevki arttıracaktır, hem de oyundaki çatışma ve entrika olgusunu yükseltecektir. Karakterine uygun davranmayan yada oyunun düzenini bozan oyuncular Shinigamiler (Oyun Yöneticileri) tarafından önce 1 kere uyarılacak, bu hareketlerinin devamında ise isimleri Shinigamiler tarafından Death Note'a yazılarak öldürüleceklerdir. Bu kural, ilk ve ikinci oyunda olduğundan çok daha ciddi bir şekilde uygulanacaktır. Aynı şekilde oyunla ilgilenmeyen, oyuna katkıda bulunmayan oyuncular için de aynı yaptırım gerçekleşecektir.

5- Oyunda üç adet taraf bulunmakta. Kira ajanları, L fanatikleri ve siviller. Kira ajanlarının amacı, Kira'nın sağladığı düzeni devam ettirmek, sadece iyi kalpli insanların yaşamaya hakkı olan bu ütopya dünyasının mevcut düzenini korumak ve buna karşı gelenleri elimine etmektir. L fanatiklerinin amacı ise, Kira'nın bu sahte dünya düzenini alt edip, onun insanları istediği gibi öldürmesine bir son vermek ve gerçek adaleti sağlamaktır.  Siviller, oyuna iki taraftan bağımsız olarak başlayıp, kendilerini kanıtladıkları sürece istedikleri tarafa katılabilme hakkına sahiptir. Ancak bir sivilin casus olma ihtimali her zaman olabileceğinden dolayı Kira ajanlarının ve L fanatiklerinin kimi yanlarına alacaklarını oldukça dikkatli seçmeleri gerekecektir. Yine de sivillerin çeşitli ve yararlı görevleri nedeniyle, özel rollü sivilleri önce kapan taraf, zafere bir adım daha yaklaşmaktadır.

6- Oyun içerisinde RP'ye aykırı, RP dışı tahminler, suçlamalar vs KESİNLİKLE yapılamaz. Eğer birini suçlamak yada biri hakkında tahmin yapmak istiyorsanız bunu RP içi olarak mantıklı açıklamalarıyla yazmak zorundasınız.

7- Oyunda oynamayan yada oyundan çıkmış kişiler, oyuna kesinlikle müdahale edemez.

8- Oldukça önemli; diğer oyuncularla yaptığınız fikir fırtınaları, konuşmaları, pm'leşmeleri vb belgeleri eksiksiz bir şekilde Shinigami'lere yollayanlar oldukça önemli ipuçlarıyla ödüllendirileceklerdir. Eğer bir oyuncunun Shinigami'lerin arkasından iş çevirdiği farkedilirse o oyuncu derhal öldürülecektir. O yüzden Shinigami'lerin arkasından iş çevirmemenizi tavsiye ediyoruz. Zira unutmayın, biz oyunda taraf değiliz, konuşma loglarınızı ve planlarınızı öğrenme amacımız bunları oyunu güzelleştirmede, hikayeyi zenginleştirmede kullanacak olmamızdır.

9- Arada sırada oyuncuları MSN üzerinden bir araya getirerek rol yaptırma yetkisine sahibiz. Bu yapılacak roller genellikle hamle sonu hikayelerinde kullanılacaktır.

[hr][hr]

[center]Roller;[/center]

[glow=red,2,300]Kira;[/glow]

Death Note'un sahibi, Yeni Dünya Düzeni'nin Tanrısı. Her Hamle Sonunda 1 kişinin adını Death Note'a yazarak o kişiyi öldürebilir. Amacı dünyayı suçlulardan ve yozlaşmış insanlardan kurtarmak, sadece kendi seçtiği, yaşamaya layık olan insanlara yönelik bir dünya yaratmaktır. oyunun geçtiği tarihten 10 yıl öncesinde dedektif L'e karşı aldığı zafer sonrasında Yeni Dünya Düzeni rüyasını gerçekleştirmiştir. Şu anki Kira da, kendinden önceki Kira'nın yarattığı bu düzeni korumaya çalışmaktadır.

Özellikleri;

-Bir kişinin ölümünü en fazla 3 hamle sonrasına yazabilir.
-Kira'nın deftere yazacağı kişi ile kendisinin yada ajanlarından birisinin tanışmış olması gereklidir.
-Kira, sivil öldürdüğü zaman Shinigamiler tarafından rastgele seçilen bir Kira ajanı, Kira tarafını bırakıp sivil olarak oyuna devam edecektir. Daha sonra bildiklerini istediği tarafa (Sivil, Gazeteci, Kara Tüccar, L Fanatikleri vs.) satabilme özgürlüğüne sahiptir.
-Kira, kendi tarafını bırakıp sivil olan bir Kira ajanını o hamle sonundan bağımsız olarak anında öldürebilme yetkisine sahiptir. Ancak bu özelliği oyun boyunca sadece 1 kere kullanabilir.
-Shinigami Gözleri; Kira, Shinigami'lerle anlaşma yaparak Shinigami gözlerini alır. Bu şekilde her tur sorduğu bir kişinin ne rolde olduğunu öğrenebilir. Aynı zamanda istediği kişileri tanışma zorunluluğu olmadan da deftere yazabilir. Ancak gözleri aldıktan 2 hamle sonra Kira ölür.

[hr]
Kira'nın Sesi;

Shinigami'ler tarafından Kira'nın emirlerini ve söylemek istediklerini halka taşıyan kişidir. Kira'nın doğrudan kontakta olacağı ve Kira'nın kimliğini bilen tek kişi olacaktır. (Kira aksini tercih etmediği sürece.) Aynı zamanda sivilleri Kira'nın tarafına çekmek de onun görevidir. L ajanları tarafından sorguya çekilemez. Kimliği herkes tarafından bilinir.

Özellikleri;

-Oyuna başlarken Kira'nın Sesi Shinigami'ler tarafından seçilecektir.
-Kira'nın dış dünya ile tüm bağlantısını sağlar.
-Kira'nın Sesi, dokunulmazlık hakkına sahiptir ve somut kanıtlar ve geçerli nedenler olmadan kesinlikle sorguya alınamaz.

[hr]
Kira Ajanları;

Kira'nın suçluları cezalandırarak yaratmış olduğu Yeni Dünya Düzeni'ni savunan kesimdir. Amaçları, Watari ve L'in kimliğini bularak bunu Kira'nın sesi aracılığıyla Kira'ya ulaştırmaktır. Eğer Kira, bir sivil öldürürse, Shinigami'ler tarafından rasgele seçilecek bir Kira fanatiği sivil olarak Kira tarafını terkedecektir. Bu noktadan itibaren Kira hakkında bildiklerini istediği kişiye satmakta serbesttir.

Özellikleri;

-Tüm Kira ajanları birbirini tanıyarak oyuna başlayacaktır.
-Kira'nın deftere yazacağı kişi ile kendisinin yada ajanlarından birisinin tanışmış olması gereklidir.
-Kira, sivil öldürdüğü zaman Shinigamiler tarafından rastgele seçilen bir Kira ajanı, Kira tarafını bırakıp sivil olarak oyuna devam edecektir. Daha sonra bildiklerini istediği tarafa (Sivil, Gazeteci, Kara Tüccar, L Fanatikleri vs.) satabilme özgürlüğüne sahiptir.

[hr][hr]
[glow=blue,2,300]L;[/glow]

Bir zamanlar Dünyanın en ünlü dedektifi olan, ancak 10 yıl önce Kira tarafından yenilgiye uğratılan ünlü dedektifin varisidir. L ismini devam ettirmektedir. Amacı, Kira'nın kimliğini bulmak ve onu "gerçek" adalete teslim etmek ve kendinden önceki L'in intikamını almaktır. Kira'nın Yeni Dünya Düzeni yüzünden yeraltına çekilip işlerini gizli bir şekilde görmek zorundadır. Her Hamle Sonu'nda, istediği bir oyuncuyu (o oyuncunun o hamle sonunda bulunduğu mekanı bilmek şartıyla) takibe aldırabilir. Takibe aldırdığı kişilerle ilgili bilgileri Watari aracılığıyla fanatiklerine verebilir. Kimliğini sadece Watari bilmektedir. (L aksini seçmediği sürece.)

Özellikleri;

-Sorguya almak istediği kişiyi izlettirmeli ve hamle sonunda nerede olduğunu bilmelidir.
-Oyun boyunca sadece 1 kere kullanmak üzere, sorguya aldığı bir kişiyi kendi tarafına geçirebilir.
-Oyun boyunca sadece 1 kere kullanmak üzere, başka bir kişiyi kendisi gibi göstererek Kira'nın o el L'in belirlediği kişiyi öldürmesini sağlayabilir. L'in belirlediği kişi bir L fanatiği yada sivil olmalıdır.

[hr]
Watari;

Watari, L'in sağ koludur. L'in L fanatikleri ve sivil halkla bağlantısını sağlar. L'in kimliğini bilen tek kişidir. L'in izlemeye aldığı kişiler doğrultusunda L fanatiklerine tavsiyeler vererek kimin sorguya çekileceğinin seçilmesinde yardımcı olur. Sorguya alınacak kişinin yerinin saptanmasından da sorumludur. Aynı zamanda sivilleri L'in tarafına çekerek L fanatiklerine katılmaya ikna etmek de onun görevidir. Kimliği sadece L fanataikleri ve L tarafından bilinir.

Özellikleri;

-Watari, her tur içerisinde ev hariç mekanlardan birini yada bir oyuncuyu izleyerek bilgi toplayabilecek.
-Sivilleri L'in tarafına çekmek ile sorumludur.
-L ve L fanatikleri arasındaki tek bağlantıdır. L'in planlarını L fanatiklerine bildirmekle sorumludur.

[hr]
L Fanatikleri;

L fanatikleri, Watari ve L tarafından bir araya getirilmiş, Kira'nın sağladığı düzenin aslında sahte bir düzen olduğuna inanan ve buna son vermek için uğraşan bir birliktir. Watari aracılığıyla L ile görüşmektedirler. L'in takibe aldığı (yada takiple görevlendirdiği) kişilerle ilgili çıkan sonuçlara göre ortak bir kararla her hamle sonunda bir kişiyi sorguya alırlar. Eğer sorguya aldıkları kişiden herhangi bir bilgi alamazlarsa, L halkın tepkisine maruz kalmamak için bir L fanatiğini feda etmek zorunda kalır. Sorguya alınan kişi de aynı zamanda oyundan çıkar. Aynı zamanda Kira ajanlarının içine sızarak Kira'nın kimliğini öğrenmeye de çalışacaklardır.

Özellikleri;

-Fanatiklerden bazıları oyuna birer fanatiğin ismini bilerek başlayacaklar, ancak oyun başlarken çoğu fanatik birbirini tanımıyor olacak. Ellerindeki isimleri kullanarak birbirlerine ulaşmaya çalışacaklar.
-Kira kendi düzenini sağlamış olduğu için eskisine göre çok daha "gizli" çalışan bir örgüt.
-Watari tarafından görevlendirilirlerse, 1 L fanatiği takip hamlesini Watari yerine yapabilir.

[hr][hr]
Siviller;

Sivil halk, oyuna nötr başlayan, ama aynı zamanda kendine özel görevleri olan ve kendi seçimine göre iki taraftan birine katılabilen oyunculardır. İki taraftan birine katılabilmek için destekledikleri tarafa yakınlaşıp, güvenlerini kazanmaları gerekmektedir. Bir yandan da kendilerine ait spesifik görevleri yerine getirmelidirler. Bu görevler, her iki taraf için de çok önemli avantajlar sağlayabileceğinden, sivillerin önemi bu oyunda öncekilerin aksine çok daha fazla.

Özellikleri;

-Siviller oyuna spesifik görev ve rolleri ile başlayacaklar. (Gazeteci, Dedektif, Katil, Kara Tüccar, Teknisyen)
-Oyunda 3 adet teknisyen olacaktır. Bu teknisyenler izleme sistemlerini kurarak belli bölgeleri katılmış oldukları taraf için gözetlenebilir duruma getirebilecekler. İzlemeye alınan bölgelerde yapılan herşey, kameraları izleyen tarafa iletilecektir. Aynı şekilde bir bölgedeki olası kameraları araştırarak o kameraları etkisiz hale de getirebilirler. Evlere kamera ve izleme sistemi kurabilirler. Her teknisyen, tur başına 1 bölgeye izleme sistemi kurabilir.
-Oyunda 3 adet Kara Tüccar olacaktır (1 lider ve 2 üye). Kara Tüccarların özellikleri bilgi karşılığında bilgi alıp satmaktır. İstedikleri tarafla bilgi karşılığında bilgi alışverişi yapmakta serbestler. Tüccarlara her tur Shinigami'ler tarafından ipucu verilecektir.
-Dedektif; araştırdığı kişiyle veya konuyla ilgili yaptığı araştırmanın derinliğine bağlı olarak her tur 1 ipucu alacak. İstediği tarafa yardım edebilir.
-Gazeteciler; her tur rasgele bir ipucu alacaklar ve bunu haber yapacaklar. (RP içi) L ve Kira tarafı bir bant yada bilgi yayınlatmak için gazetecilere ulaşmak zorundalar. Aynı zamanda gazeteciler Kara Tüccar ve dedektiflerle görüşerek onlardan bilgi alabilir ve bunları da haber yapabilir yada istedikleri tarafa verebilir.
-Suçlular; çeşitli suçlar işleyebilen ve özel bir amaca sahip (Shinigami'ler tarafından suçlulara özel olarak söylenecek) bu oyuncular, amaçlarını yerine getirmeye çalışırken suç işlemekten çekinmeyecekler. (İpucu: Teknisyenleri kullanarak güvenlik sistemlerini çökertebilirler ;))

[hr][hr]

[center]Mekanlar;[/center]

3. oyunda mekan sistemini (credits to Zer0, fikir ondan çıktı) getirmeye karar verdik. Bu mekan sistemine göre, her hamle içinde belirlenmiş mekanlardan birinde olacaksınız. Aynı mekanda olanlar birbirleriyle etkileşime girebilecekler. Örneğin, Kira defteri kullanırken parktaysa eğer, kara deri kaplı bir deftere bir şeyler karalayan birini görebileceksiniz vs... Bu mekan sisteminin gelmesiyle izleme sistemini de buna uydurduk ve artık "mekanları" izlemeye alabileceksiniz. Tabi bunun için öncelikle teknisyen olan sivilleri bulup onları kendi tarafınıza katmaya çalışmanız lazım. Zira izleme sistemini sadece teknisyenler kurabiliyor. Her hamle içinde ve sonunda hangi mekanda olduğunuzu hem rp'lerinizde belirtmeniz, hem de shinigami'lere iletmeniz gerekecek kısacası. Hamle sonunda o an nerede olduğunuza bağlı olarak hamle sonu hikayesinde gerçekleşen olaylara tanıklık etmeniz ve hatta belkide karışmanız bile mümkün olacak. Bu konuda eğer sorunuz olursa Shinigami'lere (enterproxy ve Monthius) danışmaktan çekinmeyin. =)


Mekanlar:

-Herkesin kendi evi
-Park
-Alışveriş merkezi
-Restoran
-Internet cafe
-Terkedilmiş depo
-Köprü altı
-Cafe
-Okul
-Metro
-Bar

Kurallar ile ilgili herhangi eklemek istediğiniz fikir, düşünce varsa RP Dışı yada diğer Death Note 3: New World Order başlığında belirtebilirsiniz.

[center]OYUN 28 TEMMUZ PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAKTIR. KAYITLAR 27 TEMMUZA KADAR AÇIKTIR VE ROLLER DE 27 TEMMUZ AKŞAMI DAĞITILACAKTIR.[/center]

Admin notu: Başlık isminiz çok uzuyor dikkat. Bütün forum anasayfası kayıyor sağa doğru sonra.
Misafir
Kuralları daha büyük çözünürlükte görmek için resmin üzerine tıklayınız.
[img width=600 height=477]http://img145.imageshack.us/img145/4347/kurallar800gm4.png[/img]
Misafir
Yağmurlu kış gününde birkaç kişi bir mezarın önünde ellerinde birer çiçekle duruyorlardı. Kimseden tek bir çıt bile çıkmıyordu, sadece hüzün içinde mezara bakıyorlardı. Soğuk mezar taşının üzerinde silik bir L harfi ve 10 sene öncesine ait bir tarih vardı. Mezar taşı aslında sembolik olarak oradaydı, çünkü L adıyla anılan dedektifin cesedi asla bulunamamıştı. Kira, L tarafını destekleyenlerin böyle birşey yapıp, sembolik bir mezar seçmelerine karşı çıkmamıştı, tam aksine göz yummuştu. Çünkü bu mezartaşı, aynı zamanda bir önceki Kira'nın zaferi için gizli bir zafer anıtıydı. Sessizlik çok sürmedi, mezarlığın etrafı yuhalayan ve Kira adına slogan atanlarla dolmaya başlamıştı bile. Yaslarına boğulmuş birkaç kişi mezarlığı aceleyle terketti. Zira şu anki güçlü durumlarında Kira yandaşlarıyla dalaşmak hiç de akıllıca bir hareket değildi.

L ve ajanlarının ölümünden bu yana 10 yıl geçmişti. Kira önünde hiçbir engel kalmamasını fırsat bilerek kendi dünya düzenini, kendi ütopyasını kurmakta tereddüt etmemişti. Dünya üzerinde suç, artık neredeyse yok denecek kadar azalmıştı. Çeteler dağılmış, mafya örgütleri kendilerini feshetmişlerdi. Herkes Kira'nın artık mutlak gücünün, mutlak hakimiyetinin farkında olarak ondan korkuyordu. Bazıları ise, bu korkuyu abartarak, Kira'yı Tanrı ilan edecek kadar ileri bile gitmişlerdi ve daha çok yeni olsa da, bir Kira dininin varlığı artık kaçınılmazdı. Hergün hala birkaç ufak, eskisine göre nispeten önemsiz suçlar işlemiyor değildi ama Kira'nın kurduğu yeni tim -kendilerine Kira Ajanları diyorlardı- bunların üstesinden Kira'ya gerek bile kalmadan kolaylıkla geliyordu. Kira artık sadece kendi halkı arasında tanrı olarak anılmakla kalmıyor, tüm dünya ülkeleri tarafından tanınmış bir düzen sağlayıcısı olarak da yerini alıyordu. Gazeteciler, dedektifler artık haberlerini, soruşturmalarını Kira için, onun yoluna yardımcı olabilmek amacıyla yapıyorlardı.

Ta ki bugüne kadar... Kira, adaleti sağladığı tahtında oturadursun, gölgelerde gizlenen bir kişi güçlerini toplamaya başlamıştı bile. 10 sene öncesinin intikamını almak için yeni L çoktan işe koyulmuştu. Bir takım gelenekçi ve hala eski düzene sadık polis ve ajanlar da bu gelişmelerden bir şekilde haberdar olup Kira'nın sahte adaletini alaşağı edip, L'in gerçek adaletini sağlaması adına ona bu yolda yardımcı olmayı kafalarına koymuşlardı bile.

Karşı tarafa en sağlam darbeyi vurabilmek için kırmızı da mavi de kendilerine davalarında çeşitli yardımlar sağlayacak sivillerin arayışına çıkmışlardı. Ama ara sokaklarda gezinen bir katilin vahşi cinayetlerini de görmezden gelemezlerdi, bunca süredir kendisi hakkında en ufak ipucunu bile geride bırakmayan, acımasız bir suçlunun varlığı, iki tarafı da rahatsız ediyordu.

Dengeler kurulmuş, taraflar çalışmalarına bir kez daha başlamışlardı, artık herkesin -ama en önemlisi dünyanın- kaderi bu saatten sonra olacaklara bağlıydı. Dünya yeniden adaletine kavuşabilecek miydi, yoksa Kira'nın saltanatı yüzlerce yıl daha devam mı edecekti? Bunu belirleyecek olan kişiler, satranç tahtasındaki tüm taşları kullanmak zorunda kalacaktı. Ve oyunu kazanan, dünyadaki yeni düzeni de belirleyecek kişi olacaktı.

Ve oyun alanı kurulduğunda, piyonlar da, şahlar da ilk hamlelerini yaptı... Oyun başlasın!
TyraelTyrael
Üye
''SENDEN ADAM GİBİ HABER İSTİYORUM, SAÇMALIK DEĞİL, BANA L VE KİRA ARASINDAKİ MÜCADELEYLE İLGİLİ BİR HABER GETİİİİR!!!!!''
''Sabah sabah yine mi karından azar yiyip geldin öfkeni benden çıkarıyorsun'' dedi içinden Chiba.
''Peki patron'' dedi dışından Chiba

''Bir hafta içinde haber elimde olacak, yoksa seni işten atarım''
''Peki patron, çıkabilir miyim?''
''Çık''

Boğucu odadan çıktı ve masasına yöneldi. İçin için patrona küfretmeye koyuldu. ''L ve manken sevgilisi görüntülendiler'' ''Kira'nın evlendiğine dair iddialar'' gibi sansasyonel bir haber patlatmak varken ''L ve Kira arasındaki mücadele'' gibi sıkıcı ve gereksiz bir konuyu kim okurdu ki?! Üstelik L ve Kira'ya ulaşmak da bir problemdi, nereden bulacaktı adamları? Can sıkıntısıyla bir dörtlük uyduruverdi aklından.

''Le le le ajan le
Niye konuşmazsın benle?
Gel röportaj yapalım
Bak batıyor gazete, loy''

''Güzel oldu!! Ama Kira'ya da yapmak lâzım bir tane, haksızlık olmasın''

''Bir taş attım havaya
Kira mektup at bana
Tez elden hallederiz
Bizim patronu sonra''

Bir alışkanlıktı bu onda, şarkı sözlerini melodisine uygun bir şekilde değiştirmek.
'' Hiç olmadı patronu gazeteye basarım'' diye düşündü. Yüzünde şeytani bir gülümsemeyle '' Resmini değil, kendisini!!'' diye ekledi.
Fool Arcana
Üye
Yıldızlara kenetlenmiş birisi asla fikrini değiştirmez.
                                                Leonardo da Vinci


10 Yıl sonra Bern'e dönmüş olan Lain için hayat gerçekten çok aynı seyrediyordu, yaşadığı trajik şeyleri ve sevgilisi Ange'ın 10 yıl önce ortadan kaybolmasını unutmak istiyordu, fakat Ange'ın ziyaret ettiği son günün anısı hala tazeydi...

Ange'ın Kira konusundaki takıntısı yüzünden başına bunlar gelmişti...Kira...Yeni dünya düzeninin lideri ve tapınılan bir tanrı.Acaba Ange oralarda bir yerlerde istediğine ulaşabilmişmiydi? Tanrı'sına yardımcı olabilmişmiydi...Bunları büyük ihtimalle asla öğrenemeyecekti. Tek bildiği 10 yıl önce olan şeyler için Ange'a kızamıyordu, kızdığı tek kişi Kira idi. Hani kötü olaylar yaşadığımızda Tanrı'ya isyan ederiz ya, sanırım Lain'in Kira'ya bu denli sinirlenmesi Kira'nın gerçekten yeni dünyanın Tanrı'sı olduğu tezini doğruluyordu...

Belki de L haklıydı... Belki de başından beri L haklıydı... Belki yanılmışlardı...Fakat artık L ölmüştü ve bu dünya kırmızı renge boyanmıştı, belki içinde Ange'ın kanını barındırarak...

Lain bu düşüncelerle birlikte havalimanına doğru yol almaya başladı, Ange ile ilgili 10 yıl önce bulabildiği tek iz kredi kartı ekstrelerinde görünen Fransa'dan Japonya'ya alınmış bir uçak biletiydi...
RhuN
Üye
Tsubasa metroda evine doğru giderken metrodaki televizyonlarda olan konuşmaları göz ardı edemedi..

“Yüce lider Kira’nın sözde büyük dedektif L’i öldürmesinin 10. yılını kutluyoruz bugün.”

Bu konuşulanları duyduktan sonra kafasını cama çevirip dışarıdaki kar yağışını izlemeye başladı.

“-Hah kira başa geçeli 10 yıl oldu ne değişti. Tamam biliyorum suç oranı iyice azaldı ama insanlar artık nefes almaya korkar halde yaşıyo..
-Bu kadar abartma bence Subasa. Evet belki korkarak nefes alıyorlar ama en azından güvenli bir şekilde…
-Söylesene Tsubasa açlıktan ölmek üzere olan bir adam karnını doyurabilmek için ekmek çalıyor ve kira sırf hırsızlık yaptığı için onu öldürüyor. Bu sana göre nasıl bir adalet anlayışıdır. Hadi bunu geçtim nasıl bir güvenli yaşam anlayışıdır..”

Tsubasa kafasını eğdi ve ineceği istasyona kadar uyumaya başladı.
BiohazardBiohazard
Üye
Bankadan çıkıp koşa koşa eve gidiyordu Leilah.Çünkü Fransa'da kar yağıyordu bugün.Fransa sokakları herzamanki gibi sakindi.Aslında 10 yıldır sakindi...Herkes Kira'nın yapacağı şeylerden korkmuş,herkes sıkıyönetim ile yönetiliyordu...Çocuklar bile evlerinden çıkamaz olmuşlardı...10-15 kişi dışında tüm sokaklar ıssızdı...

Eve vardığında kapısının önündeki gazeteyi aldı ve içeri girip oturarak gazeteyi okumaya başladı.Gazeteciler bir haber daha sunmuşlar,üstelik baş sayfadaydı. "Kira öldürmeye devam ediyor!.." Gazeteyi okumayı bıraktı..~Sonumuz nereye gidiyor acaba?..~ diye geçiriyordu içinden...
Misafir
Yağmurluydu hava. Nefis bir toprak kokusu içine çekiyordu insanlar. Yağmurdan kaçan, şemsiyelerini açmaya çalışan insanlarla doluydu cadde.

Nozomu, sahibi olduğu kitapçının büyük ama yılların kirini üstünde taşıyan camdan, bütün caddeyi görebiliyordu. Yıllardır kitap dükkanını evi, caddeyi de, hayatının en güzel manzaralarından biri olarak görmüştü. Yıllar.. Yıllar.. Değişmişti herşey. Düzen değişmişti. İnsanlar değişmişti. Caddeler, yollar, evler, hastaneler, okullar değişmişti.

Herşeyden önemlisi ilgi alanları değişmişti insanların. Kimse eskisi gibi kitap okumaz, sadece sanal dünyayla bağlantılı bir şekilde yaşar olmuştu. Kitap kokusunu unutmuştu insanlar. Yeni açılan derginin, gece uyumadan önce bir kaç sayfa okunan kitabın değerini unutmuştular.

Yağmur yağıyordu. Tokyo'da yine kara bulutlar..
[WT]Elessar
Üye
Açık hava, tertemiz bir hava, oksijeni bol bir yer... O boğucu sınıflardan sonra burası adeta bir cennet gibi kalıyor. Banklardan birine boylu boyunca uzanmıştım ama herkesin keyfi yerinde olduğu için bana karışan olmamıştı. En azından 2 dakika öncesine kadar...

- Evladım, yoruldum da, biraz...
- Ne demek, tabii ki...

Parkın o eşsiz güzelliği gözümü alırken hayatımın bütün dertlerinden kurtuluyordum. Saf bir güzellik karşınızdayken, ne yapabilirsiniz ki başka? Aval aval bakmaktan başka?

- Ikkkoooouuuuu!!!!!!!!!!
- Ama ben sadece... şey.. yani .. bakmak istemedim.. sadece... eeaa..
- Ikkou, seni terbiyesiz sapık; neden bakıyordun bana!!!!!
- Diyorum ya sana bakmıyordum; sana niye bakayım ki?.. Yani.. yanlış anlama...  o kadar çirkin değilsin ... aslında çok güzelsin.. ben de... sana bakmıyodum ama.. Gitmem lazım... Görüşürüz...
- Ikkou!!!! Benden kaçamazsıııınn!! Öldürcem seniiiii!!!!!!!!!

Neden bakmak zorundaydım ki? Neden her zaman bakmak zorundaydım? Ama çok güzeldi...

**Küüüt**

- Bu, sana bir leydiye o gözle bakmamanı öğretir...
- Leydiler ne zamandan beri yanlarında odun taşıyorlar??? ühü...
deddodeddo
Üye
-Benim için hala rüya gibi herşey. Gerçek olduğuna inanamıyorum.
-Diego...
-Shana'm...

Bütün o klişeleşmiş haber yığını ve kargaşaların ardından kendine boş süre tanımıştı. Hayatta tek keyif aldığı şeyi yapıyor, biraz olsun dertlerini unutuyordu.

Sen dünyanın en şanslı adamısın Diego.

-Niye sırıtıyorsun?
-Belki sevimli gözükürüm, öpersin diye.
-Seni eşş...

Gerçekten şanslıyım.
Çağlayan
Üye
10 yıl geçmişti kız kardeşi dilini keseli, mankenlik kariyerini bırakalı ve içine kapanalı. Çağla, L yanlısı olduğunu daha fazla gizleyemeyeceğini anlayıp kendi canını bağışlaması için dilini sunmuştu Kira'ya, tam 10 yıl önce. İşe yaramış görünüyordu zira tüm KIT ajanları ölmüştü- Çağla hariç. O da yaşadıklarının şoku üzerine her şeyden elini eteğini çekmiş, Kira ya da L üzerine sorulan hiçbir soruya yanıt vermemeyi seçmişti geçen uzun süre boyunca. Artık tek istediği huzur dolu bir hayattı.

Aeris artık kız kardeşine soru sormuyordu. Yanıt peşindeydi ama kız kardeşinin başının belaya girmesini istemiyordu, zaten kız kardeşine L ya da Kira üzerine sorduğu sorulara donuk bakışlardan başka bir karşılık alamıyordu.

Ne Kira ne de L yanlısıydı Aeris. Kardeşi gibi bir taraf seçme hatasına düşmeyecekti. Ölümden korkuyordu ama yanıt bekleyen sorular mıknatıs gibi çekiyordu Aeris'i. Haberciler arasında yetişmek, soru işaretlerini ünlemlere dönüştürmeyi öğretmişti ona.

Çalışma masasının üzerindeki mermer süse dokundu. Altını kaldırdı ve gülümseyerek hatalı yazıyı okudu: "Quality Marple-Maed in China" İngiltere'de İngilizceyi hatalı yazanlar aşağılanırdı. Hele de kelimelere özen gösteren bir işte çalışıyorsanız... Yüzündeki alaycı gülümsemeyi silemedi.

Başını çevirip pencereden dışarı baktı, Japonya'daki yağmurun benzeri İngiltere'yi de ıslatıyordu bugün. Çalışma masasının üzerindeki uçak biletine dokundu. Yarın sabah Japonya'nın yağmurlarında ıslatacaktı saçlarını, yanıtlara ulaşabilmek uğruna.
discussioncontroller