Death Note 3: New World Order [6. HAMLE SONU PERŞEMBE 23:00]
FireMcFireMc
Üye
Uzun süredir ortalarda görünmüyordu. Yaptığı işler gayet sıradandı, hayatını yaşamak için günler geçiriyordu. Her zaman sıradan işlerdi, kısa süre önce Watari'nin ölmüş olması ona ilginç gelmiyordu. Haberlerde gördüğünde sadece bir sırıtma ile cevap vermişti. Bu gece önemli şeylerin olacağını düşünüyordu. Geçen ki gibi en iyi mekânın metro olabileceği kanaatine vardı. Oraya doğru yola çıktı.

Alta Edit: Gelde metroda romantik bir buluşma yapalım. <3 :p
Çağlayan
Üye
Sevgilimin yanı, benim yanım :P
Hammerheart
Üye
Saate baktı.Arkadaşının gelmeyeceğini fark etti.Ne olduğunu merak ederek eve gitti.
Crow
Üye
Son günler benim için gerçekten karmaşık geçti. Uzun bir süre sonra ilk defa evimden çıkacağım. Sanırım Park'ta bir yürüyüş beni kendime getirir.
Çağlayan
Üye
Sevgili Kız Kardeşim Çağla,

Sana bu mektubu Tokyo'dan yazıyorum. Üzgünüm, bir davaya bakmak için Fransa'ya gittiğime dair sana yalan söyledim. Kira davasına bulaşmayacağıma ve bu beladan uzak duracağıma dair sana söz verdiğim halde, merakıma söz geçiremeyip Japonya'ya geldim birkaç hafta önce.

10 yıldır -yani senin başına gelen felaketten beridir- senden gizli gizli bu olayı araştırıyordum. Sadece kariyerini değil, hayatını da mahveden bu meselenin intikamını almak için yanıp tutuşuyor, öfkeden geceleri uyuyamıyordum. Yeterli bilgiye ve güce sahip olduğuma inandığımda, Tokyo'daki "L geri döndü" dedikodularının da başlamasıyla, Japonya'ya gitmek için uygun vaktin geldiğini anladım ve eşyalarımı topladım İngiltere'den ayrılmak için. Sanırım farkındaydın buraya geldiğimin, senden ayrılmadan önce gözlerinde korku ve hüzün gördüğüme yemin edebilirim.

Japonya'ya vardığımda kendi kendime söz verdim: Senin yaptığın hatayı yapmayacak yani taraf seçmeyecektim. Hem Kira'ya, hem de onu yakalamaya çalışan L'e uzak kalacak ve bu süre boyunca her iki taraf için çalışanların kimliklerini çözecektim sadece. Bu şekilde hareket edersem ölümden de uzak olacağıma inanıyordum. Ancak bu sözümü tutamaz oldum bir süre sonra ve hak verdim sana, bu şehirde iki güç çarpışırken arada kalmak olanaksız.

Kendimi bir tarafa ait hissetmem gerektiğini anladıktan sonra, seni ölümle tehdit ettiği ve dilini kesmene sebep olduğu için nefret ettiğim Kira sebebiyle KIT ajanlarına yaklaşmaya başladım. L adına araştırmalar yaptım, bu arada Kira fanatikleri arasına sızıp KIT ajanlarına edindiğim bilgileri yollamaktaydım. Kira fanatiklerine de L tarafına sızdığımı söylediğim ve onlara sahte bilgiler gönderdiğim için güvenlerini kazanmam zor olmadı.

Sonra bir şey oldu Çağla... Tüm planlarımı altüst eden, düşüncelerimi ve seçtiğim tarafı karıştıran bir olay... Kira'nın tarafına sızmaya çalışırken Kira'nın Sesi'ne (ekranlardan tanıyorsundur, Mikael Froan) aşık oldum! Biliyorum, izin vermemeliydim buna ve işime duygularımın karışmasına engel olmalıydım. Ama yapamadım. 

Mikael'i uyarmaya çalıştım, Kira'nın Sesi olmaktan vazgeçip tarafsız kalması için ikna etmeye çalıştım onu. Hatta Kira'nın yanından uzaklaşması adına İngiltere'ye gelmesini teklif ettim. Ancak Kira'nın adaletine ve kanunlarına öyle inanıyor ki, her şeyini bu dava uğruna kaybetmeye hazır. İlişkinin yürümeyeceğini söyleyip KIT ajanı olduğumu ima etmeye çalıştım ölmeyi göze alarak ancak ona itiraf edemedim gerçeği. İlişkimiz bu süre içinde devam etti. Mantığım, aklım L'e bağlıyken kalbimi Kira tarafına kaptırmıştım.

Bu beni kararsızlığa ve şüpheye düşürdü, öyle ki bir süre sonra senin hayatını mahvedenin Kira değil, sadece sen olduğuna ikna ettim kendimi Çağla. Kırılma böyle düşündüğüm için. Ancak yanlış tarafı seçmiştin Tokyo'da iken, benim gibi. Sadece kanımız değil, kaderlerimiz de aynı kardeşim. Ancak ben senin kadar şanslı olmayacağım. Zira kalbin Kira tarafına aitken, durması ya da atması onların merhametinde demektir.

Hoşçakal Çağla.

[right]Ablan,
Aeris
[/right]

Mektubu cebine koydu ve postaneye gitti Aeris. Mektubu postaladıktan sonra Mikael ile buluşacaktı. Ona gerçeği açıklayacaktı bugün.
[center][img width=469 height=146]http://img76.imageshack.us/img76/6711/aeris1om7.jpg[/img][/center]
hajimenodairinin
Üye
Dual_Saber'ın elleri titriyordu, bu önemli bir andı. L tüm halka canlı bir yayın yapmak üzereydi ve kameraman olarak onu seçmişti. Yayının içeriğini ise henüz kimse bilmiyordu, bir kişi hariç. Havasız ve loş bir odadaydılar, L'in yüzünü ise kameranın ışığı aydınlatıyordu. Gözleri bir ölününkü gibi, sesindeki ton ise duygudan yoksundu. Kameranın kırmızı ışığı yanınca L kod adlı a-smurf konuşmaya başladı.

"Watashi wa L desu.

Bundan tam 10 yıl önce kurulmaya başlanmış olan düzene karşı çıktım ve fanatiklerimle birlikte Kira’yı alt edebilmek için elimden geleni yaptım. Ama bizler, yani Kira’nın sağladığı adalete karşı çıkanlar, sadece bu adaletten korkan, kendi içindeki korkuları itiraf edemeyen zavallılardık. Kira Dünya’ya adaleti getireceğini söyledi ve getirdi. Bizler ise bunu reddettik, herkesin bu dünyada hakettiğini bulacağı gerçeğini kabullenemedik.
Ve ben, L, 10 yıl önce Kira’ya karşı çıkan ve yenilen ünlü dedektifin izinden giden kişi, şu anda itiraf ediyorum ki adaleti engellemeye çalışmak içine düştüğüm büyük bir hataydı. Bu hatamın bedelini ödemeye de razıyım. Ölümüm sadece benim günahkar varlığımı ortadan kaldırmakla kalmayacak, Dünya üzerindeki adaletin karşısındaki en büyük tehditi de yok edecek... İşte o zaman Dünya tamamen Kira’nın ışığıyla aydınlanacak.

Kira... Kami-sama... Arigatõ..."

Bu sözleri birinci elden duyan Dual_Saber donup kalmıştı adeta. Herşeyi beklerdi ama bunu asla beklemezdi o çok güvendiği L'den. Kamerayı kapayıp yere bıraktı ve hayal kırıklığı içerisinde arkasını dönüp oradan uzaklaştı.

Kayıttan sonra birkaç dakika kıpırdamadan boşluğa baktı L, öyle durdu. Sol kolu karıncalanmaya başlamıştı ama o bunu hissedemeyecek kadar dalgın gibiydi. Dizlerinin üzerine çöktüğünde tek elini sıkışmakta olan kalbinin üzerine götürdü. Nefes alamaz gibi oldu, ciğerleri patlamak üzereymiş gibi hissederken gözlerinden son bir damla yaş geldi. Amaçlarından sapmamaya yemin etmiş olan L mağlubiyeti kabul edip kıvranmayı bıraktı ve yere kapaklandı. Nabzı artık atmıyordu.

Tam bu sırada yarı karanlık ofisinde, bilgisayarının başında kod yazmakta olan glowel duraksadı. Saatine baktı, vakit dolmuştu. L ölmüş, Kira önündeki son engeli de ortadan kaldırmıştı. Gözlerinden yaşlar gelene dek kahkahalarla sarsıldı bedeni.

Boku wa katsu da...

Spoiler:
a-smurf yani nam-ı diğer L, Kira glowel tarafından öldürüldü. Oyun sona erdi, L'den Kira alanlar yandı..
Çağlayan
Üye
Rol dağılımı tahminlerime göre

* Laçin bilgi tüccarı
    * !sezen! gazeteci
    * Fool Arcana kira fanatiği
    * deddo KIT
    * Lynx Lynx kira fanatiği
    * Tyrael gazeteci
    * Çağlayan dedektif
    * Elegie kira fanatiği
    * Glowel kira
    * a-smurf L
    * Eärwen teknisyen
    * Crow kira fanatiği
    * Amras Phoenix kira fanatiği
    * Hammerheart bilgi tüccarı
    * Thyestes kira fanatiği
    * Dual_Saber gazeteci
    * Biohazard KIT
    * Audiodragon kira fanatiği
    * Zer0 teknisyen
    * bario teknisyen
    * tasoli KIT

olması lazım.
Spoiler:

edit: Kira'dan açıklama bekliyoruz, tüm KIT ajanlarını öldürecek mi, canımı bağışlayacak mı vs vs Aeris Mikael aşkının sonu ne olacak? Mikael'den de bir final yazısı bekliyoruz ayrıca :D Ne tepki verdi, "nalçak kadın!" deyip tetiği çekti mi yoksam :P :P :P
TyraelTyrael
Üye
Bakayım bakayım, ben doğruyum,  bario doğru, aud doğru, fool arcana doğru, lynx lynx doğru, earwen doğru. Diğerlerinin kimliklerinden emin olmadığım için birşey diyemem ama.:)
FireMcFireMc
Üye
Metronun içinde sigarasından bir nefes daha aldı. Artık herşey bitmişti. Geleceğine inandığı adaletli dünyanın içinde yaşıyordu. Havanın biraz soğuk olmasına rağmen, hiç hissetmiyordu. Sigarası mı, elini tuttuğu sevgilisi mi onu ısıtıyordu, hiç bir fikri yoktu. Aeris'in elinden tuttu, gözlerinin içine baktı ve "Sana bu harika dünyada birlikte yaşayacağımızı, söylememiş miydim?" dedi.
Çağlayan
Üye
FireMc dedi:

Metronun içinde sigarasından bir nefes daha aldı. Artık herşey bitmişti. Geleceğine inandığı adaletli dünyanın içinde yaşıyordu. Havanın biraz soğuk olmasına rağmen, hiç hissetmiyordu. Sigarası mı, elini tuttuğu sevgilisi mi onu ısıtıyordu, hiç bir fikri yoktu. Aeris'in elinden tuttu, gözlerinin içine baktı ve "Sana bu harika dünyada birlikte yaşayacağımızı, söylememiş miydim?" dedi.

Heey! İngiltere'ye gidiyoruz! :woot:

Spoiler:
Eneee, canımı bağışladılar sanki. :police:
discussioncontroller