Death Note 3: New World Order [6. HAMLE SONU PERŞEMBE 23:00]
Misafir
deddo dedi:

Eee Can niye korkuttu ki beni?

Eğlence olsun diye? Heh heh heh... =P
Crow
Üye
Aslında NPC lerle yapacağım aşka hikayesinde onu bariz bir şekilde belirtecektim ama baktım Watari yakalanmış oyundan tamamen koptum.
tasoli
Üye
ya birde watariyi eleştirmek gibi olmasın ama 1. tur bitti biz 2-3 L fanatiği toplandık hala watariyi nasıl buluruzda talimat alırız onun hesabını yapıyorduk oysa ilk turlar benim en fazla on olabildiğim zamanlardı sonrasında bilgisayarımın bozulması ve kuzenimin sünneti gibi sebeplerle on olamadım oysa başlarda büyük planlarım vardı kiraya ulaşmak için hatta !sezen! e kendimi L için çalışan bir teknisyen olduğumu söyleyerek L tarafına çekmeye çalışmıştım !sezen! de kira kendisi ile temasa geçerse bizim adımıza casusluk yapacaktı olmadı zira ben ortalarda yoktum ve yanılmıyorsam !sezen! de tatile gidince havada kaldı

ayrıca ilk mesajıma herkes gibi bende bir ipucu koydum
limon şerbeti içiyorum (L İs Master :lim biçiminde yazamayınca sonuna 10 ekledim :))

çağlayana diego nun adının watari olarak verilmesi olayına gelince çağlayanın o bilgiyi kira ya vermesi için hazırlıklıydık  kira diegoyu öldürecek ve L in adını sayıklatacaktı ancak diego bilmiyor dolayısıyla bizim belirlediğimiz bir sivilin adını vericekti ama adamlar gerçek watariyi buldu

şimdi kurallara gelelim siviller kit veya kira fanatiklerinden daha avantajlı mesela dedektif ipucu alıyor teknisyen izliyor ancak L ajanı avantajsız zaten kira tarafından öldürülme tehlikesiyle sürekli saklanıyoruz birileri ile konuşmaya çekiniyoruz üstelik hiç bir avantajımız yok

sezen ban verdiği ipucu bizim 7 kira nın 8 kişi olduğuna dairdi(iletemedim bizimkilere ona yanıyom) şimdi kira zaten elindeki o defterimsi şey saolsun fazlasıyla avantajlı bana bir çay yap sonra geber git kıvamında şeyler yaptırabiliyor ancak biz öyle bişi yapamıyoruz yani ses i içeri alıp konuşturma şansımız yok zira ses dokunulmazlık tadında bir özelliği var aynı özellik watariyede verilsin ne biliyim watari kira ajanına şahsen açıklamadıysa kendini öldürülemesin gibi bir kural koyulursa  ölürken alfabeyi terseten saydırma muhabbeti olmaz zira artık hep aynı yere gidiyor oyun watariyi bulan L i buluyor

birdahaki oyunda L falan olursam ben kendimi Watariye açıklamam herhalde

neyse genede güzel oyundu
TyraelTyrael
Üye
tasoli dedi:

şimdi kurallara gelelim siviller kit veya kira fanatiklerinden daha avantajlı mesela dedektif ipucu alıyor teknisyen izliyor ancak L ajanı avantajsız zaten kira tarafından öldürülme tehlikesiyle sürekli saklanıyoruz birileri ile konuşmaya çekiniyoruz üstelik hiç bir avantajımız yok

Vallahi sivil olmanın sana bir dokunulmazlık kalkanı sağladığı doğru ama oyundan biraz da soyutlanıyorsun çünkü ne Kira ne de L tamamen sana güveniyor, sürekli sağdan soldan bilgi toplayıp birşeyler yapmaya çalışıyorsun. Sivilken yarım yamalak bilgiyle birşeyler yapmaya çalışıyorsun ajanken sağlam bilgiyle birşeyler yapmaya çekiniyorsun. İki tarafında kendine has handikapları var.:)

tasoli dedi:

birdahaki oyunda L falan olursam ben kendimi Watariye açıklamam herhalde

Öyle bir şansın yok sanırım, Watari oyunun başında L'i öğreniyor.
Zer0
Üye
Sorum Earwen'e, o sayılar neydi ya :D

Çağlayan, senin o saati anında çözmüştüm ben. God save me ya da öyle birşey yazıyordu sanki, şu an tam aklımda değil.

Maalesef ben de oyunun ortalarında soğumak zorunda kaldım, biraz kopukluk vb. meselelerden dolayı. Oyuna pek fazla vakit ayıramayacak gibiydim, üstüne bir de öyle kopukluklar olunca uğraşamadım...
Misafir
Zer0 dedi:

Çağlayan, senin o saati anında çözmüştüm ben. God save me ya da öyle birşey yazıyordu sanki, şu an tam aklımda değil.

"Let me live" yazıyordu, sallanır da bu kadar mı sallanır?! =p
Zer0
Üye
ikisi de yaşamak üzerine, ayrıca çözmüştüm unuttum işte :D

Asıl earwen'inkini çözemedim , ingilizce ve türkçe alfabeden sayı karşılıkları falan yazdım ama nafile
Eärwen
Üye
Zer0 dedi:

Asıl earwen'inkini çözemedim , ingilizce ve türkçe alfabeden sayı karşılıkları falan yazdım ama nafile

Sayıları ikili gruplar halinde ayırıp ingiliz alfabesine göre karşılıklarını bul. Ardından A=Z B=Y C=X D=W E=V F=U G=T H=S I=R J=Q K=P L=O M=N(ingiliz alfabesine göre) şeklinde düzenle ve Kira'nın bulması için yazdığım mesaj ortaya çıksın. :D

Benim de rplerimde Kira'nın beni bulması için ufak çağrılar vardı. Sayıların olduğu rpde Nate isimli bi npc kullanmamın nedeni de Nate River(Near)dan çağrışım sağlayıp L tarafıyla ilgili herhangi bir şey yakalamaktı.
deddodeddo
Üye
Çok zor olmuş. Mesaj neydi?
Eärwen
Üye
Tyrael benim ona verdiğim bilgileri kiraya ulaştıracaktı ama ona güvenmediğim için direk kiraya vermek istedim kurduğum kameraların kayıtlarını. Onu söylüyodum.
discussioncontroller