İngilizce Evde Nasıl Öğrenilir?
123458
Misafir
Soru gayet açık. Nasıl?
sanal180
Üye
Ben yazıları anlıyorum ama konuşulunca tamamen karışıyor. :D  Bunu da evde bilgisayar oyunları oynarken yanımda duran REDHOUSE'a borçluyum. :D
neRon
Üye
Oblivion veya europe universal gibi oyunlar bol ingilizce kullanımı gerektirir. Bunları oynarken yanına bir sözlük alırsın biraz bişi öğrenebilirsin.

Onun dışında oxfordun english file serisi ve yanında alabilceğin birçok ingilizce kitap ile(seviyene uygun olanı seçersin) gramar olarak kendini geliştirebilirsin.

Wow gibi online oyunlarda bolca yazışman gerekir. Böylece anlatım yeteneğin gelişir, daha iyi bir ingilizceye sahip olursun.

1 ve 3. seçenek sana kalmış ama 2. seçeneğe bir göz atmanı tavsiye ederim. 20 liraya alacağın bir english file sana çok yararlı olacaktır ;)
Laçin
Üye
Hmmm, okulda biraz kasarak ufaktan bir ingilizce edinebilirsin. Çok çeşitli kelimeler bilmen lazım. Zamanları da öğrendiğinde işin kolaydır ;D

O değil de, annem kendi kendine evde söktü ingilizceyi. öyle böyle değil yalnız, 300 sayfalık, bit gibi yazıları olan kitap okudu üstüne bi de o.O
sanal180
Üye
6 senedir okulda İngilizce dersi görüyorum ama zamanları hep unutuyorum. :D
Leader
Üye
Bir kursa git bence. Ardından da bol bol pratik.
Misafir
Okulda kelime ve azcık gramer dışında birşey öğrenemezsin(o da iyi bir okulda isen-ayrıca çalışıyorsan:)). Konuşma öğrenmek zor.
Jedi Panelvan
Üye
Bir Ingiliz kiz alinir, evlenilir. Evde catur cutur Ingilizce ögrenirsiniz. Gerci birak sizin ögrenmenizi, kizin bildigini de unutmasi riski de mevcut. Ama olsun, kiz guzelse sorun degil, evlisiniz nasilsa :)
Laçin
Üye
Okulun bana öğretmeye çalıştığı şeylerle yetinseydim mankafa olurdum ;)

Sen okulun vermeye çalıştığı şeylerin üzerine koyarsan, dahası anlamak için gayret edersen, bir gün planescape torment oyununun dilini bile çözersin ;)
Kadirlac
Üye
konuşmayı konuşarak öğrenirsin :)

anlıyorum ama konuşmada çok zorlanıyorum. buun aşmanın yolu da pratik yapmaktır. konuş kendi kendine. ingilizce şarkı öğren söyle . öğrenmek için de çaba sarfetmene gerek yok altyazılı film dizi veya oyun. bunların accayip yararı oluyor. ama konuşmada da pratik yapmalısın.

ben okulda hiç çalışmam ingilizceye ama karşımdakinin dediğini anlayabilir oldum. o işin kolay kısmı zaten. önemli olan ana dilin gibi konuşabilmelisin ingilizceyi. :)
Misafir
Kelime öğrenmek için Oxford Picture Dictionary Interactive var. Tavsiye ederim.

Tyrael dedi:

Aslen okulda ingilizce nasıl öğrenilir desen daha zor bir soru olurdu.:D
Ben ingilizcemi bilgisayar oyunları ve Moonstar'a borçluyum.:)

Tabi aksanı bilmekde önemli. Çünkü sesletim önemli. Çoğu şeyi yanlış telefuz ediyoruz.

Ör: Read fiilinin üç halininde yazılışı aynıdır. Ama okunuşu farklıdır.
İlk hali ri:d, ikinci hali red diye okunur. 3. halide red diye okunur. Bu da yurtdışına gittiğiniz zaman "okudum" yerine "okur" diye anlaşılabilir. ;)
123458
discussioncontroller