Harry Potter
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Swoosh dedi:

ne ki bu
yeniden mi basıyolar

Resimli versiyonları. Her sene 1 kitabı bu şekilde çıkartıyorlar.

http://fantastikcanavarlar.com/haberler/azkaban-tutsaginin-resimli-ozel-baskisindan-ilk-goruntuler-yayinlandi/
QuendarthQuendarth
Mod

Meh... Çocukken iyiydi de tekrar okuyunca çok da bir numarası yokmuş. Voldemort'u 2 KM'den 50 kalibre sniper ile öldürselermiş. Adam sadece büyücü dünyasında bir tehtid değil, normal insanlar neden dahil olamıyorlar. Hükümetlerin büyücülerin varlığından haberdar olduğunu da biliyoruz. Etkili silah geliştiren kimse olmamış mı şimdiye kadar mesela... :D (Çok nitpickliyorum :P)

Hükümetlerin haberi yok, başbakan biliyor sadece. Söylese de kimseyi inandıramyacağını direkt kitapta belirtiyorlar hatta.
GunGun
Üye
Swoosh dedi:

ne ki bu
yeniden mi basıyolar

Resimli bunlar.

Meh... Çocukken iyiydi de tekrar okuyunca çok da bir numarası yokmuş. Voldemort'u 2 KM'den 50 kalibre sniper ile öldürselermiş. Adam sadece büyücü dünyasında bir tehtid değil, normal insanlar neden dahil olamıyorlar. Hükümetlerin büyücülerin varlığından haberdar olduğunu da biliyoruz. Etkili silah geliştiren kimse olmamış mı şimdiye kadar mesela... :D (Çok nitpickliyorum :P)

Quendartha ek olarak,

Adam ölemiyor, ruhu terk etmiyor bu dünyayı. Kafasına sıksan gene ölmeyecek.
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Dumbledore horcruxları biliyor. 7 tane olduğunu da biliyor. Bu bilgiyi paylaşsa 7 kere öldürürsün olur biter. Modern silahlar ile icabına bakılır...

QuendarthQuendarth
Mod
Bedenini öldürdüğünde ruhu yok olmuyor, o yüzden kaç defa öldürürsen öldür geri dönebiliyor. En az bir hortkuluk var olduğu sürece vücudunda olan esas ruh dünyadan ayrılamıyor yani.

Her öldüğünde gidip hortkuluklardaki ruhlardan birisini almıyor.

Ayrıca modern silahların büyücüler üzerinde ne kadar etkisi olacağını bilmiyoruz, ama büyücülerin muggle'lardan çok daha güçlü olduğu seri boyunca hep ima edilen bir şey. Belki basit bir kalkan büyüsüyle bütün silahlara karşı korunabiliyorlardır.
RedBeardRedBeard
Üye
Voldemort'a bir kere saldırıp başarılı olursan yeniden beden oluşturduğunda bir daha başarılı olamazsın, önlemini alır, devamlı kalkan büyüsü ile gezer. Mugle'ların hepsi birleşse adamın kılına zarar verebileceğini sanmıyorum.

__skytalker____skytalker__
Üye
Bi nuke at büyücülere gg yav.
SamsonSamson
Üye
Harry Potter'ı üçüncü kitabına kadar okudum vakti zamanında sonra içim sıkıldı. Dandik hikaye, dandik evren, çöp karakterler.

9gag tayfasını eğlendirir.
SamsonSamson
Üye
Harry Potter'ı üçüncü kitabına kadar okudum vakti zamanında sonra içim sıkıldı. Dandik hikaye, dandik evren, çöp karakterler.

9gag tayfasını eğlendirir.
SamsonSamson
Üye
Anlamadıysanız tam olarak bir kez daha yazayım...

Beğenenler: Jejunum

discussioncontroller