Harry Potter
rubyredrubyred
Üye
rica etsem bir daha yazar mısın?
SamsonSamson
Üye
rubyred dedi:

rica etsem bir daha yazar mısın?

Ne demek canım...

Harry Potter'ı üçüncü kitabına kadar okudum vakti zamanında sonra içim sıkıldı. Dandik hikaye, dandik evren, çöp karakterler.

9gag tayfasını eğlendirir.

Beğenenler: rubyred

Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Quendarth dedi:

Bedenini öldürdüğünde ruhu yok olmuyor, o yüzden kaç defa öldürürsen öldür geri dönebiliyor. En az bir hortkuluk var olduğu sürece vücudunda olan esas ruh dünyadan ayrılamıyor yani.

Her öldüğünde gidip hortkuluklardaki ruhlardan birisini almıyor.

Ayrıca modern silahların büyücüler üzerinde ne kadar etkisi olacağını bilmiyoruz, ama büyücülerin muggle'lardan çok daha güçlü olduğu seri boyunca hep ima edilen bir şey. Belki basit bir kalkan büyüsüyle bütün silahlara karşı korunabiliyorlardır.

En azından hortkuluklar bulunup yok edilene kadar bedeninden kurtulunurdu. 1 kere öldüğünde geri dönmesi 14 sene aldı. Şu anda matematiksel hesaplar ile bir argüman sunamamam bile JKR'ın büyünün ne olduğu konusunda tam olarak kafa yormadığının göstergesi.
Güç tavanı ne mesela, büyünün gücü neye bağlı. saniyede 1 km hızla giden 50 kalibralik kurşunun ürettiği enerjiyi sıfırlayabilir mi? Ya da gamma radyasyonunu durdurabilir veya DNA'yı bozmasını engelleyebilir mi?
Ayrıca büyücülerin çoğunun teknolojiden haberi olmadığını biliyoruz. Demek ki silahların tam kapasitesini bilmiyorlar.

snakeeeeeeesnakeeeeeee
Üye
ha amk bi harry potter kalmıstı konusmadıgınız, dışarı çıkın bi iki sekis yapın lan.

(samson iyi miydim)
SamsonSamson
Üye
Değildin.
snakeeeeeeesnakeeeeeee
Üye
: ///
Type_TridoronType_Tridoron
Üye

ha amk bi harry potter kalmıstı konusmadıgınız, dışarı çıkın bi iki sekis yapın lan.

(samson iyi miydim)

Unuttuğun şey; daha yeni Rusyadan döndüğüm XD

Beğenenler: snakeeeeeee

rubyredrubyred
Üye

(samson iyi miydim)

büyücülerin asalarının hangi ağaçtan yapıldığını tartışmamız lazım samson'a layık olmak için

Beğenenler: Starlet

GunGun
Üye

Quendarth dedi:

Bedenini öldürdüğünde ruhu yok olmuyor, o yüzden kaç defa öldürürsen öldür geri dönebiliyor. En az bir hortkuluk var olduğu sürece vücudunda olan esas ruh dünyadan ayrılamıyor yani.

Her öldüğünde gidip hortkuluklardaki ruhlardan birisini almıyor.

Ayrıca modern silahların büyücüler üzerinde ne kadar etkisi olacağını bilmiyoruz, ama büyücülerin muggle'lardan çok daha güçlü olduğu seri boyunca hep ima edilen bir şey. Belki basit bir kalkan büyüsüyle bütün silahlara karşı korunabiliyorlardır.

En azından hortkuluklar bulunup yok edilene kadar bedeninden kurtulunurdu. 1 kere öldüğünde geri dönmesi 14 sene aldı. Şu anda matematiksel hesaplar ile bir argüman sunamamam bile JKR'ın büyünün ne olduğu konusunda tam olarak kafa yormadığının göstergesi.
Güç tavanı ne mesela, büyünün gücü neye bağlı. saniyede 1 km hızla giden 50 kalibralik kurşunun ürettiği enerjiyi sıfırlayabilir mi? Ya da gamma radyasyonunu durdurabilir veya DNA'yı bozmasını engelleyebilir mi?
Ayrıca büyücülerin çoğunun teknolojiden haberi olmadığını biliyoruz. Demek ki silahların tam kapasitesini bilmiyorlar.

Adamın geri dönüşünün 14 sene sürmesinin nedeni yancı bulamaması. Yancı birini bulduğu anda (Quirrell, Kılkuyruk) tekrar kendi işini görmeye başlıyor. Ateş Kadehindeki otistik planının sebebi de spesifik olarak Harry'nin kanıyla doğma çabasıydı. Yoksa başka herhangi bir düşmanının da çok rahat geri dönerdi kendisi.

Güç tavanı falan fıstık bunlar önemli sorular değil. Harry Potter evrenindeki tüm büyücüler muggle'ların yapabildiği her şeyi yapabilirken aksi mümkün değil.

Büyücü = muggle++

Gözlerine bakarak aklını okuyabilen, tek kelime söyleyip seni kölesi haline getirebilen, şekil değiştirebilen adamlardan bahsediyoruz. Silahını çekip vursan belki öldürürsün, ama silahını ne zaman kime çekeceğini ne bileceksin? Büyücüler sayıları az bir topluluk, neden open warfare'a tutuşsun, tüm dünya liderlerini imperiolamak varken. Gamma radyasonu diyorsun, atom bombası diyorsun da adamlar Londra'nın ortasında oturuyor. Londra'yı mı bombalayacaksın?

Beğenenler: Astus

SamsonSamson
Üye
rubyred dedi:

(samson iyi miydim)

büyücülerin asalarının hangi ağaçtan yapıldığını tartışmamız lazım samson'a layık olmak için

Beni yanlış tanımışsın :(
discussioncontroller