The Legend of Zelda: Phantom Hourglass
teddy_picker
Üye
biraz geç oldu bu konuyu açmak için sanırım. herneyse, hepinizin bildiği gibi 1 ekim 2007 de piyasaya çıktı. hikaye olarak, zelda serisinden wind waker ın davamı sayılabilecek bu oyunda, (yine) tetra yı (ki bu zelda nın alter egosu olarak bilinmekte) ghost ship adlı, denizlere tehlike salan, gizemli bir gemi kaçırır. bizim de sevgili link olarak görevimiz, küçük mavi perimizin yardımıyla, zorlukları aşıp, ghost ship in izini sürmek...

buraya kadar herşey klasik bir zelda oyunu olduğunu gösteriyor. ancak bu oyuna "sadece biz zelda oyunu" diye bakıp geçmemek lazım. bir kere oynanış tamamen mükemmel bir şekilde, ds e özel olarak, özenle hazırlanmış. hem düşmanlarla savaştığımız anlar, hem de sürekli karşımıza çıkan basit ve zevkli puzzle ları, sevgili stylus umuz sayesinde başka bir heyecan katıyor oyuna. grafikler ve ses bakımından da ds in en iyi oyunlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. tabii hikayesi de bir zelda hikayesi olduğundan, basitlikten kaçıp orjinalliğe yaklaşan, sürükleyici bir hikayesi var oyunumuzun.

kısacası, eğer ds inize oynanışı zevkli, sürükleyici bir action/adventure arıyorsanız, bu oyunu kaçırmayın.
darkness26
Üye
ds'de oynadığım 2.oyundur (ilki nintendo dogs güzel ama beni fazla sarmadı daha çok çocuk ve kızlara yönelik diyebilirim)zelda ise her kesime hitap edebilecek düzeyde bir oyun dedem bile iki kurcalayıp bana göre bir şeymiş dedi orjinal olarak elinizde bulunması gereken mükemmelliğe yaklaşmış nadir oyunlardan bir tanesi.
darkness26
Üye
arkadaşlar ilk adamızda ışık saçan heykel başını buldum ve onu kuzey batı yönüne çevirdim dağa denk geliyor ordan sonra ne yapmalıyım bir türlü bulamadım bomba falan attım belki gizli bir yol açığa çıkar diye ama nafile etkilenmedi yardımlarınızı bekliyorum 1 haftadır aynı yerde dolanıp duruyorum :(
Misafir
Spoiler:
Taşın yanından biraz daha güneye doğru ilerle ve karşına çıkacak düşmanları indir. Balık adam vari bişi çıkacak onu aldıktan sonra bir taş daha çıkacak (ekstra bişiler olabilir belki tam hatırlayamıyorum). Onuda yakıp kuzeye çevir. Son başın ise daha önce önünden geçmiş olman lazım. Yukarıda solda duruyo. Yukarı çıkıp bumerangla yakabilirsin onuda.
darkness26
Üye
çok sağol RAD ama aynı yerden bahsetmiyoruz sanırım o üç taş kafayı çevirdiğim yeri geçtim kapının üzerinde topluyorsun ışın demetlerini ve kapı açılıyor. benim söylemek istediğim yer oyuna başladığımız ada dede'nin evinin bulunduğu. ghost temple'ın yanında mağara duvarını bomba ile gizli bir kısacık labirent buluyoruz ve ordan geçip tekrar dışarı çıktığımızda göze ok ile atış yaptığımızda taş heykel çıkıyo yani bi tane heykelimiz var görünürde tavern ile ghost temple arasına bir çizgi çek falan diyor hatta ama ordan sonrasını bir türlü çözemedim oyunu bitiren arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum son haritam kaldı onuda açarsam az kaldı :(
Misafir
Hmm... Kusura bakma yanlış anlamışım ::)

Ben daha son 2 seachart'ı bile alamadım ama oyundan soğuyorum ya yavaş yavaş.
Zer0
Üye
Orada heykellerin baktığı noktalarda başka heykeller de çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Haritadan düz bir çizgi çektiğinde tam o çizgi üstünde oluyor heykel, çizgi meselesi o.

RaD, soğuma oyundan, oyna bitir, döverim :P
darkness26
Üye
zero öyle bi ada da var ama benim takıldığım o kısım değil oyunu bitiren yok mu son zamanlarda???
Zer0
Üye
Ben bitirdim de, geçen seneydi unutmuşum doğal olarak :)

2 yer arasına çizgi çekip sonra tam ortasında birşeyler buluyordun, kazarak ya da patlatarak... O da olabilir kaldığın yer
Misafir
Yeni deneme :D
Sanırım bu gün ordan geçtim :D
Spoiler:
Orda Temple ile tavern'i kesiştiren çizgiye paralel olması gerektiği yazıyodu yanlış hatırlamıyorsam. Işığı o hatta paralel yapıp uçurumdaki(!)(valla cliff diyo:)) gizli zayıf duvarı buluyorsun. (Artık nasıl cümle kurduysam ::))

darkness26
Üye
rad bu sefer aynı yerden bahsediyoruz evet orda kaldım bi de bakalım şu duvarı bulabilsem peki o duvarı bomba ilemi patlatıyoruz??
discussioncontroller