MARVEL
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
[img width=600 height=344]http://www.marvel.com/universe3zx/images/1/11/Marvel-character-composit.jpg[/img]

Oha nasıl yani ? Nasıl böyle bi konu açılmaz ? Kimse mi süper güçlere sahip olmak istemedi ? Kimse mi X-Men, Spider Man, Hulk, Fantastic Four... İzlemedi ?  :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:
Daha önce çizgiroman sevenler diye bir konua açılmış fakat kimse dikkate almamış bile. Ayrıntılı olarak Marvel evrenini inceleyecek olan bu konudaki asıl amacımız ''Ben Wolverine'i seviyorum, Wolverine Cyclops'u döver....'' gibi bir muhabbet değil. Amacımız bu karakterlerin oluşumundan bu güne neler yaşadıklarını, biyografilerini bu ortamda incelemek. Dün akşam Marvel'ın sitesinde gezdim ve 1000'in üzerinde karakter olduğunu gördüm. Aralarında biyografilerini öğrenmek istediğim bir çok kişi vardı. Bunlar nerden gelmiş? ne yapmış? gerçekte kimdir ? nedir ? neyin nesi kimin fesidir ? Uzun uzun yazılanları okudum ve hiç bilmediğim akla hayale gelmeyecek şeyleri buldum.

Eğer sizinde bulduğunuz garip bilgiler varsa, bilgi vereceğiniz karakterin resmini buraya koyun ve altına bildiklerinizi yazın.

Beğenenler: __skytalker__

KnightOfPainKnightOfPain
Üye
The Punisher derim başka bi şey demem arkadaş,hepsini ezer geçer bence ,odamda buyukmu buyuk The Punisher posteri var,hepte kalcak.
Blight
Üye
Kendimi sıkı bir Marvel takipçisi olarak görüyorum. Zaten yakşalık 8-9 yıldır da aksatmadan alıyorum çizgiromanları. Newsletterına da üyeyim, filmler, animated seriler, bazı çizgiromanlarla ilgili bilgiler geliyor.
Bir site için, birçok Marvel karakteri biografisinin çevirisini yaptım Marvel'ın sitesinden.

Bu şekilde işte. Sorusu olan sorabilir. :)
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
@Blight
Bu çevirileri bir dosyaya koyup upload etsen veya özetlerini buraya yapıştırsan ne güzel olur ;D
Blight
Üye
Şöyle ki 2-3 yıl önce yapmıştım onları ve o zaman tutmak aklıma gelmemişti. Sitede bir süre sonra yalan olunca gitti sanırım çeviriler. Ama özellikle aradığın karakterler varsa, ya özet geçerim yada ararım Türkçe'sini biryerlerden.

Hatta San Diego Comic Con'dan yeni bir Stan Lee röportajı koyayım :
http://marvel.com/videos/400.SDCC_~apos~08~colon~_Stan_Lee_Exclusive
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
@blight
Abi senden Wolverine, Dead Pool, Gambit ve Apocalypse özetlerini istiyorum. Buraya resimli olarak koyarsan çok sevinirim. Sitede yazanlar o kadar ayrıntılı değil. Engin bilgilerine sığınıyoruz ;D
anveela
Üye
Aslında bir MARVEL düşmanlığım hiç olmadı,ama biraz DC hayranlığım var.X-men severim bir tek, o da apocalypse hatırına.Yoksa spiderman,fantastic four falan para kazanma bahanesiyle suyu çıkarılmış serilerdir.Yani nedir "unlimited spiderman" ?Yok spiderman'in kostümü nanorobotlardan yapılmışta,paralel evrene gidiyormuşta falan falan.
MARVEL çizgiromanlarını takip eden tüm arkadaşlara dc den; bir sandman,bir kingdom come,bir V for Vendetta okumalarını öneririm.

Hatta şöyle bir de kötülük yapayım;
Blight
Üye
Ultimate Spider-Man'in konusunun "Yok spiderman'in kostümü nanorobotlardan yapılmışta,paralel evrene gidiyormuşta falan falan." olduğunu düşünüyorsan bayağa yanılıyorsun. Tam bunu yazarken anladım senin dediğin çizgiroman değil, TV serisi. Adı da Unlimited Spider-Man. :)

Kubi, hemen geliyor özetlerin.

Yani mecazi anlamda.
anveela
Üye
@Blight: Kesinlikle haklısın,"unlimited spiderman" imiş.Düzelttim.
Ama bahsettiğim konu farklıydı.Yani Neil abimiz mesela, sandman için aşırı istek olmasına rağmen ek tek bir bölüm bile yazmadı-ki MARVEL spiderman'ın haklarını "unlimited spiderman" gibi bir çizgi filme veriyor sırf daha fazla para kazanabilmek için.Ama açıkçası yorum yapmaya da çekiniyorum,çünkü ne fantastic four'un,ne de spiderman'in hakkında çizgi filmleri ve birkaç çizgiromanı dışında bir bilgim yok.
Blight
Üye
Anladım dediğini Marvel'ın son 10 yılki politikası gerçekten para üzerine kurulu. Örnek olarak Amazing Spider-Man'de, May hala ölüyor ve bir söyleşide Stan Lee'ye söylüyorlar adam şaşırıyor resmen cidden öldü mü diye. İpleri tamamen başkaları ellerinde tutuyor artık.

Ben de aynı şekilde DC hakkında pek bilgi sahibi değilim fakat bazı one-shotlarının çok saçma olduğunu biliyorum. :)

En iyi Dark Horse, Star Wars var!

MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Age Of Apocalypse'ten sonrası çok karışık ya. Cable Cyclops'un oğluymuş meğer, Sinister Cyclops'un öğretmeniymiş, Wolverine 120 küsür yaşındaymış (1897'de doğuyordu galiba.) Wolverine'in iki tane oğlu varmış, eski karısı hamile iken ölmüş. Gambit sandığımızdan çok daha üstün bir mutantmış. İnsanlara enerji yükleyip onları havaya uçuramıyordu fakat birini öldürmüştü o şekilde galiba. Adamı şarj edip parçalara ayırmıştı. Dead Pool, Wolverine gibi kendini iyileştirebiliyormuş ve ayrıca kendisi MARVEL evreninde yaşadığını biliyor.
discussioncontroller