Rütbe Sistemi Mantığı
gman
Üye
Big Boss dedi:

Bu ne ya hala alphayız.

büyünce beta ve gama olacağız , ama iyi yönden bakmak lazım (bkz. amatör ruh)
KocaAyak
Üye
bigboss alpha'yi rutbe olarak dusunun.bunun icin calisiyorlar suan.bir sonraki seviyede uye olanlar bizim alpha oldugumuzu görecekler ve rutbe olarak onlardan farkli olacagiz.alpha üyesi,x üyesi,y üyesi gibi.bu olmaz ise  mantikli bir rutbe sistemi gelecektir.
Big Boss
Üye
Ben beta olarak başladım bu işe
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Rütbeyi kapmışsın için rahat tabi arkadaş =)
peace
Üye
Ahhh neLTu ah...Bizim bir rütbemiz olmadı... ^^
darkprensdarkprens
Üye
Alpha uyesi rutbesi yeter benim icin geci bi 5000(salladim)kiside daha var ama olsun n'apalim :)
Blight
Üye
If...
then...

Mantık budur.
PiranhaPiranha
Üye
neLTu, alıntı_1: sağol Storm_bob. sıradaki hedefim laçin'i egale etmek. 02.09.2008'de kayit oldum siteye 853 mesaj gondermisim. hangi ara gonderdim o kadar msj'ı bende sasirdim vallahi...
neLTu, alıntı_2: editorlere biraz malzeme oluyorsun onlarda sana rutbe veriyor zydeko. bir ise yaramasada, farkin oluyor...

Diğer konusunda yazdığı bu yorumları buraya almak daha doğru olur diye düşündüm, neLTu izninle: Öncelikle bizde kutlarız rütbeni iyi günlerde kullan ;)
Şimdi buradan anlaşılıyorki rütbe sistemi üyelik tarihine eski/yeni üyeliğe göre belirlenmiyor, üyelik tarihin daha dün yaw ne bu acelen diyenlerde çıkabilirdi.. Gelelim işin diğer tarafına; demekki rütbe verilmesinde mesaj sayısının etkili olabileceği (en kızdığım nokta). Ayrıca ofcm dediği gibi eğlencesine belirleniyor olmasıda çoğu zaman garip kaçabilir bunu dedimde bakın aklıma ne geldi (aslında unutamadığım zamanlardandı); Eski dergimizin 100.sayısı zamanımı neydi 10.yılı şerefine O aylarda Forumda baya muhabetler döndürmüştük ve ertesi gün birde baktım ofcm sayesinde rütbelenmişik pekte sevimli olmamıştı hem zaten normalde forumda olan bir şekilde rütbeliydik... Aaa yalnız 2. alıntıda itiraf etmişsin "editorlere biraz malzeme oluyorsun onlarda sana rutbe veriyor" cümleside vahim bir durum :-\ şimdi millet editörlere malzeme olucaz yarışına girmesin mesaj kastırıcaz diye uğraşmasın :P Neyse arkadaşlar boşverin rütbeyi mütbeyi. zaten rütbeymiş bilmem neymiş eski forumumuzda da rütbeleniyoduk ne oldu başımız göğemi erdi madalyamı taktılar boşveeerr gitsin...

NOT: eğer illaki rütbe olsun diyorlarsa bir iyilik yapsınlar Kasım 2007 öncesinden gelen kullanıcılara eski forumdaki rütbeleri versinler daha anlamlı olur bence.. JEDI KNIGHT günlerimi özledim :D
KocaAyak
Üye
Yapmacik olan ile samimi olani ayirt edebilir sanirim editorler. :)

Goruntuden baska farki olmuyor. Bu kadar ciddiye alinip uzerinde kafa yorulacak bir sey degil bana gore rutbe muhabbeti.
Laçin
Üye
Rütbe verilmesi için moderatörlerin hoşuna gideceği ve seninle uğraşacakları bir olayın meydana gelmesi gerekiyor. Mesela zer0'ya verilen the hutt rütbesi, bana verilen eski forum rütbesi(ki eski forumun en etkin üyesiydim, ayıptır söylemesi). Auto bott'un verilmesinin nedeni de neLTu'nun son zamanlarda oldukça yoğun bir şekilde siteye odaklanması ve sitenin yeni haline geçtiğinde insanları bilgilendirmesi(sanırım).

Ya da en basitinden radyo bölümüne mod olan sevgili elessar'a, sevgili modların bir lakap takması: "radyatör".

Çağlayan'ın "on kilo das das" rütbesinin olayı ise daha bir komiktir.

Yani öyle mesaj sayısına göre vermiyorlar. Eski olmaya göre de vermiyorlar =)
discussioncontroller