Çok gereksiz değil mi bu başlıklar?
tasoli
Üye
Kaelin haklı burası bir oyun sitesi

yani eğer Türkiyenin yurt dışı politikalarını silahlı kuvvetlerini vs. tartışacaksak sizi trmilitary e veya inglizceniz varsa waff a falan alalım orada bol bol tartışılıyor bu konular zaten ama bir oyun sitesinde ne kadar ciddi tartışma olabilirki? açıkçası şu haliyle bile oyungezer fazlasıyla ciddi çünkü bir çok forumda siyaset tartışmak yasak

şekil 1.a trmilitary hertürlü politikayı ve strateji tartışıyoruz ancak siyaset konuşmak özel grup üyelerinin girebildiği bölüm hariç yasak
sanal180
Üye
Burası bir oyun sitesi değil. :| Bir oyun dergisinin forumu.
inesistente
Üye
sanal180 dedi:

Burası bir oyun sitesi değil. :| Bir oyun dergisinin forumu.

işte budur.
FLC
Üye
tasoli dedi:

açıkçası şu haliyle bile oyungezer fazlasıyla ciddi çünkü bir çok forumda siyaset tartışmak yasak

şekil 1.a trmilitary hertürlü politikayı ve strateji tartışıyoruz ancak siyaset konuşmak özel grup üyelerinin girebildiği bölüm hariç yasak

Konu dışı bölümünde "Türkiye'yi kurtarmak serbest" deniyor. Ben bundan siyaset yapılabileceğini çıkartırım. Bu arada siyasetle propaganday karıştırmayalım. Kimse reklam yapmıyor orada. TÜrkiye'nin geleceğini tartışıyoruz. Yani benim de, sizin de , OGZ okuyucu ve yazarlarının da üstünde yaşadığı yer. Ben ters bir durum göremiyorum. İstemiyorsan okumazsın oraları.

Komik şeyler kategorisi var orada kocaman.
sanal180
Üye
@Mehmet abi
Rütbemi isterim. :D
Misafir
Bu forumda üyelik almış insanların "çoğu" -küçük yaştaki arkadaşlarımızda var tabi- ergenliğini bitirmiş, yavaş yavaş tamamen tek başlarına hayata adım atan insanlar. Ve bu insanların ergenlikten çıktıkları anda ilgilenmeye başladıkları konuların başında geliyor siyaset.

Bence konuşulması gerekiyor, ki burada konuşulanlar sayesinde bir çok arkadaş aracılı ile güzel fikirler edindim, yararı oldu.
Laçin
Üye
Arkadaşlar, sanal180'in değindiği şeye teee zamanında tuğbek abi de değinmişti.

Burası dergiden farklı bir mecra, o yüzden boşuna yırtınıyoruz. Burası bir community, ve sadece sizin istekleriniz olacak diye bir kaide yok. Tamam, azınlık hakları da önemli, ancak bakalım çoğunluk ne diyor, veya insanların istekleri hangi yüzdelik dilimlerde.

Her zaman dedim yine diyeceğim: Eğer sitenin şu halinden memnun değilseniz, ve sadece sorununuzu dile getirmekten başka bir şeylerin değişmesini istiyorsanız birlik olun. Oyun konularının mesajları az olmas, bizim sorunumuz, biz mesaj atmıyoruz da ondan. Yoksa diğer konuların yoğunluğuyla hiçbir alaksı olmadığını düşünüyorum.
Misafir
Katılıyorum. Ben bu forumlarda "oyun" konularına attığım mesajların sayısının o kadar yüksek olduğunu sanmıyorum. Bir Crysis bölümüne atmışımdır attıysam, onun dışında toplasan 50 mesajı geçmez oyunlara attığım.

Neden atmıyorum, zaten yeterince oynuyorum, yeterince okuyorum ve yeterince yazıyorum kendi çapımda. İlgimi çeken birşey olmadıkça da mesaj atmıyorum oyun konularına.

Ki oyun konularına mesaj atmıyorsun siyasete atıyorsun tarzında yaklaşımlarla o konuların yasaklanmasını istemekte bana biraz yanlış geliyor.

Zira iki konunun birbirini bağlayan en ufak bir tarafı yok.
ttng
Üye
"burası oyun sitesi ciddi konular olmamalı "gibi mesajları görünce zamanında oyun dergisinde kültür-sanat bölümü mü olur şeklindeki yakarışlar geldi aklıma.
bazı arkadaşlar geyikten rahatsız oldugumuzu sanmış ama rahatsız olunan şey geyik değil bu gibi geyik başlıkların artarda patlaması sadece.
Judas
Üye
Puhaha, kıskanma be, sana da rütbe verirler. :P

Mesela ben kıskandım rütbem yok diye, foruma küstüm, doğru düzgün girmiyorum bile.

Ehm, açıkçası ben de bu konulara sinir oluyorum. Son zamanlarda foruma bakma rutinim şu şekilde olmaya başladı:

www.oyungezer.com.tr adresine gir
Forum butonuna tıkla
Açılan sayfanın en aşağısına bak
Tamamen rütbe konuları varsa sayfayı kapat
Yok eğer rütbe konularının arasında birkaç güzel konu varsa fare imlecini üzerine götürüp tıkla

Canımın çok sıkkın olduğu zamanlarda sayfayı falan yeniliyorum, belki birisi başka bir konuya yazmıştır diye. Ama o konular da Vardiya Defteri ya da Atış Serbest olunca insan ister istemez daha düzgün konular bulabileceği sitelere yöneliyor.

Yeni üye olmuş birisi olsam çok garipserdim herhalde.
discussioncontroller