İdeal Cep Telefonu
dodgerdodger
Üye
Donanım olarak kendi sınıfında yeterli gibi durabilir. İşte Samsung Galaxy Ace falan düşünülürse. Fakat Nokia flagship olarak bunu sürdüyse, iPhone 4 yada Samsung Galaxy S2 karşısında falan zayıf duruyor bana göre.

Dediğin gibi MeeGO için iyidir belki.
Gullothewhite
Üye
Abi şöyle küçücük, hafif, sadece konuşmaya ve mesaj çekmeye yarayan bir telefon yok mu?
dodgerdodger
Üye
SnakeSnake
Üye
1100 iyidir. :D
mcandan_ogzmcandan_ogz
Üye

Abi şöyle küçücük, hafif, sadece konuşmaya ve mesaj çekmeye yarayan bir telefon yok mu?

Xperia X10 mini olabilir.Tam istediğin gibi.Ama fazla küçük gelebilir.Qwerty klavyesi de var,çok tatlı bi telefon bence.:grin:
Aranel
Üye

Donanım olarak kendi sınıfında yeterli gibi durabilir. İşte Samsung Galaxy Ace falan düşünülürse. Fakat Nokia flagship olarak bunu sürdüyse, iPhone 4 yada Samsung Galaxy S2 karşısında falan zayıf duruyor bana göre.

Dediğin gibi MeeGO için iyidir belki.

Daha çok olay şu, performanslı bir yazılım katmanıyla, performansı katleden bir yazılım katmanı aynı şey olmuyor, her ikisinde de aynı fonksiyonlu aynı görünümlü uygulamayı çalıştırman aynı sonuçları vermiyor. Bu konuda başarılı yazıldığını (örnekler ile vs.) düşündüğüm Türkçe bir kaynak olarak şunu önerebilirim ilgilenirsen: http://www.mobilbekcisi.com/16/mobil-cihazlarda-cpu-hizi-yanilgisi
hayalgezerhayalgezer
Üye
Bence Windows phone 7, ios ya da Android ile yarışabilecek bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Ancak n9 da bu konuda meego'nun gücünü gösteriyor. N9 bence aşırı abartılsa da, nokia iyi bir iş çıkarmışa benziyor.

Nokia eğer elindeki fırsatları iyi değerlendirebilseydi;Samsung gibi hem Meego-bada- hem de windows phone ile devam edebilirdi.

Windows phone,meego karşılaştırma videosu izlemedim ama wp'nin tek çekirdekli 1 ghz işlemci ile piyasadaki verimli ürünlerden biri oldğu kesin.

Piyasanın 4 ürünü de desteklmesini isterdim açık konuşmak gerekirse, ms ürünü olmasına rağmen windows phone seçilmeyi hakeden bir arayüze sahip.

Elop'a MS trojanı deseler de-olabilir- Nokia yöneticilerinin Elop'u kendilerinin getirdiklerini unutmamak gerekli. N9 cihazında Android'in de denendiğini kanıtlayan resimler de görüldü.
Aranel
Üye
Göze hoş geldiği doğru ama Harmattan/SWIPE arayüzünün buna toz yutturduğunu düşünüyorum açıkçası, özellikle fonksiyonellik ve kullanışlılık olarak. 3 ana ekranlı arayüz ve kenarlardan kaydırmalı pencere yönetimi bence harika şeyler. Nokia da SWIPE'ı WP'ye uyarlamayı düşünüyor sanırım, daha sonraki projelerinde kullanabileceklerinden bahsediyorlardı zira.
hayalgezerhayalgezer
Üye
"Bir ekranda sürüyle simge" tarzını sıkıcı buluyorum. Android bunu biraz değiştirse de tek farkı,canlı duvar kağıdı ve widgetlar.

Windows Phone'un burada büyük bir fark yarattığı belli oluyor;Harmattan-meego da ios/android anlayışından uzaklaşıyor.Bu da takdire değer.Meego harmattan 3 ekranlı arayüz ile wp 2 ekranlı arayüz aslında benzer;aralarındaki farkı esneklik,geliştirici desteği gösterecek.

Meego'nun açık kaynak olması,sunduğu imkanların kullanıcıyı kısıtlamaması artılardan ancak microsoft'un yazılım geliştirme gücünün nokia'dan daha iyi olduğu görüşündeyim;bu da meego telefonların geleceğini etkileyecektir. Elop'a göre n9 gibi birkaç modeli birkaç senede ancak üretebilirlermiş.Bu da Nokia'nın çalışma ilkesine aykırı. Apple gibi boş alan bırakmayı düşünemezler.

Akıllı telefon pazarını asla istememiş bir ms'in windows phone ürününe güvenmek istemesem de çeşitli hizmetleri bir araya toplamaları Nokia'nın ancak navtek ile bozabileceği bir üstünlüğe sahip.Neyse.Piyasa sadece iyiye baksaydı;webos Android'in pazarının yarısını almış;Webos 3 windows phone'dan daha kararlı olurdu.
SnakeSnake
Üye
discussioncontroller