İdeal Cep Telefonu
hayalgezerhayalgezer
Üye
Blight
Üye
Kesinlikle tercih meselesi olmasına rağmen yine de görüş almak için soruyorum. Blackberry Bold 9900 mı Iphone 4'mü? Birbirlerinden ayrılan en büyük farkları nedir? Fiziksel özellikler ve işletim sistemi dışında tabii. Bir de Blackberry'nin app'leri var mıdır, nasıldır?
dodgerdodger
Üye
iPhone 4 derim.

Blackberry'nin avantajı email yeteneklerinde saklı diye biliyorum. Yoğun email trafiği olan insanlar için ideal.

BB için de uygulamaların satıldığı bir marketi var ama bir AppStore değil haliyle. Diğer taraftan BB'de falan klavye var ve bana göre iPhone4'e göre daha havalı duruyor. Ayrıca iPod Touch sahibiyim o yüzden iPhone pek çekici durmuyor şuan :F

İkisinin fiyatları yakın biliyorum o yüzden iPhone4 seçerdim ben.
RelentlessRelentless
Üye
Söz konusu App miktarı ise aşırı bir fark mevcut iki alet arasında.
Blight
Üye
Mesala applerde ios ve android için olan şeyler Blackberry'de olmuyor mu? O biraz üzücü olmuş.

Email olarak ortalamanın üzerinde kullandığım aşikar ancak CEO modunda değilim elbet. :D

Iphone feci şekilde ergen kız telefonuna dönüştü o içimi parçalıyor benim. Yapılan kapaklar falan korkunç, pembe tavşan kulaklı ve kuyruklu kap var lan. Hal böyleyken bir BB'nin duruşu var bir de Iphone'un. En çok bu ve app olayı dengeyi karıştırıyor bence.
RelentlessRelentless
Üye
Popüler bir alet sonuçta elbette olacak o tarz şeyler. Engelleyemezsin sonuçta.

iPhone almamdaki temel nedenler; çok geniş bir kullanım alanı oluşu, Apple malı oluşu ve uygulama zenginliği idi.
Ben bu alette müzik dinliyorum, anime/film/dizi izliyorum, hatta justin.tv dahi izliyorum, üstüne bir de saatlerce oyun oynuyorum, kitap okuyorum. Eh haliyle ekran boyutu ve çözünürlüğü de önem kazanıyor. BB ekranında bunları yapamam açıkcası.

Bir de BB'yi niyeyse hep avukatların elinde falan görüyorum.
dodgerdodger
Üye
BB bence tarz telefon. Arkası deri gibi olanlarına hastayım misal.

Fakat sırf şu kılıf için iPhone alırdım ama sadece Kojima reyiz için üretilmiş.

image
AtKafası
Üye
BBnin tek olayı bbm.

Karı kız kaldırırsın belki, yoksa aleti at çöpe.
baypalbaypal
Üye
galaxy s2 = medeniyet
dodgerdodger
Üye
O da çok büyük geliyor bana. Tablet - telefon arası gibi geliyor.
discussioncontroller