Tadılması gereken tatlar
123459
aaslan
Üye
öteki konuda talep olmuş,bu meseleyle ilgili de bir konu açayım dedim.
çok beğendiğimiz,başkalarının da tatmasını istediğimiz tatları tartışalım burada.
wincih
Üye
Fatih kadınlar pazarın da sur kebap ta sur kebap ve sur tatlısı...

Ayrıca gene kadınlar pazarında İsmet Bahçevan da Büryan ve Perde pilavı üzerine künefe...

Üsküdar da belediye çarşısın da Kaşıkıçı büfe de kaşıkçı porsiyon.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar daha sonra yazmaya devam ederim. :)
Misafir
Kurupilav hepsini yener(oha)
Jhemm
Üye
aslında ölmeden önce her tadın tadılması gerekitiğine inanırım, ne biliyim, böcek bile olsa, tavşan kakası bile olsa (yok canım avuçla yemek deniyorum tadına bakmak diyorum böyle serçe tırnağının ucuyla falan XD)
hani bir gün biri bana "olum tavşan kakası yedim süper lezzetli deli manyak bişeymiş" derse ben içimden "hadi ya keşke bende yesem" demeyip "de hadi ordan bildiğin kaka işte" diyebilmek isterim. hayır gidip tavşan kakası arıycak değilim şimdi yani ama tadılabilecek olan her şeyin tadılması, yapılabilecek, mümkün olan her şeyin yapılması gerektiğine inanırım; ölmeden önce hayatı gözlerinni önünden film şeridi gibi geçerken insan yaptıklarından değil yapmadıklarından pişman olmalıdır sonuçta :D

yine de tavsiye ettiğim bikaç şeyi yazıyım:
bokburger (a.k.a ıslak hamburger XD)
rulokat (muhteşem icat XD)
herkes hayatında en az 1 defa nargile içmelidir(beğenmezse bi daha içmez canım XD)

adrenalinin tadı da apayrıdır aslında ama konuyla pek alakası yok galiba o.O

pamuk şekeri :D

eskiden limonata tozu çubukları vardı önce başını açar yemeye çalışırken ıslatır sonra savaş verirdik tozunu yiyene kadar, suya atıp karıştırmak da neymiş yahu XD

patlayan şeker! :D

nestea cool
ice tea green
smirnoff north
nescafe ice (süte karıştırarak XDD)

Ramen!!

--şimdilik bu kadar ^^' --
Pyros
Üye
Ice tea green iğrenç ötesi bence :D
Jedi Panelvan
Üye
Hatay-Iskenderun'da dürüm döner ve künefe... Tekrar askere giderim o tat için. Başka hiç bir yerde yakalayamadım oradaki döner-künefe tadını.
Jhemm
Üye
Pyros dedi:

Ice tea green iğrenç ötesi bence :D

ya onun bir aftermathi var ya böyle ağızda kekremsi bi tat bırakıyo böyle dilin bi peltetletiyo  konutulken böyle bi galip oluyotun falan XDD  o tadı seviyoum ben işte XD çimen tadı gibi aslında biraz ::)
redden de iyi ayrıca green :D
Jedi Panelvan
Üye
"Kekremsi" tat nedir yahu? Bir de "kesif" vardır. Edebiyatın vazgeçilmezleridir ama günlük hayatta görmedim öyle tat, öyle koku :) .
Jhemm
Üye

"Kekremsi" tat nedir yahu? Bir de "kesif" vardır. Edebiyatın vazgeçilmezleridir ama günlük hayatta görmedim öyle tat, öyle koku :) .

ben de bilmiyorum kekremsi tadı hatta kimse tam olarak bilmiyodur bence XDD işte enigmatik bir kavram olunca "şey" sözcüğünün kullanım alanı gibi (çok şey bişey) her tadı tanımlamada kullanılabiliyor XD ama benim ekşi+tatlı+peltek  bir tad olduğunu dair şüphelerim var "kekremsi" nin XDDD
Illdan
Üye
Erzurum cağ kebabı.
Tuzlu limonata.(Tabii şeker atmayacaksınız.)
Ton balıklı makarna.
Esiax
Üye
wincih dedi:

Fatih kadınlar pazarın da sur kebap ta sur kebap ve sur tatlısı...

Ayrıca gene kadınlar pazarında İsmet Bahçevan da Büryan ve Perde pilavı üzerine künefe...

Üsküdar da belediye çarşısın da Kaşıkıçı büfe de kaşıkçı porsiyon.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar daha sonra yazmaya devam ederim. :)

Kesinlikle kaşıkçı porsiyon.Mutlaka tadılması gereken bir tad. :)
123459
discussioncontroller