İngilizce Cümle Çevirileri Oyunu
sepyanser
Üye
ok. diğer arkadaşlarla devam edelim. hadi sizde katılın.
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
sepyanser dedi:

silahlı soygucular yumrukların ilkinden kaçarbildiler, ve bi an düşündü belki o devrik vagonun arkasına dönebilir, kaçtı(?) ve döndü silahlarıyla işe gitti:D

Çevirinin alakası yok orjinâliyle.
sepyanser
Üye
saçma bir cümle oldu. neyse yenilerini yazın:)
Misafir
stabilo dedi:

"The gunslinger was able to slip the first couple of blows, and there was one moment when he thought he might be able to spin around to the rear of the overturned vagon, spin and turn and go to work with his guns."

silahşör ilk çift atıştan kurtulmayı başardı, ve tam o anda dönerek ters dönmüş vagonun arkasından dönebileceğini düşündü, dön ve silahları ile çalışmaya başla.

gibi birşey. ben tam olarak demek istediğini anladım ama türkçeye çevirmek zorlu oluyor :)
stabilostabilo
Üye
sepyanser dedi:

silahlı soygucular yumrukların ilkinden kaçarbildiler, ve bi an düşündü belki o devrik vagonun arkasına dönebilir, kaçtı(?) ve döndü silahlarıyla işe gitti:D

Yaklaşık olarak :) Gunslinger=Silahşör. Stephen King'in 1408 kitabından.

Silahşör ilk birkaç yumruktan kaçabildi ve bir an devrilmiş vagonu dolaşarak arkasına geçmeyi, dönüp silahlarıyla işe koyulmayı düşündü.

Spin ve turn gibi kelimeler birkaç kere geçiyor ama pek de önemli değiller, yani fazladan bir anlam katmıyorlar cümleye.
sepyanser
Üye

silahşör ilk çift atıştan kurtulmayı başardı, ve tam o anda dönerek ters dönmüş vagonun arkasından dönebileceğini düşündü, dön ve silahları ile çalışmaya başla.

gibi birşey. ben tam olarak demek istediğini anladım ama türkçeye çevirmek zorlu oluyor :)

evet haklısın. bu aradaşmidi farkettim "iki çift"i unutmuşum:)
sepyanser
Üye
ben spinin anlamını çözememiştim
stabilostabilo
Üye
sepyanser dedi:

ben spinin anlamını çözememiştim

Turn: Dönmek.
Spin: Etrafında dönmek.
sepyanser
Üye
tamam saol. sorry, i couldnt write reply. i was cleaning my mouse(for pc:))it hasnot clean for 1 years:D
Coraspin
Üye
Efenim burada passive voice kullanırsanız daha iyi olur. Fareniz kendi kendini temileyemez gibi yaklaşabiliriz.

It hasn't been cleaned for 1 year gibisinden :)
discussioncontroller