Rüya Günlüğü
PISLIXPISLIX
Üye
Film gibi rüyaydı. Yalnız sonlarına doğru beynim ciddi şekilde yorulmaya başlayınca... Sonunu aklımdan zorla tamamlamaya çalıştım ama çoktan uyanmıştım, yarım bırakacağım o yüzden...

Rüya:
Kendimi -şu anki halimle- 2008 senesinde, yerini bildiğim bir binada bir odaya (tanımadığım) 2 kişiyle beraber kilitli bularak uyandım. Kendilerine sorduğumda buraya nasıl geldiklerini bilmediklerini söylediler. Ama belliydi ki benim gibi 2008 yılında olduklarının farkındaydılar.

İçeri profesör kılıklı beyaz önlüklü 2 kişi geldi. Birisi hemen söze girdi:
-"Demek, zaman yolculuğu başarılıydı (elindeki garip şekilli kalemi göstererek). Bu sefer makineyi sizin denemenize izin vereceğim." dedi ve Kullanım kılavuzunu okumaya başladı.

-O an gitmek istediğiniz tarihi kesin olarak düşünün ve kalemin ucuna dokunun. Gideceğiniz yer, o anda bulunduğunuz yer ile aynıdır.

Kalemi kaptım ve düşünmeye başladım. "Bu kaçıklar neden beni burada kilitli tutuyor ve aynı zamanda neden makineyi serbestçe kullanmama izin veriyorlar? En basitinden, 1 sene öncesine kaçıp, yerlerini tüm dünyaya söyleyeceğimi bilmiyorlar mı?"

Sonradan jeton dank etti. 1 sene öncesine kaçıp yerlerini söyleyip yakalatırsam -ve kanıtım da olmazsa- her şeyi inkar edebilirlerdi; en nihayetinde ben zaman makinesini hiç kullanmamış olabilirdim ve hatta zaman makinesinin varlığından bile haberim olmayabilirdi.

Geleceğe -kendi zamanıma- gidip kendimi kaybolmadan 1 saat önce bulsam ve saklanmamı söylesem zaman içinde sıkışıp kalabilirdim. Ayrıca (diğer bir teoride) zamanda sıkışmasam ve saklanmayı başarsam bile profesör kılıklı 2 adam, benim her zaman olmam gereken yerimde bulunmadığımı görünce (uzun zamandır izliyorlardır herhalde böyle ciddi bir iş için) bana güvenemeyeceklerini anlayacaklar ve zaman makinesinden yine haberim bile olmayacaktı.

Buna göz yumamazdım. Her türlü hareketimde profesör kılıklı adamlar benden bir adım öndelerdi. Bir plan yapmalıydım. Ama nasıl? Ne zamana gitmeliydim? Ayrıca bu cihaz kötü ellere asla geçmemeliydi. Düşün düşün düşün...

----Not: Valla bu rüya beni aştı, şu anda nasıl uyanmamışım hayret ediyorum----

Doğumuma mı gitsem... Saçmalama!
2020? Ya bulunduğum bina yıkılmışsa? 20 metreden aşağı düşmek istemem.
2005? Çok riskli, kendimle karşılaşma ihtimalim var. Hem de beni tanıyan bir sürü kişi beni görebilir. Ama herhalde tanımazlar... Evet. Yüzümü göstermezsem bu iş tamamdır. Şimdi de kanıt bulmam gerek. 2005-2009 yıllarındaki önemli olayları biliyorum, bundan önemli kanıt mı var? Tamamdır.

...2005 Ekimin hangi günü olursa... (Düşünerek ve kalemin ucuna dokunarak)
%^&%+/+%&//&%+&^&'-Zaman yolculuğu yapar-%^+&+^/&^+%&^+' (nasıl birşey olduğunu sormayın, çok garipti)

Çevremdekiler bir anda yok oldu, oda boştu ve kapısı hafif aralıktı. Koşarak kendimi odanın dışına attım, daha sonra binanın dışına çıktım. Gözüme sürekli tanıdık simalar takılıyordu, ama yüzümü göstermemeye de çalışıyordum. Ve kaçmayı başarmıştım. Koşuyordum. Binadan belli miktar kadar uzaklaşana kadar koştum. Daha sonra koşmamın mantıksızlığını anlayıp yürümeye başladım.

Şimdi ne yapmalıydım? Kime, ne söylemeliydim? Elimdeki kalem makine de yok olmuştu. 4 seneyi tekrar nasıl geçirirdim? Kendime haber versem ve 4 sene sonra dikkat etmemi söylesem yine de bir şey hatırlamayarak uyanacaktım o lanetolasıca yerde. Polise haber versem bana inanmayacaklardı. Önemli olayların olacağı yerleri ve saatleri bildiğimi söylesem ve ardından "İzleyin" desem, inanacaklar, ama bu sefer de bir sonraki olayın nerede ne zaman olacağını söylememi isteyecekler. Zaman akışı değişecek. Birilerinin haberi olacak. Tüm dünya ayağa kalkacak. 2005te sıkıştım...

------Bu noktadan itibaren uyandım, en heyecanlı yeriydi beee------
biwalybiwaly
Üye
Rüyan bana 12 Maymun filmini hatırlattı PISLIX. :) Güzel rüyaymış. :)

Bir gün rüyamda Silent Hill ''evreninin'' içindeydim.
Rüyamda birini bulmayı umut ederek Jeepimle Silent Hill`e gidiyordum.Oraya yaklaşırken içimde büyük bir hüzün vardı.''Burası amma uzaktaymış'' diye düşündüğümü hatırlıyorum.Neyse oraya vardığımda her şey normal ve güzeldi.İnsanları arkadaş canlısı ve sevecen gözüküyordu.
Jeepimi evin birinin önüne park ettim.Sonra jeepimi önüne park ettiğim evin kapısı açıldı ve yaşlı bir bayan bana doğru gülümseyer gelmeye başladı.Kadın çok sıcakkanlı gözüküyordu.Bana ''kurabiye sever misin?'' diye sordu.Bende ''evet'' diye cevap verdim.Kadın beni evine davet etti.Evinin ne kadar güzel olduğunu hatırlıyorum,tam benim istediğim gibi.Bahçesinde türlü türlü meyve ağaçları vardı.İçimden ''ölmek için ne güzel bir yer'' dediğimi çok iyi hatırlıyorum.Gerçekten huzur verici bir evdi.
Kadın bol bol kurabiye yapmıştı.Mutfağın yarısı kurabiye doluydu.Kadınla çok geçmeden koyu sohbete daldık.Neredeyse buraya niye geldiğimi unutuyordum.Neyse kadına tuvaletin nerde olduğunu sordum.Kadın da ''soldan ikinci kapı'' dedi.Tuvalete gittim.Kapısını kapattım.İşim bitince elimi yıkamaya başladım,tam o sırada uzaklardan siren sesi gelmeye başladı.Sonra tuvaletin duvarları sanki bir kabukmuş gibi dökülmeye başladı.Değişim inanılmazdı.
Rüyanın devamı çok uzun ama özetleyebilirim.Piramit kafadan kaçıyordum.Yaratıkların çoğunu ormanda bulduğum kozalaklarla ve sağlık ocağında bulduğum nitrat ve alkolle havaya uçuruyordum.Hayatta kalmayı başarıyordum.Güzel rüyaydı.  :D
Misafir
Toilet ne abi? :D
biwalybiwaly
Üye
Mindfreak dedi:

Toilet ne abi? :D

:D
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Tuvalet demeye çalışmış.
cemreserpal
Üye
PISLIX dedi:

Spoiler:
Film gibi rüyaydı. Yalnız sonlarına doğru beynim ciddi şekilde yorulmaya başlayınca... Sonunu aklımdan zorla tamamlamaya çalıştım ama çoktan uyanmıştım, yarım bırakacağım o yüzden...

Rüya:
Kendimi -şu anki halimle- 2008 senesinde, yerini bildiğim bir binada bir odaya (tanımadığım) 2 kişiyle beraber kilitli bularak uyandım. Kendilerine sorduğumda buraya nasıl geldiklerini bilmediklerini söylediler. Ama belliydi ki benim gibi 2008 yılında olduklarının farkındaydılar.

İçeri profesör kılıklı beyaz önlüklü 2 kişi geldi. Birisi hemen söze girdi:
-"Demek, zaman yolculuğu başarılıydı (elindeki garip şekilli kalemi göstererek). Bu sefer makineyi sizin denemenize izin vereceğim." dedi ve Kullanım kılavuzunu okumaya başladı.

-O an gitmek istediğiniz tarihi kesin olarak düşünün ve kalemin ucuna dokunun. Gideceğiniz yer, o anda bulunduğunuz yer ile aynıdır.

Kalemi kaptım ve düşünmeye başladım. "Bu kaçıklar neden beni burada kilitli tutuyor ve aynı zamanda neden makineyi serbestçe kullanmama izin veriyorlar? En basitinden, 1 sene öncesine kaçıp, yerlerini tüm dünyaya söyleyeceğimi bilmiyorlar mı?"

Sonradan jeton dank etti. 1 sene öncesine kaçıp yerlerini söyleyip yakalatırsam -ve kanıtım da olmazsa- her şeyi inkar edebilirlerdi; en nihayetinde ben zaman makinesini hiç kullanmamış olabilirdim ve hatta zaman makinesinin varlığından bile haberim olmayabilirdi.

Geleceğe -kendi zamanıma- gidip kendimi kaybolmadan 1 saat önce bulsam ve saklanmamı söylesem zaman içinde sıkışıp kalabilirdim. Ayrıca (diğer bir teoride) zamanda sıkışmasam ve saklanmayı başarsam bile profesör kılıklı 2 adam, benim her zaman olmam gereken yerimde bulunmadığımı görünce (uzun zamandır izliyorlardır herhalde böyle ciddi bir iş için) bana güvenemeyeceklerini anlayacaklar ve zaman makinesinden yine haberim bile olmayacaktı.

Buna göz yumamazdım. Her türlü hareketimde profesör kılıklı adamlar benden bir adım öndelerdi. Bir plan yapmalıydım. Ama nasıl? Ne zamana gitmeliydim? Ayrıca bu cihaz kötü ellere asla geçmemeliydi. Düşün düşün düşün...

----Not: Valla bu rüya beni aştı, şu anda nasıl uyanmamışım hayret ediyorum----

Doğumuma mı gitsem... Saçmalama!
2020? Ya bulunduğum bina yıkılmışsa? 20 metreden aşağı düşmek istemem.
2005? Çok riskli, kendimle karşılaşma ihtimalim var. Hem de beni tanıyan bir sürü kişi beni görebilir. Ama herhalde tanımazlar... Evet. Yüzümü göstermezsem bu iş tamamdır. Şimdi de kanıt bulmam gerek. 2005-2009 yıllarındaki önemli olayları biliyorum, bundan önemli kanıt mı var? Tamamdır.

...2005 Ekimin hangi günü olursa... (Düşünerek ve kalemin ucuna dokunarak)
%^&%+/+%&//&%+&^&'-Zaman yolculuğu yapar-%^+&+^/&^+%&^+' (nasıl birşey olduğunu sormayın, çok garipti)

Çevremdekiler bir anda yok oldu, oda boştu ve kapısı hafif aralıktı. Koşarak kendimi odanın dışına attım, daha sonra binanın dışına çıktım. Gözüme sürekli tanıdık simalar takılıyordu, ama yüzümü göstermemeye de çalışıyordum. Ve kaçmayı başarmıştım. Koşuyordum. Binadan belli miktar kadar uzaklaşana kadar koştum. Daha sonra koşmamın mantıksızlığını anlayıp yürümeye başladım.

Şimdi ne yapmalıydım? Kime, ne söylemeliydim? Elimdeki kalem makine de yok olmuştu. 4 seneyi tekrar nasıl geçirirdim? Kendime haber versem ve 4 sene sonra dikkat etmemi söylesem yine de bir şey hatırlamayarak uyanacaktım o lanetolasıca yerde. Polise haber versem bana inanmayacaklardı. Önemli olayların olacağı yerleri ve saatleri bildiğimi söylesem ve ardından "İzleyin" desem, inanacaklar, ama bu sefer de bir sonraki olayın nerede ne zaman olacağını söylememi isteyecekler. Zaman akışı değişecek. Birilerinin haberi olacak. Tüm dünya ayağa kalkacak. 2005te sıkıştım...

------Bu noktadan itibaren uyandım, en heyecanlı yeriydi beee------

Of, süpermiş. :D
Misafir
Melkor dedi:

arkadaşım ölüyor (rüyada tabi), cenazesi ise bizim mahalledeki evlerden birinde. ama babamla oraya gittiğimde yağmur yağıyor ve evi su basıyor. ceset ise tabutundan çıkıp odanın ortasında kalıyor. yaşlı yaşlı teyzelerle etrafında toplanmış cesede bakarken (teyzelerden birinin "çok da güzelmiş. vah vah." gibisinden laflar ettiğini hatırlıyorum) bir anda parmağıyla beni işaret ediyor ve hayatımda hiç korkmadığım kadar korkuyorum. oradan kaçıp hep sokağın köşesinde takılan mahalle arkadaşlarımın yanına koşuyorum. ve o sırada uyanıyorum.

bütün gün rüyanın etkisinden çıkamadığım halde rüyamda öldüğünü gördüğüm arkadaşa veya diğer arkadaşlarıma bu rüyayı anlatmamıştım hiç.

Bu rüyanın bir benzerini 5 veya 6 yıl önce ben de görmüştüm. O kadar etkisinde kalmışım ki senin mesajını okuyunca tüylerim ürperdi gerçekten.
Bir yolda trafik kazası olmuş, etraf cesetlerle kaplı. 1 tane cesedin yüzü yanmış. Bakınca gerçekten rahatsız oluyorum. Yanına gidiyorum 2-3 adım kala aniden beni işaret ediyor. Panikleyip koşmaya başlıyorum. Sonra uyanmışım.
YojimboYojimbo
Mod
Başlıktaki "özel" kısmını pek çözemedim ben. "Topluma mal olmuş" rüyalar gören var mı aranızda? Ya da "bugün amcamın oğlunun rüyasını gördüm" diyebilecek? Diğer açıdan, tırnak içine alınmış olmasından "toplum içinde anlatılamayacak cinsten" rüyalar olduğu sonucunu mu çıkarmalıyım yoksa? Eğer öyleyse toplum içinde anlatılamayacak rüyalarımızı neden forumda anlatma ihtiyacı hissediyoruz. Kafamız mı iyi? Kaldı ki bu formattaki rüyaların içeriği direk forum kurallarına ters düşmez mi (en azından bir çoğu)? Ayrıca sel baskınında İstanbul bu hale geliyorsa, depremde ne oluruz kim bilir?
Misafir
Yojimbo başlığı açan benim. Ama ne yalan söyleyim o özel kelimesini niye koyduğumu ben de anlamadım. Günlük özel bir şey. Belki ona gönderme yapmış olabilirim. Ama olmayadabilirim. Neyse düzelteyim ben. xD

Edit: Başlık 1 yıl gibi bir süre önce açılmış. O zamanlar benim saçma mesaj attığım günlerdi. Hâlâ düzgün mesaj atan biri değilim ama biraz düzeldim.
Misafir
Oyungezer ofisindeyim yazarlar bilgisayarların başında Sinan Abi davul çalıyor.Kaan Abi de elinde kırbaçla “Çalışın köpekler nihaha” diyordu.

Gördüğüm en saçma rüya buydu sanırım (Son sürat gökyüzünden yere çkılmamı saymazsam.)
discussioncontroller