World of Warcraft - Sorular
dodgerdodger
Üye

Yaklaşık bir 35 level sonra yeni sorularla karşınızdayım ;P

Son olarak, skillerin cd sini üzerinde rakam olarak gösteren bir addon var mı? Örneğin frostnova kullandıktan sonra sembolün üzerinde gerisayım çıkmasını istiyorum.

Teşekkürler. ;p

Oyuna başladığımdan beri PvP ve ToC zamanından beri mage ile oynamadığımdan diğer sorularını atlıyorum.

Aradığın addon ise Omni CC.

World of Warcraft Addonlar - Tavsiyeler konusunda Monthius'un ilk mesajında yararlı addonların arasında vardı. Başka güzel şeyler de bulabilirsin orada.
alph
Üye
Skill'lerin cooldown'larını gösteren cooldowns diye bir addon var. Evet, cooldowns.

Çok mage bilmemekle birlikte Molten Fury daha ziyade PvE'de işe yarar; execution phase'e, yani boss %30'un falan altına indiğinde ağır damage yapma ihtiyacı hissedeceksin çünkü. Her sınıfın benzer skill'leri var; affliction warlock'larda Drain Soul, demo warlock'larda Soulfire, hunter'larda Kill Shot, warrior'larda Execute gibi. PvE için no-brainer, ama PvP hakkında hiç fikrim yok.
king1606
Üye
Mutlu sona ulaştım nihayet. :P
Bu sabah parola değiştirmek için link yolladılar. Yardım etmiş olan herkeze teşekkürler.
Roachan
Üye
Neron biraz geç bi cevap ama, abi frost mage şu anda oyunun en imba classı. Oyundan soğumamın sebebi mageler zaten. 85 olunca daha iyi anlayacaksın. Yaptığımız arenalarda frost mage olmayan tüm compları yeniyoruz nerdeyse, ama her 3 comp tan ikisinde mutlaka frost mage olduğu için bişey farketmiyor, 1 maç kazansak 2 sini kaybediyoruz yani :D Fire mage gördüğüm zamanlarda da, "faaaaayııır meeeyce daaal laaaağnnn" repliklerim de meşhurdur :D Böyle ağlayınca git sende frost mage oyna diyenler oluyor da ben de zevk almıyorum, orası ayrı. Pvp ağırlıklı oynuyosan sende elinde sonunda frost mage e döneceksin zaten.
dodgerdodger
Üye
Omni CC şöyle birşey.

Zaten Mik's Scrolling Combat Text kullanıyordum. Bitince o da haber veriyordu başarılı bir şekilde.

image
neRon
Üye

Neron biraz geç bi cevap ama, abi frost mage şu anda oyunun en imba classı. Oyundan soğumamın sebebi mageler zaten. 85 olunca daha iyi anlayacaksın. Yaptığımız arenalarda frost mage olmayan tüm compları yeniyoruz nerdeyse, ama her 3 comp tan ikisinde mutlaka frost mage olduğu için bişey farketmiyor, 1 maç kazansak 2 sini kaybediyoruz yani :D Fire mage gördüğüm zamanlarda da, "faaaaayııır meeeyce daaal laaaağnnn" repliklerim de meşhurdur :D Böyle ağlayınca git sende frost mage oyna diyenler oluyor da ben de zevk almıyorum, orası ayrı. Pvp ağırlıklı oynuyosan sende elinde sonunda frost mage e döneceksin zaten.

Frost mage gerçekten sıkıcı abi. Water frostnova+frostbolt+icelance, adam hareket etmeye mi basladı, coc+deep freeze+fn+ice lance spam. sonra yanına geldiğinde bir stun daha. Zaten sana vuramıyor frost armordan dolayı. İyice sinir bozucu. Zevkli mi dersen? Hayır. Ancak denediğim bir vs var ve fire mage frost ve arcane mage e karsı çok etkili. Eğer Pvp de eziliyorsanız işini bilen bir fire ile frsotu yalan edebilirsiniz. Fireda Dot çok fazla ve ıgnite+pyroblast+living bomb+ combustion sayesinde bir süre sonra adamın üzerinde o kadar fazla debuff oluyor ki yanarak ölmesini izliyorsun sadece. (:
Roachan
Üye
Evet, fire mageler ve özellikle affliction warlocklar bu ara çok can yakıyor. Ben dps olarak elemental shaman oynuyorum, başlangıç olarak adamın canını bikaç skillde yarıya indiriyorum bakıyorum benim canım hala fullde, o ara bi taraflarım kalkıyor tabi, sonra bi bakmışım 5-10 saniye sonra gelen damage i heal atarak bile kurtaramıyorum :D Zaten karşımda mage olduğu zaman aşırı derecede heal atma korkusu var, anında counterspell yicem diye, fake cast yapsan bile bikaç saniye silence yapıyor zaten o ara da ölüyosun. Bi paladin bi de mage şu oyundan silinse hiç üzülmem valla :D
dodgerdodger
Üye
Benim PvP adına aklımda kalan;

TBC zamanında Affli lock, pre-wotlk patch paladin (divine storm'un ilk geldiği zaman) 63 level paladin üstü gladiator set olan mge'i kesiyordu.

Wotlk zamanı ele shamanlar. tankadinler.

Yine TBC zamanı shockadinler.

bide wotlk çıktığı zaman dk'lar. 5 level altındaki adam ikiye bölüyordu herkesi.
TRN
Üye
Çok zaman geçmiş ama sonsuza kadar Fire Mage oynayacak biri olarak yazayım dedim, aha bu da karakterim:

http://eu.battle.net/wow/en/character/azuremyst/Merikh/simple

(O pvpden kalan wristi unutmuşum orda. Yoksa bu pve setim, onun yerine 359 BoE olacaktı. :P )

Neyse efenim. Ben yalnızca Mage ile pvp yapıyorum. Bir de low level priest disc healer oluyorum. :P (Warrior dps/tank olduğu için Arms seçemiyorum ve talentları full pve olarak ayarladım. :/ )

Neyse konuya dönelim, ben frost olarak battlegroundda bir şey beceremeyen biriyim. Ha ölmüyorum, adamı çok rahat peşimde koşturuyorum. (WSG'da 2 adamı sağdaki flag room girişinden sokup soldan, mezarlık tarafından çıkartmıştım. :D ) Bu nedenle hem PvE, hem de PvP olarak fire giriyorum. Damage done, honorable kills, honor gain falandı filanda ilk 3te olup çıkıyorum. Hem WoW oynayan arkadaşlarımdan, hem de guildda beraber girdiğimiz arkadaşlardan övgü dolu sözler duyuyorum. Tabi, çoğunluğu frost olsam en iyi frost magelerden olacağımı söylüyorlar fakat dediğim gibi beceriksizin tekiyim o konuda. Belki arena için süz gibi duran Arcanei tekrardan Frosta çeviririm.

Talentlarım genellikle benim pve ağırlıklı olduğundan senin karakterin üzerinden anlatayım.

İlk başlarda impacta iki vermeyi denemiştim, fakat çok fazla geldiği ve impactı takip etmekten hot streak kaçırmaya başladığımda bire geri döndüm.

Pyromaniac, impact sayesinde kullanıldığından yeri geldiğinde çok hızlı spell cast edebiliyorsun. Seçim sana kalmış.

PvE ağırlıklı olduğum için Blazing Speed'e hiç vermedim. Fakat frost olarak deneyim kazanmaya çalıştığımda ona vermiştim ve gerçekten yararlı. Paladin arkadaşı yenebiliyordum full pvp gearım olmamasına rağmen. :D

Fire Power'a vermeni tavsiye ederim. %3 fire damage bonusu dışında çok kişi bulunduğunda veya duel gibi bir şey olduğunda patlaması çok kötü bir hasar vermiyor.

Improved Flamestrike'a sadece Blast Wave cast ettiğinde yine Flamestrike atması adına verilir. PvP'de gerçekten işime yarıyordu etrafta çok kişi olursa.

Improved Scorch'a tamamen ver bence. Çünkü uzun süre yaşadın mı bir de mana problemi çekme. :P

Frost talentlarından Shatter'a vermen gereksiz. Ben hiç frostbolt kullanmıyorum, kullanan var mıdır bilmem ama Fire'ın amacı birden yüksek damage vermek olduğundan gereksiz gözüküyor gözüme. Ayrıca düzgün battlegroundlarda çoğu iyi healerlar magic gördüğünde direk dispell ediyorlar. Frostboltun efekti direk yokoluyor böylece. :/ Onun yerine Arcane'den haste ve silence'a verirsen daha iyi olur.

Glyphlere geçerseek,
Genelde armor olarak Frost Armor veya Mage Armor kullanıyor mageler battlegroundlarda. Ben, Molten Armor kullanıyorum. Bonus Crit = More Pyroblast!
Kimse sana saldırmıyorken halen scorch atmak yerine fireball atmak daha işe yarayabiliyor. Bu yüzden yine Glyph olarak onu kullanırdım yerinde olsam.
Bir de Blink'in glyphi çook aham şaham bir yarar sağlamıyor. Bana göre 3 saniye erken gelen Dragon's Breath daha değerli.

Genel olarak karakterinin kontrolü bittiğine göre diğer soruna geçelim! Combustion hedefin üzerindeki dotlarını birleştirip onları hiç yoketmeden güzel bir daha dot koyuyor. İyisini yerleştirmek zor, fakat çok iyi bir dot koyduğunda Hot Streak'in bile yerini alır bana göre. Living Bomb'u ise spamlamana gerek yok, süresi dolduğunda etraftakilere hasar veriyor, ve impact sağolsun 3 targeta da sıçratabiliyorsun ki çok güzel bir şey.

Merikh ve Aindreas'ın oynatıcısı TRN'i dinlemiş bulunmaktasınız.
neRon
Üye

Çok zaman geçmiş ama sonsuza kadar Fire Mage oynayacak biri olarak yazayım dedim, aha bu da karakterim:

http://eu.battle.net/wow/en/character/azuremyst/Merikh/simple

(O pvpden kalan wristi unutmuşum orda. Yoksa bu pve setim, onun yerine 359 BoE olacaktı. :P )

Neyse efenim. Ben yalnızca Mage ile pvp yapıyorum. Bir de low level priest disc healer oluyorum. :P (Warrior dps/tank olduğu için Arms seçemiyorum ve talentları full pve olarak ayarladım. :/ )

Neyse konuya dönelim, ben frost olarak battlegroundda bir şey beceremeyen biriyim. Ha ölmüyorum, adamı çok rahat peşimde koşturuyorum. (WSG'da 2 adamı sağdaki flag room girişinden sokup soldan, mezarlık tarafından çıkartmıştım. :D ) Bu nedenle hem PvE, hem de PvP olarak fire giriyorum. Damage done, honorable kills, honor gain falandı filanda ilk 3te olup çıkıyorum. Hem WoW oynayan arkadaşlarımdan, hem de guildda beraber girdiğimiz arkadaşlardan övgü dolu sözler duyuyorum. Tabi, çoğunluğu frost olsam en iyi frost magelerden olacağımı söylüyorlar fakat dediğim gibi beceriksizin tekiyim o konuda. Belki arena için süz gibi duran Arcanei tekrardan Frosta çeviririm.

Talentlarım genellikle benim pve ağırlıklı olduğundan senin karakterin üzerinden anlatayım.

İlk başlarda impacta iki vermeyi denemiştim, fakat çok fazla geldiği ve impactı takip etmekten hot streak kaçırmaya başladığımda bire geri döndüm.

Pyromaniac, impact sayesinde kullanıldığından yeri geldiğinde çok hızlı spell cast edebiliyorsun. Seçim sana kalmış.

PvE ağırlıklı olduğum için Blazing Speed'e hiç vermedim. Fakat frost olarak deneyim kazanmaya çalıştığımda ona vermiştim ve gerçekten yararlı. Paladin arkadaşı yenebiliyordum full pvp gearım olmamasına rağmen. :D

Fire Power'a vermeni tavsiye ederim. %3 fire damage bonusu dışında çok kişi bulunduğunda veya duel gibi bir şey olduğunda patlaması çok kötü bir hasar vermiyor.

Improved Flamestrike'a sadece Blast Wave cast ettiğinde yine Flamestrike atması adına verilir. PvP'de gerçekten işime yarıyordu etrafta çok kişi olursa.

Improved Scorch'a tamamen ver bence. Çünkü uzun süre yaşadın mı bir de mana problemi çekme. :P

Frost talentlarından Shatter'a vermen gereksiz. Ben hiç frostbolt kullanmıyorum, kullanan var mıdır bilmem ama Fire'ın amacı birden yüksek damage vermek olduğundan gereksiz gözüküyor gözüme. Ayrıca düzgün battlegroundlarda çoğu iyi healerlar magic gördüğünde direk dispell ediyorlar. Frostboltun efekti direk yokoluyor böylece. :/ Onun yerine Arcane'den haste ve silence'a verirsen daha iyi olur.

Glyphlere geçerseek,
Genelde armor olarak Frost Armor veya Mage Armor kullanıyor mageler battlegroundlarda. Ben, Molten Armor kullanıyorum. Bonus Crit = More Pyroblast!
Kimse sana saldırmıyorken halen scorch atmak yerine fireball atmak daha işe yarayabiliyor. Bu yüzden yine Glyph olarak onu kullanırdım yerinde olsam.
Bir de Blink'in glyphi çook aham şaham bir yarar sağlamıyor. Bana göre 3 saniye erken gelen Dragon's Breath daha değerli.

Genel olarak karakterinin kontrolü bittiğine göre diğer soruna geçelim! Combustion hedefin üzerindeki dotlarını birleştirip onları hiç yoketmeden güzel bir daha dot koyuyor. İyisini yerleştirmek zor, fakat çok iyi bir dot koyduğunda Hot Streak'in bile yerini alır bana göre. Living Bomb'u ise spamlamana gerek yok, süresi dolduğunda etraftakilere hasar veriyor, ve impact sağolsun 3 targeta da sıçratabiliyorsun ki çok güzel bir şey.

Merikh ve Aindreas'ın oynatıcısı TRN'i dinlemiş bulunmaktasınız.

Öncelikle, gecenin 2sinde umursayıp ve üşenip cevap yazmandan dolayı çok teşekkür ediyorum. (: Öhm, soruları sormamın üzerinden baya bir zaman geçtiği için çoğunun cevabını buldum, senle talent konusunda konuşmak istiyorum. Benim planım frost üzerinden cone of cold'a puan vermek. Çünkü shatter sayesinde donmuş düşmanlara krit şansı daha fazla oluyor. Mantıken düşünürsek, hot streak geldiğinde adama önce frost nova veya coc atıp, sonra insant pb'yi kullanmak daha mantıklı değil mi? Bir de fire power konusu var. İlkkez fire talent seçerken onu fullemiştim, ancak onu fullersem bu sefer molten fury ya da cm den fedakarlık etmem gerekiyor. gördüğüm kadarıyla molten fury pvp de çok yararlı, özellikle ölmek bilmez horde'lara karşı bir anda 7.000 crit atınca(eheh tabiiki benim seviyemde 7.000 baya fazla oluyor ;P) adamın heal atmak ya da kaçmak için fırsatı olmuyor (:

Ancak hala sorun yaşadığım tek konu improved flamestrike. Genelde 2 kişi karşıma çıktığında birini focuslayıp pm atıyorum(genelde mage ya da healer oluyor tercihim) Bu sırada diğerini hallediyorum. Yani flamestrike'ı kullandığım tek yer genelde dungeon oluyor.

Ayrıca madem fire mage'sin, bana bir iki tane tüyo verebilir misin? Gözden kaçırdığım birşeyler vardır mutlaka (:
discussioncontroller