One Piece [Manga] *Spoiler Yuvası*
Valheru
Üye
aslında tam olarak dokunmada sayılmaz :P bakınız arabasta smoker ve straw hat aynı kafeste..
DreameR
Üye
Manga için ayrı başlık açılması iyi olmuş.Eski başlık iyice karışmıştı çünkü.

Şeytan meyvesi konusuna gelince.Kairouseki denen deniztaşı bu meyveyi yemiş olanları zayıf düşürüyor.Dediğiniz gibi Arabasta'da Smoker da Luffy ve tayfasıyla aynı kafesteydi.Loguetown'da Buggy ve Alvida'yı yakalamak için kullandıkları ağlar da aynı maddeden yapılmıştı.Viper Enel'e bu taşı kullanarak saldırmıştı.Son olarak Enies Lobby'de Robin'e takılan kelepçeler de deniztaşındandı.Ancak anime de durmadan bu kullanılırsa çok sinir bozucu ve sıkıcı bir hal alır.Bu meyveyi yiyen bir amiralin bile karşısına normal biri çıkıp deniztaşından tapılmış bir silahla saldırsa,o kişiyi altedebilir.Ne heyecanı kalır ne de zevki.Bu yüzden pek fazla yer almıyor animede.Zaten bana göre dr Vegapunk bu konuda da bir şeyler düşünmüştür.Yaşadığın dönemin 500 yıl ilerisinde bir bilgi ve teknolojiye sahip biri bu kadar önemli bir konuyu esgeçmiş olamaz.Smoker da buna dair birşey görememiştik ama,amiral gibi en yüksek rütbeye sahip komutanların,ya da Songoku ve Elder 5 denilen yöneticilerin bu taşa karşı bir korumaları vardır diye tahmin ediyorum.
Ayrıca yakın zamanda mangada Rayleight'in amiral Kizaru'yu durdurduğunu görmüştük.Bunu deniztaşını kullanarak yapmıuş olamaz,çünkü Rayleight Kizaru'yu durdurduğunda Kizaru gücünü kullanabiliyordu.Rayleight'in bunu haki denilen şu gizemli güçle durdurduğuna dair teoriler var.Hatta logia tipi meyve yemiş olanları durdurmanın yolunu Luffy'e Rayleight'in öğretebileceği söyleniyor.Bunlar teori tabi ki.Rayleigth de bir çeşit şeytan meyvesi yemiş ve onun gücü sayesinde Kizaru'yu durdurmuş ta olabilir.
Anime de en çok beklediğim bölümlere geldi nihayet.Nightmare Luffy'yi tam olarak olmasa da gördük.Luffy'nin Oz ve Moria'yla kapışmasını izlemek muhteşem olacak.......
walter o dim
Üye
muhtemelen bu deniztaşının işleyişi dokunduğu zaman zayıf düşürmek,kafes yada kelepçe gibi etrafını saracak şekilde kullanıldığında ise tamamen güçleri bloke etmek tir.yalnız şuda var nico robin bu  taşa bir bölümde kazara dokunmuş ve akabinde yere yıkılmış zayıf düşmüştü.yalnız enies lobby de kelepçeler varken sadece güçlerini kullanamıyordu onun dışında iyidi.
rayleight nin kullandığı güç haki gibi bişi olabilir evet.tekrar baktımda sadece kılıçla değil basbaya kizaruya tekme de atmış.birşekilde dokunabiliyor.
Alabanda
Üye
Spoiler: 515

マーガッレト「蛇姫様は国中の誰もが憧れる女性 強くて気高くて世界一美しい!!!
Marguerite: "The Snake Princess is admired by everyone in the country. Strong and noble, she's the most beautiful in the world!

海賊・女帝 ボア・ハンコック・・・この国は彼女と2人の妹君によって固く守 られてるの」
The Pirate Empress, Boa Hancock... because of her and her two sisters, this country is strongly protected."

「蛇姫様がお帰りになられた!!!」
"The Snake Princess has returned!"

残りは明日の暇さんを待たれよ
I'll leave the rest for someone with more free time tomorrow.

あの蛇は弓だったのは既出?
It's already been said that the snakes were bows?

タイトル 女ヶ島の冒険
Title: Adventure on the Womens' Island

ああ
こりゃマーガレット仲間入り無いな
四皇がアマゾネスなら被るし

Ah, I guess this means that Marguerite won't be joining.
They'll be in trouble if one of the Yonkou is an Amazoness.

ve 514'ten bir parodi (mi denir ne denir ;D)
[img width=105 height=150]http://img179.imageshack.us/img179/6406/sanjisfarflungadventureaj7.th.jpg[/img]
Zer0
Üye
Ahahaeheahuh :rofl: Süpermiş yalnız, hepimiz bu tepkiyi bekliyorduk ama bu şekilde baya ilginç olmuş XD
Lightwave
Üye
Hahahaah süper yav. xD
Zaten hiç sapık olmayanları bulur böyle hatunlar. :D
Fool Arcana
Üye
Kuma'nın bence onları yollamasının ayrı bir nedeni vardı diye düşünüyorum, Kizaru ve marinelerden kaçmalarını sağlamanın tek yolu olabilirdi kim bilir, hem Raleigh'e söylediği şeyi bilmiyoruz daha, benim oyum Kuma'nın iyi bir karakter olduğu üzerine.
walter o dim
Üye
hehehe süpermiş yaa.tabi sağdan sola okumaya alıştığımız için(kültür emperyalizmi :D:D ) ilk baş bi afalladım. bu arada white beard neden yaşam destek ünitesine bağlı durumda? biriylemi kapışmış göğsündeki yara gold d roger onun dışında bi olay daha var herhalde.
Lightwave
Üye
Gold roger ile kapışma izleri olabilir. O serumlardan kalbinin vucudunun her yerine kan pompalayamamasından olabilir. (Adam o kadar büyük kiii... Yani çok büyük. :D) Şimdi diyeceksiniz nerden çıkardın bu kalp olayını, biyolojide böyle bişi işlemiştik. :P

Bu arada bence de Kuma iyi(!) gibi duruyorda. Peki neden acaba Luffylere yardım etti? Bence ya Luffy'nin büyük babasıyla ya da babasıyla bir ilişkisi olabilir. Çünkü durduk yerde yardım etmesi biraz saçma olur. ^^
Alabanda
Üye
ero-oda :rofl:

ero-margaret :rofl:
discussioncontroller