Guilty Gear
Pipboy
Üye
Garip bir oyundur fazla bilgim yok. Sadece çok fazla Heavy Metal'den etkilenmiştir. Ama bence çok zevklidir. Bilgisi olan varsa paylaşsın benide bilgilendirsin :)
HazeHaze
Üye
Anime, heavy metal ve klasik rock türlerinden fazlaca etkilenmiştir, birçok yerde göndermelerle karşılaşabilirsiniz. Kimi ecnebiler abstract der, çünkü çok abartılı hareketler vs. barındırır. Karakterler de bir o kadar uçuktur. Anlatılmaz yaşanır bir havası vardır. Dövüş oyunu özürlü PC'ye çıkarak bizleri ayrıca mest etmiştir Guilty Gear X. Arkasından gelen Guilty Gear X2 #Reload da aynısının daha fazlası ve daha iyisidir. (Az mı kastım görevleri bitirecem diye, ve bitiremedim. T.T) ISUKA, X2'nin üstüne hayal kırıklığıdır bir nevi, yön değiştirmek için ayrıca tuş falan eklenmiştir. Onun dışında çok hatırlamıyorum, bayağı oldu oynamayalı. Ha, instant-kill vardı bir de oyunda, süperdir. Tutturduğunuz zaman rakibinizi tek vuruşta harcıyordunuz, tuttaramazsanız dövüşün geri kalanında dezavantajlı oluyordunuz. Tension göstergesi, farklı kullanımları vs. üzerine daha yazılabilir ama benden bu kadar. :P Dövüş oyunu sevenlerin denemesi gereken oyunlardandır.

Sadece PC'ye çıkanları yazdım, bu arada. PSX'e çıkan ilk oyun, PSP'deki Judgement, X2'nin bilmemkaç farklı versiyonunu falan atladım. Daha da atladığım oyunları olabilir.

DS'e çıkan versiyonu dandik bir Jump Ultimate Stars klonuna benzer, pek sevilmez, ben de pek keyif almadım, ama hoşunuza gidebilir belki. Kanımca JUS'u daha detaylı hale getirmek isterken bir yandan da basit kalmaya çalışarak arada sıkışmış, garip bir oyun olmuştur. Ama denemesi bedava yine de. ;)

Öte yandan PSP'deki Judgement'ın gayet iyi olduğunu okumuştum yanılmıyorsam.
Pixelponny
Üye
Bir ara bayağı oynadığım aşırı zevkli bir dövüş oyunu. Arada bir sırf stres atmak için Survival'ını oynuyordum. Parmaklarım ağrıyana kadar oynayıp en sonunda acıya dayanamayıp bırakırdım.

Oyun aslında King of Fighters ve Sunsoft'ın Waku Waku 7 adlı oyunundan etkilenmiştir. Buna rağmen bir çok kendine özgü özellik ve zenginlik barındırdığından mutlaka oynanmalıdır. Soundtrack'i çok sağlamdır bu arada. Mutlaka kenarda durur, arada dinlenir.
HazeHaze
Üye
Onu unuttum. Müzikleri süperdir. Yanılmıyorsam Sol Badguy'ı seslendiren (hatta karakterleri tasarlayıp hikayeyi de yazmış (kopya çektim)) Daisuke Ishiwatari yazmıştır. Parçalar bolca elektro gitar riffi barındırır. Aklımda kalan No Mercy ve Awe of She var, ismini hatırlayamayıp çok sevdiğim ve mırıldandığım birkaç tane daha vardı. Ama parçaların hepsi ayrı ayrı iyidir.
FeylingFeyling
Üye
Ben Dreamcast'te oynardım, karakter dizaynlarını çok severdim. PSP'deki versiyonlarını oynamak istiyordum ama hangisini denediysem İngilizcesini bulamadım ve grafiklerdeki tırtıklar bana resmen flash'la hazırlanmış izlenimi verdiğinden soğudum biraz.
İngilizcesi çıkmış bir versiyonu var mı?
HazeHaze
Üye
Judgement var, XX Accent Core Plus'ın 2009 baharında Amerika'da çıkacağı söylenmiş, Avrupa'da ne olur bilmem. Japonya'da zaten çıkmış. #Reload da Japonya'da çıkmış. Ama Accent Core Plus daha yeni olduğu için onu oynamak daha mantıklı olabilir. Şu an için tek seçenek Judgement yani.
Lightwave
Üye
PSP de şu aralar baya bi vaktimi alıyor bu oyun. Baiken ve Axl favorilerim. Tabii Baiken in kadın olduğunu sonradan anlamam da ayrı bir odunluğum. xD
RaDRaD
Üye
@Lightwave
Sen bir de Bridget hakkındaki gerçeği öğren XD
Lightwave
Üye
Kim ona erkek dediyse yalan! Nerden duydunuz erkek olduğunu! Kanıt gösterin bana. xD
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye

PSP de şu aralar baya bi vaktimi alıyor bu oyun. Baiken ve Axl favorilerim. Tabii Baiken in kadın olduğunu sonradan anlamam da ayrı bir odunluğum. xD

Yuhunuz baiken i nasıl erkek sandın alla sen. Oyunun nerdeyse en seksi yaratığı kendisi :kiss: . Erkeğe benzer bir tarafı da yok üstelik :S
discussioncontroller