Nintendo DSi
Misafir
[center]Yeni DS Modeli : Nintendo DSi[/center]
[center][img width=323 height=453]http://i27.photobucket.com/albums/c176/aydogan/7editeurs20081002_082513_0_bigkopya.jpg[/img][/center]

Kamera
DSi'ın 2 tane kamerası bulunuyor.
1 GB SD Kart ile 3000 adet fotoğraf çekebilirsiniz.
Çektiğiniz fotoğraflara istediğiniz gibi efekt verebilirsiniz.
Kamerayı kullandıkça yeni fotoğraf efektleri ve eklentileri ile karşılaşıyorsunuz.
Çektiğiniz fotoğrafları daha sonra tekrar düzenleyebilir veya ilk haline getirebilirsiniz.
Ayrıca sunu şeklinde görüntülüyebilirsiniz.
Fotoğraflarınızı diğer DSilara gönderebilirsiniz.

Ses
DSi'ın ilgili kısmını açtığınızda karşınıza iki seçenek sunuyor.
Ses kaydı mı yapmak istersiniz,SD Kartta bulunan müzikleri mi dinlemek istersiniz.
Ses kaydını seçtiğiniz takdirde 10 saniyelik ses kayıtları yapabilir ve bunlar üzerine vantilatörden,enstrümanlara kadar efekt uygulayabilirsiniz.

Diğer seçenekte ise SD Kartınızı dizin şeklinde görebilirsiniz.Üst ekranda Windows Media Player'a benzer Visualizationlar bulunmaktadır.Şarkı çalarken L ve R tuşları ile ritim tutabilirsiniz.Şarkıyı hızlandırıp yavaşlatabilir,ses efektlerini kullanabilirsiniz hatta ses kayıtlarınızı şarkının üstüne ekleyebilirsiniz.

Vaizard
Üye
Ama ben açıcaktım bu konuyu. =P

Evet yeni DS modeli DSi duyuruldu, kamerası falan var, daha büyük bir ekranı var, menüsü değişmiş, MP3 dinleyebiliyoruz, haparlörleri geliştirilmiş.

Oyunlarda bana pek farklı gelmedi ama güzel şeyler eklenmiş.
Zer0
Üye
Valla ben yeni model değil yeni jenerasyonun tanıtımını beklerdim...

Beni en çok düşündüren SD Card slot'u oldu yalnız, ehe ehe, anlayan anladı demek istediğimi :)
unclefucka
Üye
Vaizard dedi:

Ama ben açıcaktım bu konuyu. =P

Evet yeni DS modeli DSi duyuruldu, kamerası falan var, daha büyük bir ekranı var, menüsü değişmiş, MP3 dinleyebiliyoruz, haparlörleri geliştirilmiş.

Oyunlarda bana pek farklı gelmedi ama güzel şeyler eklenmiş.

ign'den alıntı - Unfortunately, those looking for MP3 support are out of luck. The DSi Sound program will only support AAC format.
Misafir
Farketmez, şu anki DS'imle bile mp3 dinliyorum ki ben. :P

Bu arada Satılık Beyaz DS lite var, alacaklara duyrulur. :D
(DSi alacağım çünkü)
unclefucka
Üye
teknik detaylara girersek,

kameraları VGA(640x480) çözünürlükte

ekran
DSi: 3.25''
DS Lite: 3.0''

kasa ölçüleri
DSi: 137 x 74.9 x 18.9mm
DS Lite: 133 x 73.9 x 21.5mm

stylus
DSi: 92mm
DS Lite: 87.5mm

ağırlık
DSi: 214g
DS Lite: 218g

şarj süresi
DSi: 2 saat 30 dakika
DS Lite: 3 saat

pil ömrü

ekran parlaklığına göre sıralanmıştır.en düşükten en yükseğe

DSi: 9-14 saat, 8-12, 6-9, 4-6, 3-4
DS Lite: 15-19 saat, 10-15, 7-11, 5-8

şu ana dek sahip olduğu bütün cihazları en yüksek ekran parlaklığında kullanmış biri olarak pilin en fazla 4 saat gittiğini görmek üzücü oldu :(
Vaizard
Üye

ign'den alıntı - Unfortunately, those looking for MP3 support are out of luck. The DSi Sound program will only support AAC format.

Ne olmuş ki? =) Puhaha'nın dediği gibi MP3 dinlenebiliyor DS'de, önemli olan hoparlörlerdi. PSP'de MP3'ü çok iyi çalmıyor mesela.

Zaten bana göre MP3, kamera, video falan faso fiso, önemli olan oyunlar.

şu ana dek sahip olduğu bütün cihazları en yüksek ekran parlaklığında kullanmış biri olarak pilin en fazla 4 saat gittiğini görmek üzücü oldu :(

Bence dört saat o kadar da kötü değil, PSP Slim bile en yüksek ışığında üç saat kadar dayanabiliyor. En yüksek ışıkta oynama bence. =P
unclefucka
Üye
mp3 dinlenebiliyor fakat homebrew aracılığıyla.ve ds'in homebrew yönünü zerre korsana bulaşmadan kullanan bir insan görmedim şu ana dek.o yüzden sadece official firmware'den konuşalım.o alıntıyı yapmamın sebebi ise,out of the box bir şekilde mp3 dinlenebileceğini sananlar olabilir onun içindi o :)

üste edit.yıllardır öyleyim ben en iyi görünürlüğü istiyorum.bi ara sırf ekran parlaklığı yüzünden slim alacaktım az kalsın :)
Vaizard
Üye
Offical Firmware'i konuşamayız çünkü daha belli değil, (belki MP3 çalar diye söylüyorum, sonuçta korsan da olsa dinlenebiliyor.)  tabi süper bir ses kalitesi olmaz (hangi handheld'de var ki?) ama sonuçta dinlenebilmesi önemli. Ama gene dediğim gibi bu özelliklerin hiçbiri DSi aldıracak özellikler kesinlikle değil.
unclefucka
Üye
official firmware kesinleşti.ign'de dsi specs haberinde her birşey anlatılıyor.en azından mp3 çalıştırmayacağı kesin.beraberinde internet tarayıcı ile gelecek olması çok güzel.sırf tarayıcı için ayrı aksesuar almak çok fena birşeydi.hazır ekran da büyümüşken güzel sörf yapılır ds'de şimdi.umarım dsi shop'a da güzel,özgün oyunlar,yazılımlar gelir.wii channel gibi bir arayüzü olacakmış yeni dsi'ın.çeşitli yazılımlar indirip ana menüden ulaşabileceğiz falan

http://ds.ign.com/articles/915/915510p1.html
The White Lord
Üye
Abi bunu almaya hiç gerek yok bence. Yani bir kamerası farklı bir olay. Diğer her şeyi yapabiliriz DS Lite ile.
discussioncontroller