Nintendo DSi
Misafir
DSL ile daha idare edilir diyip beklemeye almam iyi olmuş kendimi. DSi'ya özel fevkalade oyunlar çıkmadığı sürece DSL yeter de artar bile. O zamana kadar DSi da kendini geliştirecek ve oturacaktır.
unclefucka
Üye
Bir tasarım yeniliği daha yapılacağını biliyordum ama bu kadar erken? umarım sadece tasarımda kalmazlar tamamen yenilenir sistem.Sadece tasarımsa kötü;sony'nin yolundan gidiyorlar demektir pazarlama anlayışı olarak.
Misafir
Sadece ekran büyüyor ve fiyat aynı. Radikal bir değişiklik değil aslında.
Tabi böyle yapacaklarsa da baştan düşünmeleri lazımdı. Yeni ve kaliteli oyunlar için faydalı olabilir grafik açısından ama önceki DS versiyonları o oyunlardan mahrum kalır işte.
Blight
Üye
Şu an DSi mı almalı yoksa XL mı? Fiyatı farkettiği için gönlüm normalden yana. Öyle büyük bir fark yaratır mı gerçekten de?

Aldığım bölge ne gibi farklar yaratır? Amerika'dakiler NTSC sanırım, PAL mı var bir de? Bizde satılan oyunlar PAL mı?

Aklıma başka soru gelir birazdan. Birkaç güne alıyorum da.
QuendarthQuendarth
Mod
Bildiğim kadarıyla DS oyunlarında hiçbir bölge kısıtlaması yok. NTSC PAL farketmez.

DSi ile DS arasındaki tek fark ekran boyutu (bir de pil gücü var ama DSi daha çok pil yediği için kullanım süresinde pek bir farklılık olmuyor sanırım).
Blight
Üye
Bilgilerini okurken North America NTSC diyordu da o yüzden sordum. Bölge sınırlaması olmaması süper.

Yanlış anladın, DSi'ın normali ve XL modeli arasındaki farkı soruyordum. Yoksa kesin DSi.
okveyay
Üye
DSi ile DSiXL arasında baya bir boyut farkı var. Ama bence DS Lite al DSi'ın çok fazla kendine has(exclusive?) oyunu yok. El konsollarında NTSC PAL olayı yok.(Türkiye'den aldığım Japonya'dan gelme DS Lite'la hem Türkiye'den aldığım oyunları hemde Kanada'dan aldığım oyunları oynayabiliyorum.)
Blight
Üye
DSi almaya kararlıyım da, zaten DSiXL, DSi ve Lite'ın oyunları aynı değil mi? Ha DSi'ın kamera olayı farklılık getiriyordur biraz.

Bir 300 liraya patlayacak toplamda sanırım. Amerika'dan shipping 35 dolar tuttuğunu ilk defa gördüm. Ürünün fiyatı artınca shipping de mi artıyor nedir. Yine de 100 lira karda oluyor Türkiye'den almayarak.
QuendarthQuendarth
Mod
Blight dedi:

Bilgilerini okurken North America NTSC diyordu da o yüzden sordum. Bölge sınırlaması olmaması süper.

Yanlış anladın, DSi'ın normali ve XL modeli arasındaki farkı soruyordum. Yoksa kesin DSi.

Yanlış yazmışım :). DSi ile Lite arasında bayağı fark var. DSi ile DSi XL arasında yok (ekran dışında).
Blight
Üye
Bir de aklıma geldi DSi'larda PSP'lerdeki gibi nesiller oluyor mu? Yani son nesil DSi gibi bir kavram var mı? Yoksa ilk çıkanla son çıkan aynı mı?
discussioncontroller