Nintendo DSi
QuendarthQuendarth
Mod
Hepsi aynı. Ama DSi'ın değil de genel olarak DS'in nesilleri var diyebiliriz. DS, DS Lite, DSi ve DSi XL.
Blight
Üye
Scriblenauts alayım diye bakınıyordum. Çoğu oyunda, bilgiler kısmında DS ve DS Lite için olduğu, DSi için uyumlu olmadığı yazıyordu. E hani hepsi hepsinde oynanıyordu? Ayrıca dsi diye aratınca birkaç tane DSi'la uyumlu olan sonuç göstedi.
Isshin
Üye
Sahte kartuşlar DSi'da çalışmıyor, mesele bu. İnternetten satın alırken dikkat etmek lazım, bazı ilanlarda yazıyor zaten DSi'da çalışıyor  veya çalışmıyor diye. Umarım bunu kastediyorsundur.

Blight
Üye
Isshin
Üye
DSi için değil diyor, yani evet. Bu olayın aslını tam bilmiyorum ama bunlar maliyetin ucuza getirildiği türden kartuşlar.

Esas oyunlar, her versiyonda çalışır. Bir ara sıkıntı çeken arkadaşlarım ellerindeki çalışmayan oyunları takaslamışlardı tabi o zaman DSi daha yeni çıkmıştı. (=
Blight
Üye
Yalnız iyice dumura uğradım baktığım her oyunda aynı uyarıyla karşılaşıyorum. Nasıl bir şey halen anlamış değilim yani.

Hepsinde dsi diye ekleyince çıkıyor çok az aradığım sonuç ve onlar da daha pahallı. :S
Blight
Üye
QuendarthQuendarth
Mod
Çalışır :). Scribblenauts'un tag'lerinde nintendo dsi yazıyor, Pokémon'da "Pokémon Gold and Pokémon Silver is now enhanced for the Nintendo DS and Nintendo DSi systems with updated graphics..." diye bir cümle var ve GTA'da customer discussion bölümünde oynayabilirsin denmiş (http://tinyurl.com/y3gzcw5).

Zaten normalde bütün DS oyunları DSi'da da çalıştığı için Amazon gibi bir siteden aldığın oyunların çalışmama ihtimali yok.
Blight
Üye
Teşekkürler. :)

Eveet, biraz önce verdim siparişi,

DSi+Case+Stylus Bundle ve yukarıdaki oyunlar. :D
Blight
Üye
Geldi DSi sonunda.

İlk şarjı kaç saat boyunca yapmam lazım, göz gezdirdim kılavuza ama göremedim önerilen bir saat.
discussioncontroller