Nintendo DSi
Misafir
El konsolu yanında taşımak içindir.

Bir yolculukta PSP oyunlarını nasıl oynayabilirsin ki?
PSP oyunları genelde PS2 portları,oldukça uzun,loading süreleriyle bekleten oyunlar.

DS oyunları ise 5-10 dk. oynayıp kapayabileceğin cinsten.
Şarj süresi PSP'ye göre "oldukça" uzun,DS'i kapatmana bile gerek yok.Ekranları birbirine kapat Sleep Mode'a geçer otomatik olarak.
Açtığında devam edersin direk.
FLC
Üye
Bilmiyorum, PSP'yi görmüştüm, bilgisayarım kadar iyi (evet külüstür). Ama DSi'ın ne oyununu gördüm, ne de oynayanını. Şimdi riske girip de alırsam, pişman olmaktan korkuyorum, ya beğenmezsem diye.
QuendarthQuendarth
Mod
Bence riske girme. DS'i bir şekilde dene, ondan sonra karar ver. PSP alırsan muhtemelen pişman olmazsın. İyi bir konsol, kötü bir yanı yok. Ama sıradan bir konsol. DS ise biraz daha riskli. Aşık olanı da var, nefret edeni de. Yani DS'i bir kez denemeden ikisini de alma bence.
FLC
Üye
İyi hoş da nerden bulayım da deniyeyim 500 YTL'lik aleti?? Döverler de vermezler elime DSi'ı benim gibi bir canavarın.
Vaizard
Üye
@FLC: Aslında bu PSP mi DS mi konuları çok konuşuldu, bu foruma ya da internette başka alakalı forumları araştırırsan görürüsün. Eğer PS oyunlarını seviyorsan ve oyunda grafiğe önem veriyorsan direk git PSP al derim. Ama oyuncuysan, oyun oynamaya NES - SNES gibi konsollardan başladıysan, DS'e de bir şans ver bence. Oyun açısından konuşuyorum tabi, PSP Multimedya olarak baya iyi bir alet, DSi ona yetişmeye çalışıyor.
FLC
Üye
Vaizard dedi:

@FLC: Aslında bu PSP mi DS mi konuları çok konuşuldu, bu foruma ya da internette başka alakalı forumları araştırırsan görürüsün. Eğer PS oyunlarını seviyorsan ve oyunda grafiğe önem veriyorsan direk git PSP al derim. Ama oyuncuysan, oyun oynamaya NES - SNES gibi konsollardan başladıysan, DS'e de bir şans ver bence. Oyun açısından konuşuyorum tabi, PSP Multimedya olarak baya iyi bir alet, DSi ona yetişmeye çalışıyor.

Yok yok, tamam, karar verdim PSP alacağım. NES - SNES değil de, Commodore 64 ile başladım ben. Hem  ilk oynadığım oyunlar NES falan olduğu için, nostaljik olsun diye 500 milyon veremem yani, o kadar param da yok ya neyse  :).

PSP iyidir, candır.
Misafir
Nintendo DS oyunlarına biraz göz atmak istersen;

http://www.nintendocu.com/ (Sağ Kısımda)
http://trds.n-stars.org/oyun-f2/
RyuK
Üye
DS'i sevmek için Nintendo oyunlarına aşina olmak gerekir, hiç Nintendo oyunu oynamamış birisi DS alırsa pişman olur gibime geliyor.
Acetaminophen
Üye
RyuK dedi:

DS'i sevmek için Nintendo oyunlarına aşina olmak gerekir, hiç Nintendo oyunu oynamamış birisi DS alırsa pişman olur gibime geliyor.

Hazır ol DS'imde şu sıralar en çok oynadığım beş oyunu sıralıyorum;

1 - Chinatown Wars
2 - Elite Beat Agents (hala)
3 - The World Ends With You
4 - FIFA 09
5 - Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of Time

DS'in PSP'den şarj ömrü dışında tek üstün yanı oyun kütüphanesi zaten abi, yoksa multimedyasından gücüne kadar PSP yönetir bence =) hiç öyle nintendocular zevk alamaz demeyin yani bence =)
mkgold
Üye
'Vaizard' sanki hiç PSP'de oyuncul değil.Yok grafik(Oyunlar zaten grafikle oluşur,zevki fazla grafik görüntüsüne bakmaz.) yok bilmem ne,Nedense patopon,locoroco gibi oyunlar 2d ve psp'nin de birsürü zevkli oyunu var.Ds 1000 oyunu varsa bunun 100 zevkli diğerleri saçmasapan,internet işine gelince Ds ile daha iyi çünkü dokunmatik ama yavaş oluyor önbellek olmadığı için...
DS'ten acayip zevk alacağınız oyunlar.
DS:Gta Chinatown Wars,Mario Serileri,Sonic Serileri,Wario Serileri,Nintendogs Serileri,mini oyun barındıran herşey  ;) Ninja Gaiden Dragon Sword
discussioncontroller