Yemek Sepeti
Çağlayan
Üye
Seviyorum ben bu siteyi. :aşk2:

Muğla'dayken "Keşke buraya da açılsa" diye düşünürdüm sürekli. İzmir'e geldiğimde, evde yemek ve anne yoksa eğer, "kullanıcı girişi -> 1 menü adrese teslim" yapmak ve kapıda yemeğimi taşıyan servis elemanına gülücükler saçarak mamamın parasını ödemek öyle mutlu ediyor ki beni.

Evet, şimdi bol bol öveceğim bu siteyi. Ekşi'den de okuyabilirsiniz, netten yemek alışverişi konusunda üstüne yok. Geçen gün sipariş nerede kaldı diye online servise bağlandım. Chat sayfası gibi bir yer açıldı. "Siparişim restorana ulaşmadı mı acaba?" diye sordum. Oradaki görevli hemen restoranı aradı ve "An itibariyle yemeğiniz kapınıza ulaşmış olmalı" diye yanıt yazdı. Kapı çaldı o sırada! (Knock knock Neo!) Online servise teşekkür ettim ve yemeğimin başına kuruldum hemen ^_^

Servis, hizmet muhteşem. "Yemek ile ilgili istekleriniz" kısmına "Cola lütfen soğuk olsun", "Yarım saat içinde ulaşabilirse müthiş olur", "Ketçap paketinden fazla koyun lütfen" gibi isteklerinizi yazabiliyorsunuz. Ekşi'de okumuştum, büsrü pizza siparişi veren öğrenci tayfası bu ek kısmına "E tatlılar da sizden :)" yazmışlar şaka olsun diye. Ve gerçekten de menülerin yanında tatlı gelmiş ve onun ücretini talep etmemişler xD

Türkiye'nin her yanına kurulsun bundan. Bir süre sonra ev yemeği diye bişi kalmayacak, bu site yüzünden hepimiz obezlere dönüşeceğiz :nihaha: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

Bu arada geri dönütleri sık sık yapın. Memnun kalmadığınız her şeyi yazabilirsiniz. Eleştirileriniz dinleniyor ve şikayetleriniz derhal çözümleniyor.

Seviyorum ya. Yemek sepeti, benimle evlenir misin? *_*
Munjin
Üye
Öyle bir anlatmışsın ki, hemen üye olacağım. :D
DharkanDharkan
Üye
Yemek Sepeti gerçekten çok iyi çalışıyor. Ve şu ana kadar evimin yerini bulamadıkları olmadı. :) Ayrıca (bedava tatlı istemek değilde) notlara çok dikkat ediyorlar gerçektende. :)

Yemek Sepeti rullaz! xD
cungaraman
Üye
ebek efendim öğrencinin dostu canım sitemdir kendisi.. burdan "verdiğiniz şipariş malesef ulaştırılamıyor, çook özür dileriz" diyen arkadaşa sevgilerimi gönderiyorum.. önemli değil arkadaşım yeterki siz böyle arayın söyleyin..

ayrıca site nişanlımdır, çağlayan lütfen bırak sevdiceğimin peşini.. hıh..
Çağlayan
Üye
İlk defa sipariş verdiğim o günü hatırlıyorum bu siteye. Yağmurlu bir kış günüydü, soğuktu ve acıkmıştım. Şans eseri duymuştum adını, denemeye karar verdim ve açtım bilgisayarımı. Nasıl bilebilirdim bunun hiç bitmeyecek bir aşkın başlangıcı olabileceshfgukhae...

O değil de, bir kere yemek çok geç varmıştı ve "Bizden olsun ;)" deyip ücret almamışlardı. ayy canım canım, yerim ben seni. *sitenin yanaklarını cimcirir*
cikolatalikedi
Üye
Şimdi sistem şöyle çalışıyor.Siz siparişinizi veriyorsunuz x restoranta.O sırada restoranta siparişiniz fax ile iletiliyor.Yemek sepeti çalışanları restorantı faxın teyidini almak üzere arıyorlar.Bu bölümde restorantta siparişte istenen üründen kalmamışsa bildiriliyor ki geri dönüş yapılsın müşteriye.Siparişin doğruluğu kanıtlandıktan sonra ürünler hazırlanarak kapınıza getiriliyor.

Yemek sepeti müşteri ile restorant arasına faydalı bir zincir oluşturuyor.Restorantla aranızda herhangi olumsuz durum oluşmasında bariyer görevi görüyorlar bir nevi.Kızacak oluyorsunuz, adamın günahı yok kızamıyorsunuz.

Online destek bölümünde çok ısrar etmediğiniz yahut kıllık çıkarmadığınız sürece size geçiştirme cevaplar veriyorlar.Mesela sipariş saatine bakıyorlar 25 dakika olmuş, direk "az önce yetkililerle konuştuk siparişiniz yolda, birazdan elinizde olur" diyebiliyorlar.Aslında arama sorma yok.30 dakika garantisi veren yerlerin garanti süresi dolmasına rağmen yoğunluk gibi şeyler bahane ederek garantinizi yakıyorlar.

Puanlandırmaya gelirsek, bunlar müşteriler tarafından değerlendirilebildiği gibi, restorantlar kendi adlarına onlarca sahte hesap açıp, sipariş verip, fax teyidinden sonra kendilerine onar puan vere vere restorantların derecelerini yükseltiyorlar.
Çağlayan
Üye
Valla online destek hedesine bi kere başvurdum, onda da memnun kaldım. Adamlar da haklıdır zira müşteri aç, açken de sabırsız oluyor, "Geç kaldıee" diye mesaj atıyor online servise. Halbuse daha 10 dakika geçmemiş.

Restorana telefon edip "Eeüü, pizza ince hamurlu olsun, mayonez paketinden fazla koyun, kola light olsun" gibi istekleri rahat rahat sıralayamıyorsunuz. Bi bakıyorsunuz, fanta yollamışlar. Bu konuda Yemek Sepeti yanlış anlaşılmaları da engelliyor yazılı olduğu için. Benim gibi telefondan sipariş verirken "Ehe, pizza yollayın yeter" deyip geçiştirmiyor, tüm isteklerinizi tek tek yazabiliyorsunuz ki of mis.

Ayrıca kedican, bananebanane yemek sepeti rulez tamam mı?!?!? :çatal:
cikolatalikedi
Üye
Ne kızıyon yaa, pati atarım bak  :katana:
Çağlayan
Üye
Atma pati ._. Ben yemek sepetini seviyore çünkü "Beni annemden sonra en çok besleyendir" demişler Ekşi'de. %100 katılıngen.
gregorsamsa
Üye
bu güzide sitenin, obez-friendly simetriği de carrefour'un ya da migros'un sanal marketleridir. ankara'da ya da istanbul'da yurtta kalan öğrenciyseniz yemeğinizi yemeksepeti'nden, alışverişinizi de sanal marketler üzerinden yaparsanız, hatta ve hatta kitaplarınızı da idefix'ten alırsanız; phd'nizi amerika'da yapma şansınız artarmış. bunu cv'nizde belirtin efendim, welcome to the fast-food nation.

[spoiler=lost'un son bölümü yazmıyor, cidden]fast-food nation falan dediğime bakmayın siz, isterseniz afyon'dan sucuk, ısparta'dan bal falan getirtebiliyorsunuz. ama buradan alışveriş yaptığımda kendimi kötü hissediyorum ben şahsen. çok mu eski kafalıyım ne :p

ttng
Üye
ben mezun olacam yemekspeti hala mersine gelmedi.yıllardır bekliyorum kendisini...
discussioncontroller