Black Mesa: Source
SnorlaxSnorlax
Üye
Steam'i İngilizce kullanınca açılıyordu sanırım altyazı. Türkçe kullanıyorsan olmayabilir.
aztek
Üye
Türkçe kullananalarda evet açılmıyor lakin steam'i ingilizceye çevirmeden altyazıları açmak için konsolu indirip ''cc_lang english'' yazıp enterlayın. Ayarlardan altyazı açık olduktan sonra altyazı geliyor.
Sığınak Sakini
Üye
Genel olarak fena bir çalışma değil; ama o silah ses efektleri olmamış ne yazık ki. Yalnız, bu oyunu oynadıktan sonra eski FPS'leri özlediğimi farkettim. O kaybolma, belirsizlik ve gizem duygusu bambaşka bir şey.
QktayQktay
Üye
yav bi yerde takıldım; 3 kollu yaratığı yaktıktan sonra napıyorduk? merdivenlerden en alta inice bir kapı var ama açılmıyor
FeylingFeyling
Üye
Komandolar ayarsız zarar veriyorlar. Tamam önceden de iyiydiler ama yuh dedirttiler bombardımandan kaçarken.

Bir de eski oyun dinamikleri kendini hissettiriyor. Ne öyle vana bul, 30 sn çevir...

Müzikleri gayet güzel.

Gerisi de bildiğimiz güzelim Half Life.
PiranhaPiranha
Üye
Benim en çok merak ettiğim şuydu: 14 sene önce HL1'i ilk defa gördüğümüzde hani o başındaki tren yolculuğunda karşılaştıklarımız ve BM tesislerinin kapısına varmamız, kapıdaki güvenlikçi abinin bizi karşılaması, BM tesilerini yaşam alanlarını şöyle bir dolaşmamız etrafımızda olan-bitenleri detayları hayranlıkla izlememiz, akabinde o meşhum kaza sonucu sonrasında gelişen film senaryosu gibi ilerleyen olaylar vs vs. işte yeni nesil HL1 (BlackMesa) yine bu duyguları yaşatabiliyormu çok merak ediyorum. e yani boşuna 2005'den 2012'ye beklemedik değil mi...

İlk HL1'i en son ne zaman oynadınız gördünüz diye sorsam? zamanında birkaç defa bitirmişizdir orası ayrı da, valla benim herhalde 10 yıl olmuştur HL1'i görmeyeli. hmm şimdi böyle söyleyince içim bi hoş oldu ya. HL1'de başlangıcındaki o yolculuğumuz ve kaza öncesi sonrası kısa birşeyler hatırlıyorum başkada bişeyi hatırlamıyorum. HL1: Opposing Force ve HL1: Blue Shift ise anılarımdan iyice silinmiş bilemedim neden... Açıkcası bu oyunun Steam'da indirilmeye sunulacağını hatta kendine özel belki bir sayfası bile olacak diye bekliyorum. XEN bölümleride sonradan eklenip tam olarak %100 HL1'mize kavuşmayı bekliyorum, Oynadığım başka oyunlarım var bu oyuna ayrıca zaman ayırmak istiyorum.

EDIT_: HL1 Opposing Force'uda hatırlamıyorum dedim ama bu oyunda bir sahne vardiki bak yine hatırladım. Oyunun başındamıydı neydi, ilk oyundan sonra ortalık fena karışmış kaos durumu hakim. Tesislerin bir bölümü kurtarılmış bölge gibi birşeydi. BM koridorlarında ilerliyoruz etrafda yaralılar var tesis çalışanları doktorlar var. Doktorun teki kafesdeki Headcrab'ı bize gösteriyordu hata içeri çomak sokuyordu. Bir yerden geçerken camekanın arkasında büyük bir odaya denk geliyoruz durup bakıyorum. İçerde ameliyat masalarının üzerine yatırılmış bazı Headcrab'lı cesetler var doktorlar inceliyorlar. Bunlardan birisi canlanıyor ordaki doktorlara saldırıyor bizim baktığımız cama adamı fırlatıyor falan. Bakın bu anlattığım şeyler şu an aklıma gelen şeyler hiçbir yere bakmadım tamamen kendimden yazıyorum. Off ya gerçekten iyi hatırladım ha O zamanlar nasılda dehşet bir izlenimdi bunlar anlatamam.

EDIT_:

Olm bırak laf salatasınıda indir oyna. Diğer oyunlar kaçmıyor ya, devam edersin illaki.

Ülen var ya bunada laf salatası dediniz ya alacağınız olsun :(
La işte düşüncelerimizi kendimizce paylaştık, benim esas amacım sizlerin kendinizce oyun hakkında yorumlarınız düşünceleriniz idi. Benim bu yazdıklarıma bahsettiklerime göre, siz ne düşünürsünüz bu oyun hakkında nasıl bir izleniminiz olur/oldu nasıl yorumlarsınız vb buydu.
aztek
Üye
Olm bırak laf salatasınıda indir oyna. Diğer oyunlar kaçmıyor ya, devam edersin illaki.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Oyunun save dosylarını steam nerede saklıyor? PC kasıp duruyor, format atacam, save'ler gitmesin.

Not: Steam C'ye kurulu.
4munet4munet
Üye
bende böyle:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\sourcemods\BMS\SAVE
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Çok çok sağol. =)
discussioncontroller