Star Wars: The Old Republic İlk Bakışı
a_smurfa_smurf
Üye
3656BBY gibi bir zamanda geçiyor.
elrail
Üye
  Bioware işini bilir demek Mass Effect' ten sonra zorlaştı. Ama bu oyuna bakış açımı Dragon Age Origins belirleyecek. Eğer o da kötü çıkarsa bu oyunun iyi olmasını ummak biraz zorlaşır. Çünkü herkesin kafasında Bioware' nin bu işi unuttuğu düşüncesi yer alacak. Lütfen Bioware üzme bizi.
Ahti
Üye
Kaelin dedi:

Republic vs Empire olayı çok kafamı karıştırdı. Republic ile Empire arasında herhangi bir savaş olmadı ki. Hatta Republic ve Empire aynı zaman birimde hiç bulunmadılar ki! Hangi empire bu, hangi republic?

Edit: Hmpf Sith İmparatorluğuymuş be. Güzel o zaman. Yalnız biri bana söyleyebilir mi oyunun geçtiği tarih sayısal olarak kaç yılı oluyor? KOTOR hangi yılda geçiyodu hatırlamıyorum.

Republic ve Empire savaşı değil. Republic vs Sith lordları. Bir sith lordu var ve onun toprakları vardı. Republıc bazen hepsiyle savaşa girmiyordu. Aslında eğer sithler birleşseydi republıcın .... :D Ama sithler de aralarında savaşıyordu. Sorun oydu. O yüzden nesilleri tükendi. Exar kun u bildiğin harcadılar. Ayrıca Shaak ti derki en son oyunda "zavallı çocuk bir sithin diğerine ihanet edeceğini çok yakında öğreneceksin"
Misafir
Exar Kun Sith de, Cumhuriyet'in çarpıştığı Sith Exar Kun'un olduğu gibi Sith değil. Exar Kun Dark Jedi'dır tam tanım olarak, Sith ise bir ırk. Tython'dan sürgüne gönderilen Dark Jedi'lar Korriban'a gidip Force'a hassas olan Sith'lerle yaşamaya başlıyorlar, bir süre sonra Sith kavramı hem Dark Jedi'lara, hem de o ırka karşılık gelmeye başlıyor. Fakat buradaki Sith imparatorluğu ırk olan, Dark Jedi'dan ziyade yani.

Ayrıca da çok yanılmıyorsam Cumhuriyet bir Sith Lorduyla alenen sadece bir kere savaştı, ve burada Cumhuriyet diyorum, dikkat edin, Jedi Düzeni değil. Palpatine Cumhuriyet'le savaşmamıştı, keza Vader de öyle, Exar Kun'dan Maul'a kadar birçok Sith Lordunun da derdi direk Jedi'larlaydı. Benim bildiğim alenen Cumhuriyete saldıran sadece Revan-Malak ikilisi.
DrizztTheDemon
Üye
elrail dedi:

Bioware işini bilir demek Mass Effect' ten sonra zorlaştı. Ama bu oyuna bakış açımı Dragon Age Origins belirleyecek. Eğer o da kötü çıkarsa bu oyunun iyi olmasını ummak biraz zorlaşır. Çünkü herkesin kafasında Bioware' nin bu işi unuttuğu düşüncesi yer alacak. Lütfen Bioware üzme bizi.

Gerçi KoTOR um kadrosu yapıyouş
elrail
Üye
  Drizzt doğru söylüyorsun da casuallara hitap eden bir oyundan ne bekleyebilirsin ki? Tabi ki casualların eğlenmesini.
  Ayrıca Star Wars geçmişiyle ilgili müthiş sohbetler dönüyor ancak, bu oyunun sadece biraz hikaye vereceğini ve oyunun dengelerinde bir problem olacağını düşünüyorum. Tamam o zamanlar ortalıkta bir sürü Sith ve Jedi geziyormuş. Bahanelerini buldular. Bu oyunun hiç de o kadar güzel olacağını düşünmüyorum.
  Bilmiyorum çok mu kötümser oldum fakat bu da Force Unleashed gibi isme sığınıp casualleri çekeceğini düşünüyorum. Durun bakalım bir de hikayede saçmalasınlar o zaman Star Wars fanları bu olaya ne der?
brandon_87
Üye
force unleashed de saçmaladılar o genel bir kanı :D.
Ama bu oyunun kötü olma olasılığı düşük bence,bioware ve lucas böyle bir işe girişmezlerdi eğer casual bir oyun olucaksa.Oyunda sorun çıkıcaksada force kullanıcıları ve lightsaber ustaları arasındaki dengesizlikten çıkar:D.En iyi zırhla bile kotor 1'in sonunda 3 combo da gidiyodum,baktım olmuyo,tabana kuvvet :D(hem force doluyo hem heal pack basabiliyosunuz öbür türlü zor :D)
croctheone
Üye
bu oyunun iyi veya kötü olma olasılığı
Bioware vs Lucas
kapışmasında kimin kazanacağına bağlı...

bir köşede B'lerin efesi çıkarttığı ve çıkaracağı rpglerle gönlümüzün hakimi diğer tarafta kotor2 ford-unleashed ve vizyondaki abudik gubidik sw ve koskoca indy'i yok eden gözünü para bürümüş lucas...

oyunun eğlenme amacı mı ticari amacı mı daha yüksek görüceğiz... ki ne kadar geç çıkarsa benim için o iyi olacak gibi geliyor... lucas ölür belki...
Apprentice
Üye

lucas ölür belki...

Lucasdan babam çıksa yerim. Niye ölsün adam be :D
Mr.Bullat
Üye

bu oyunun iyi veya kötü olma olasılığı
Bioware vs Lucas
kapışmasında kimin kazanacağına bağlı...

bir köşede B'lerin efesi çıkarttığı ve çıkaracağı rpglerle gönlümüzün hakimi diğer tarafta kotor2 ford-unleashed ve vizyondaki abudik gubidik sw ve koskoca indy'i yok eden gözünü para bürümüş lucas...

oyunun eğlenme amacı mı ticari amacı mı daha yüksek görüceğiz... ki ne kadar geç çıkarsa benim için o iyi olacak gibi geliyor... lucas ölür belki...

Tamamen katılıyorum.
discussioncontroller