Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım
Misafir
Tavuk göğsü çekti canım. Akşam yapayım hemen. Bu arada, İrmik helvası ile vanilyalı veya kaymaklı dondurma süper oluyor arkadaşlar. Denemeyen varsa tavsiye ederim. Yiyin gari...

Bu arada Dr.Oetker'in profiterol'ünü keşfettiğimden beri pastanelerde satılanların yüzüne bakmaz oldum. Çok güzel oluyor yahu. :) Hem daha hafif ve daha lezzetli bence.
Illdan
Üye
Ben Kazandibi'ni çok güzel yaparım, dibini falan şahane tuttururum, hatta o kısma gelindiğinde annemi mutfağa sokmazdım resmen. :D  Bu arada Güllaç'a laf etmeyelim lütfen, hakiki Gül Suyu ile yapılanları falan oluyor onun ki ayrıca hastasıyımdır ama Ramazan dışında kalitelisini bulup yemek çok zor.
creiGncreiGn
Üye

Şu ev baklavasının tadı başka hiçbir tatlıda, diğer hiçbir baklavada yok.

Babaannem yapardı eskiden :-\.
Misafir
Hiç sevmem. ;D Hatta şerbetli tatlıların çoğunu sevmem. Ki en başta Tel Kadayıf ve Künefe var. Allahım, o nasıl şeker deposu öyle. Bir çatal alsam, hemen iştah kesiyor. Birde vıcık vıcık şerbetin içinde yüzüyor. :hmm:

creiGncreiGn
Üye

Hiç sevmem. ;D Hatta şerbetli tatlıların çoğunu sevmem. Ki en başta Tel Kadayıf ve Künefe var. Allahım, o nasıl şeker deposu öyle. Bir çatal alsam, hemen iştah kesiyor. Birde vıcık vıcık şerbetin içinde yüzüyor. :hmm:

Baklava ya da herhangi iyi yapılmış şerbetli bir tatlı asla şerbetin içinde yüzmez. Bol cevizli, çıtır çıtır bir baklava sevilmez mi yahu?

*Tatlıyı neredeyse hiç sevmeyen bir insanım ayrıca, yiyeceğim maksimum şey 2-3 dilim baklavadır. Zaten başka tatlı da sevmem pek :D. Anca puding falan işte..
Misafir
Baklava değil şerbetin içinde yüzen, Künefe. ;D O kadar baklava dedik, aklıma Güllüoğlu'nun antep fıstıklı baklavası geldi; Yerken kendimden geçmiştim Antep'te. Birde fıstıklı dürümleri süperdi. Hatta Havuç Dilimi adlında muhteşem tatlılarıda vardı.

Yani baklava yersem Güllüoğlu'ndan falan yerim, diğer türlü asla!
Buğrahan
Üye
Güllüoğlu demişken, Fondül yiyin beyler.
mutluadige
Üye
Bu mevsimde, dondurma içeren her türlü tatlı ve sadece sütlü tatlılar da vazgeçilmezdir. Hele dondurma maraş dondurmasıysa tadından yinmez.
Lacunar
Üye

Bu mevsimde, dondurma içeren her türlü tatlı ve sadece sütlü tatlılar da vazgeçilmezdir. Hele dondurma maraş dondurmasıysa tadından yinmez.

Zaten kıytırık market dondurmaları mideyi fena yapıyor.

Yegane dondurmamız Maraş dondurması :aşk2:
creiGncreiGn
Üye
Cartedor her türlü akar.
discussioncontroller