Okur incelemeleri konusunda öneriler
a_smurfa_smurf
Üye
Panik yok, ekleyeceğiz.
a_smurfa_smurf
Üye
bfrheostat dedi:

Bu liste nerede tam olarak

Yukarıda Oyunlar var ana menüde, oradan ulaşabilirsin.
ttng
Üye
gayet güzel bir fikir.lakin yeni oyunların eklenmesi zaten çok mantıklı değil.fallout 3 isteyenler olmuş ama fallout 3 ü kaç kişi bitirdi ki inceleyecek.bitirmeden oyun incelenmez :)
hydramarine
Üye
mkgold
Üye
Galiba dediğin gibi olucak.Ama kendimiz incelemeyi hemen ekleme şartıyla eklesek daha iyi olur.Kullanacağımız malzemeleri göz alırsak; http://www.oyungezer.com.tr/component/option,com_smf/Itemid,26/topic,6667.0/

bu incelemedeki malzemeler örnek olabilir.
Misafir
Sedece oyun incelemesek de film falan da inceleyebilsek?
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Ya o zamanda kusura bakma ama çorba olur,forumu anladık ,bari site sadece oyunlar için kalsa,sözum sana değil samimi patates ama zaten forumun hali belli,millet gittikçe oyunlardan uzaklaşyor,okuyucu incelemeri hem sitenin hem forumun biraz daha oyunlarla ilgilenmesini sağlar,ama film falan sonra müzikte devreye girer sonra kitap,o zaman derginina dı oyungezer değil medyagezer olur :D
Lord Inquisitor
Üye
Medyagezer? Hoş bir yakıştırma doğrusu ve yerinde bir yaklaşım... Öncelikle Oyun konusuna eğilsek ve bu işi iyice halletsek elbette zamanla diğer konulara da kayarız. Ama önceliklerimiz var.
--------------------------------------

Okur incelemesi konusunda bence okur incelemeleri alt alta forum mesajları gibi gözükmemeli.

Okur incelemelri için link verilebilir ve Pop-Up window şeklinde okuyabiliriz. Ya aslında başka alternatifler de olabilir bu konuda ama bence, incelemelrin alt alta olması çok basit olmuş. Bu konuda farklı bir yaklaşım gerekiyor bence, daha estetik bir yaklaşım
ofcmofcm
Üye
mkgold dedi:

Okur İnceleme bölümü iyi güzel olmuşta illaki ordaki oyunları mı incelememiz gerekiyor.Mesala ben Mortal Kombat ve Tekken'in incelemesini yapmak istiyorum.Ama yok olmuyor.İncelemedeki yazıları renklendiremiyoruz.Resim ekleyemiyoruz.Oyun fragmanı eklemek felanda yok.Simge ve Yazı büyütme özellikleride yok.Yahu bu nasıl iştir.Bir an önce el atılması dileğiyle...
Dipnot:Vallaha forumda yapılan incelemeler daha renkli daha güzel oluyordu.  ;)

Bu başlığı geç fark ettim kusura bakmayın...

Evet illa ki ordaki oyunları incelemeniz gerekiyor. Bunun iki sebebi var:

1- Bir oyun incelemesi künyesi olmadan birşeye benzemez. Biz sizi yormamak için uğraşıp tek tek oyunların künyelerini, kapak resimlerini hazırlıyoruz.
2- Eğer sizin istediğiniz herhangi bir oyunu girmenize izin versek veritabanında adı yanlış yazılmış oyunlar dolabilir. Mesela SC: Brood War, Starcratf Brood War, Starcraft: Brood War, Brood War falan gibi.

İncelemelerin düz yazı olmasının sebebi de kaosu engellemek. İnsanlara renk ve yazı karakteri gibi iki büyük silah verince bir websitesini altüst edebiliyorlar. Bunun en güzel örneği gittigidiyor.com =) Öncelikle insanlar inceleme mantığına, yapısına alışsınlar bu tip ek özellikleri zamanla ekleyebiliriz. Yoksa sitemizin WYSIWYG editörü var, word'de yazar gibi yazabiliyorsunuz. Önce bir nasıl incelemeler gelecek, özen gösterilecek mi yeterince onu görelim.

Resim ve fragman ekleme muhtemelen hiçbir zaman olmayacak. Ama biz hali hazırdaki oyunlar için resim ve video eklemeyi düşünüyoruz. Yani künye gibi her oyunun incelemeleri için resim ve videolar ortak olacak.
ofcmofcm
Üye

katılıyorum. Mesela ben de LSW 1 ve 2'yi, hatta Tomb Raider: Legend'ı incelemek istiyorum. Eskiler ve sizler incelemediniz diye incleyemeyecek miyiz?

Şu an eklenen oyunlar tamamlandıktan sonra eskileri de eklenecek. Ama takdir edersiniz ki 200 oyun için bu bilgileri tamamlamak vakit alıyor. Eski oyunları girmeye başlayacağımız zaman da form tadında küçük bir başlık açarız, siz incelemek istediklerinizi oraya belirtirsiniz öncelikli olarak onlar girilir. Muhtemelen bütün oyun tarihini asla tam olarak girmeyeceğiz buraya sonuçta.
discussioncontroller