Okur incelemeleri konusunda öneriler
ofcmofcm
Üye
Kaelin dedi:

Ben de Fallout'ı incelemek istiyorum belki? Fallout 3 için uzun bir inceleme yapacağım, birkaç gün daha oynayayım da... Ama eskilere haksızlık yapılmış gibi şu durumda. Sonuçta yeni oyunlar kadar eski oyunları da öğrenip deneyenler var. Bir de oyunlar bölümünde tarihe göre diz falan gibi düzenleyici seçenekler olsa iyi olur.

İkinci bir emre kadar "haksızlık" kelimesinin yerli yersiz kullanımı yasaklanmıştır =P

JA: Fallout abiii fallout abiii!
F: Jagged yavaş olum noldu, bu telaş da nesi?
JA: Abi Oyungezerin sitesinde okuyucular inceleme yazmaya başlamış.
F: Aaaa! Cidden mi ne güzel, sevindim valla.
JA: İş bildiğin gibi değil abi, sadece son bir senenin oyunlarını incelettiriyorlar. Bizi sevenler istese bile yazamıyor incelememizi.
F: Nasıl ya? Yok be olum yapmaz Oyungezerler öyle birşey.
JA: İnanmıyorsan gir kendin bak abi. F3'ü incelicekler sen dımdızlak kalıcaksın. Unutturmak istiyorlar bizi abi.
F: Olmaz öyle şey ya! Yeter ama bizim gibi klasiklere bunu yapamazlar. Ben böyle haksızlık görmedim ömrümde. Kalk gidiyoruz.
JA: Nereye gidiyoruz abi?
F: Gidelim basalım ofislerini hakkımızı arayalım.
JA: Yürü gidelim abi, Diablo dayıyı da çağırayım mı?
F: Çağır olum hepsini, Pong dedeyi de uyandır, büyüğümüzdür o da gelsin.
JA: Tamamdır abi! Bi de abi Üsküdardan otobüsle mi gitsek Kadıköy'den minibüse mi binsek?
F: Minibüsle gidelim ya, benim romatizmam var taa Capitol'ün ordan yürünmez şimdi...

Eskilere haksızlık yapılmış diyince böyle bir sahne geldi gözümün önüne dayanamadım =)
ofcmofcm
Üye

Ben de oyun dışında bir şeyler incelemek istiyorum aslında. Oyun incelemeleri konusunda pek başarılı olduğum söylenemez de :D . Mesela film incelemesi olur ne bileyim bir ürün incelemesi olabilir??

Olabilir mi ki  ;D ?

Bunu da düşündük aslında. Teknik olarak yapabilmemiz mümkün. Ama içerik olarak altından kalkabilir miyiz, böyle birşey cidden gerekli mi kestiremedik. İleride olabilir...
ofcmofcm
Üye
acdervis dedi:

TF2'm nerede benim :_( ühühü

Orange Box'ı bir bütün olarak tutmayı yeğledik. Parçalasak mı acaba?
SYSCLEANER
Mod
Prince i unutmuşun Tugbek abi...
ofcmofcm
Üye

Oyun incelemeleri güncel aslında keza OGZ'in incelediği oyunların bir listesi bu. Ancak Kasım OGZ'in oyunları yok henüz, çıkış tarihinden sonra eklenebilir :)

Bir oyunu Oyungezer'de incelemeden koymayacağız. Zaten Oyungezer notunu girmemiz gerekiyor. Dergi çıktıktan sonra henüz karar vermediğimiz bir dönemde o sayının oyunlarını da gireceğiz. Dergiyi 15 ila 30 gün arası bir sürede takip edecek.

Bunun çok basit bir sebebi var, ilk inceleyen olmak için kendi içerik kalitenizden ödün vermeyin istiyoruz. kaç yıllık oyun dergileri bile ilk inceleyen olabilmek için ne taklalar atıyor görüyorsunuz. Nete düşen bozuk kopyalarından inceleme mi istersiniz, demosundan inceleme mi, oynamadan inceleme mi? Bu bir sene içinde hepsini gördük. Eğer dergiler bunu yapabiliyorsa okurlar neler yapmaz. Bugün Heavy Rain girsek veritabanına inanın inceleyen çıkacaktır. Biz herkesin o oyunu derinlemesine oynayıp, güzel bir inceleme çıkaracak vakti olsun istiyoruz. Aksi halde incelemelerin kalitesi çok düşecek gibi geliyor.
Misafir
Fable II için bir inceleme yazmıştım ama listede bulamadım artık eklenince listeye bende incelememi girerim.
Misafir
ofcm dedi:

Orange Box'ı bir bütün olarak tutmayı yeğledik. Parçalasak mı acaba?

Fark etmemişim. O zaman hep beraber "Yuppiii" ;D
Sims 2 Ustası
Üye
"Pong Dede"yi duyunca aklıma birden Pong'u incelemek geldi...

Neyse, Spore var sanırım o listede, varsa onu da incelerim.
Kaelin
Üye
Portakal kutusunu parçalamak gerekir bence. Çünkü adam TF2'ye inceleme yazmak isterken Hl2EP2 ve Portal'a da inceleme yazmak zorunda bırakılmamalı. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam siz de parçalı incelemiştiniz. Ayrı başlıklar altında.
Sims 2 Ustası
Üye
ama adam parça parça aldıysa bunun anlamı kopya almış demek değil midir?
discussioncontroller