Okur incelemeleri konusunda öneriler
Misafir

ama adam parça parça aldıysa bunun anlamı kopya almış demek değil midir?

Ayrı ayrı da satılıyor. Hem belki EP2 için almadım Orange Box. Hiç oynamaydım ya da az oynadım? =)
bfrheostatbfrheostat
Üye
Bildiğim kadarıyla korsanı da portakal kasasıyla satılıyor :)
Kaelin
Üye
HL2EP2'yi mesela bir kere bitirmişsindir, çok fazla sevmemişsindir. Ama TF2'yi çıktığından bu güne oynuyorsundur, manyağısındır. Bu durumda TF2'yi incelemek istersen HL2EP2'ye de ilgi göstermen gerekmemesi gerek(?). Hem zorla HL2EP2'ye inceleme yazarsa o adam, o inceleme yalan olur.

Parçalı da satılıyor, birlikte de satılıyor portakal kasası. İstersen sana tahtaları veriyolar sen birleştirip kasa yapıyosun onu.
XFire1994
Üye
Portakal kutusunu parçalamak denince aklıma ünlü "portakalı soydum" tekerlemesi geldi.
Spoiler:
Beni vurun.  :boo:
mkgold
Üye
ofcm dedi:

Bu başlığı geç fark ettim kusura bakmayın...

Evet illa ki ordaki oyunları incelemeniz gerekiyor. Bunun iki sebebi var:

1- Bir oyun incelemesi künyesi olmadan birşeye benzemez. Biz sizi yormamak için uğraşıp tek tek oyunların künyelerini, kapak resimlerini hazırlıyoruz.
2- Eğer sizin istediğiniz herhangi bir oyunu girmenize izin versek veritabanında adı yanlış yazılmış oyunlar dolabilir. Mesela SC: Brood War, Starcratf Brood War, Starcraft: Brood War, Brood War falan gibi.

İncelemelerin düz yazı olmasının sebebi de kaosu engellemek. İnsanlara renk ve yazı karakteri gibi iki büyük silah verince bir websitesini altüst edebiliyorlar. Bunun en güzel örneği gittigidiyor.com =) Öncelikle insanlar inceleme mantığına, yapısına alışsınlar bu tip ek özellikleri zamanla ekleyebiliriz. Yoksa sitemizin WYSIWYG editörü var, word'de yazar gibi yazabiliyorsunuz. Önce bir nasıl incelemeler gelecek, özen gösterilecek mi yeterince onu görelim.

Resim ve fragman ekleme muhtemelen hiçbir zaman olmayacak. Ama biz hali hazırdaki oyunlar için resim ve video eklemeyi düşünüyoruz. Yani künye gibi her oyunun incelemeleri için resim ve videolar ortak olacak.

ohem...evet böyle şeyler göz kamaştırmak için zaten bende şöyle birşey demiştim bundan sonra;

hayır var.Hemde en önemli malzeme,dil...Dilini kullanarak kendini ispatlayabilirsin.Bunun en güzel örneği Oyungezer Dergisi...

oyungezerler malzeme yok dediğinde bende bunu söylemiştim ama en azından incelemek istediğimiz oyunları size mesaj olarak atsak ekleseniz.
darthmaul
Üye
Bende Lego Batman'i incelemek istiyordum. Aradım ama bulamadım. Bunun eklenmesi için ne yapmalıyım?
mkgold
Üye
şu an için beklemek zorundasın yakında ekliyeceklerdir.Sabırrr...
darthmaul
Üye
Umarım. İlk gördüğümde o kadarda heyecanlanmıştım..
azgın kratos
Üye
Ayın en çok beğenilen okur incelemesini dergiye koyun.Belki okur incelemelerine olan talep artar.
smoothcriminal
Üye
Ben en son bir tane SW:Force Unleashed yazısı yazmıştım ve bir moderatör yazımın sonuyla oynamış. Sonuç kısmı da anlamını kaybetmiş; çünkü ben o kısıma başka bir yey yazmıştım. Yazımın üstünde oynanması benim için aslında bir sorun değil; ancak yazının anlamı değiştiği için bunu size yazmalıyım diye düşündüm.
Sevgiler, Saygılar
discussioncontroller