Sitenin forum dışındaki kısımlarıyla ilgili öneriler
bdsm
Üye
Efendim anasayfadaki haberlerin birinci kişi olarak yazılmasını, çok afedersiniz, itici bulan tek kişi ben miyim bilmiyorum ancak gerçekten güzel durmuyor. Profesyonel olarak on seneyi aşkın bu işi yapan bir derginin sitesindeki haberlerde "hadi be!", "Yürü be!" gibi ifadeler görmek, sürekli okuyucuyla yakın olmaya çalışıyormuş gibi bir havaya sahip olmak pek de çekici olmuyor açıkçası...

Tabi anlıyorum sıcak samimi bir ortam yaratmaya çalışıyorsunuz ancak dediğim gibi, bu işi profesyonel olarak yapması gereken bir sitedeki haberlerde bu gibi, açıkçası, gereksiz ifadeler ve kişisel görüş gibi gözüken tutum pek hoş değil... Haberleri okuduğumda objektif olarak, güzel yazılmış ve editörlüğü yapılmış profesyonel bir işi, samimi olmaya çalışırken yazıyı gereksiz sulandıran bir tutuma tercih ederim; sonuçta ben haberi okumaya giriyorum, yazarın düşüncelerini değil.

Yanlış anlamayın, bu tek bir yazara yönlendirilmiş bir şey de değil... Gördüğüm kadarıyla bir süredir çoğu haberde böyle bir tutum var. Efendim lütfen önemli haberlerde ciddi tutumunuzu ve objektif yaklaşımınızı kaybetmeyin, samimi tutumunuzu ise ogz ile alakalı daha "içeriden" haberlerle kısıtlı tutsanız çok daha sıcak olur...
blaxisblaxis
Admin
Samimiyetle editöryal kaliteyi dengeli tutmaya çalışıyoruz. Ancak çok kısıtlı imkanlarla, web üstünde bunu her zaman sağlamak mümkün olmuyor. Sizi özellikle rahatsız eden haberleri bana maille iletebilirseniz (sinan@oyungezer.com.tr) üstünde konuşabiliriz.
oropheroropher
Üye

Efendim anasayfadaki haberlerin birinci kişi olarak yazılmasını, çok afedersiniz, itici bulan tek kişi ben miyim bilmiyorum ancak gerçekten güzel durmuyor. Profesyonel olarak on seneyi aşkın bu işi yapan bir derginin sitesindeki haberlerde "hadi be!", "Yürü be!" gibi ifadeler görmek, sürekli okuyucuyla yakın olmaya çalışıyormuş gibi bir havaya sahip olmak pek de çekici olmuyor açıkçası...

Tabi anlıyorum sıcak samimi bir ortam yaratmaya çalışıyorsunuz ancak dediğim gibi, bu işi profesyonel olarak yapması gereken bir sitedeki haberlerde bu gibi, açıkçası, gereksiz ifadeler ve kişisel görüş gibi gözüken tutum pek hoş değil... Haberleri okuduğumda objektif olarak, güzel yazılmış ve editörlüğü yapılmış profesyonel bir işi, samimi olmaya çalışırken yazıyı gereksiz sulandıran bir tutuma tercih ederim; sonuçta ben haberi okumaya giriyorum, yazarın düşüncelerini değil.

Yanlış anlamayın, bu tek bir yazara yönlendirilmiş bir şey de değil... Gördüğüm kadarıyla bir süredir çoğu haberde böyle bir tutum var. Efendim lütfen önemli haberlerde ciddi tutumunuzu ve objektif yaklaşımınızı kaybetmeyin, samimi tutumunuzu ise ogz ile alakalı daha "içeriden" haberlerle kısıtlı tutsanız çok daha sıcak olur...

Şimdi yapacağım yorum tamamen kişisel görüşümdür, Oyungezer kimliğimden sıyrılarak konuşuyorum..

Ben haberlerin düz olmasındansa yorum katılmış halini daha çok seviyorum..
"Şu oldu, bu bitti" haberciliği hiçbir zaman Oyungezer tarzı olmadı, ne dergide ne de online'da..
Türkiye'deki rakiplerimizde bu tarzı benimseyenler var. TrGamer yıllardır yorumsuz şekilde habercilik yapıyor..
Örneğin;
http://www.trgamer.com/Haber/aramizdan-12-milyon-kisi-ayrildi/1/21364.trg

Şimdi bu haber benim için hiçbir anlam ifade etmiyor mesela. Okunası bir yanı yok, Habere konu olan unsurla ilgili merak uyandıran bir yapısı yok..
Ben bu haberlerde bu tarzı sevmiyorum, yazarın kendi görüşlerini kattığı tarz çok daha ilgi çekici benim için..

Elbette ki görüşüne saygı duyuyorum, sen ise tamamen diğer tarzı seviyor olabilirsin, kişisel görüşe kimse bir şey diyemez..
Sadece tamamen aksi yönde düşündüğümü belirtmek istedim kendi adıma..
bdsm
Üye
Efendim elbette subjektif olabilir bu görüşler, buna bir itirazım yok... Nacizane görüşümü dile getirdim sadece. Ayrıca haberin subjektif görüşler içermesiyle merak uyandıracak veya okuyucuyu çekecek şekilde yazılmasının iki farklı şeyler olduğunu düşünmekteyim. Nice bilimsel makaleler gördüm, tek bir kelimesini bile anlamasam ve aşırı resmi bir dile sahip olsalar bile ben okumaya çekti. Buna kontrast olarak nice samimi yazılar gördüm ilk cümleden ileriye gidemedim... Bu sebeple bakış açınızı anlıyorum ancak çekiciliğin yazım tarzından çok biçimiyle alakalı olduğuna inanıyorum, çünkü örneklerini gördüm söylediğim gibi...
acdervisacdervis
Mod
Bu işi tadında yapan bence Escapist'tir. Hem gerekli bilgiyi veriyor, hem de 1-2 paragraf çift taraflı yorum oluyor.
RaideN
Üye
kontrast olmak
aztek
Üye
Anasayfa daki yorum kısmı öyle iğrenç olmuş ki, yorum yapmam artık sanırım.
discussioncontroller