Cinsel İstismar (ya da tecavüz, taciz vs)
S.Freud
Üye
Rajaz dedi:

Zaten onu istediği için öyle yazdım. Babama göre alayım orgumu düğünlerde oryantal çalayım abi. Sazla da arabeske yöneleyim zira blues onun için boş bir icra alanı. Hele hele prog.'un ne olduğunu bilse evden atar mazallah. ;D

Ben zaten arabesk dinlemek sorun diye yaklaşmıyorum, dediğin gibi ilerisine kendini kapatman çok büyük sorun. Yoksa bir insan sabah akşam dinlesin ama yeter ki ileriye baksın, gerisi fasa fiso.

Abi Tarih öğrencisiyim. ;D Tam üzerine bastın yani. Ve sonuna kadar katılıyorum ve forumda rep sistemi olsa seni replere boğmuştum.

Çok mutluyum bugün yahu, tartışacak adam bulmak zor azizim. ^^

Sen tarih öğrencisi misin?
Niye önceden söylemiyorsun ya ;D
Ben birinci sınıfım ve Osmanlıca feci zor geliyor önerileri alalım :D
Rajaz
Üye
S.Freud dedi:

Sen tarih öğrencisi misin?
Niye önceden söylemiyorsun ya ;D
Ben birinci sınıfım ve Osmanlıca feci zor geliyor önerileri alalım :D

Okul bitiyor bile, yakında hoca olarak okulunuza gelirim belki.  ;D

Abi osmanlıca merak işi, yapamazsan bile geçirir hocalar genelde ama merak edersen altın değerinde kazanç elde ediyorsun. Bir çok kere tartışmalarda "aha lan" diye çıkardım masaya koydum.
Spoiler:
Belgeleri ;D

Onun haricinde senin öğrenme isteğine ve hevesine kalmış işte. Buradan tutupta ne öğretebilirim ki.  ;D

Ve abi Allah seni inandırsın 1000 kere söyledim, Tarihçiyim, akademisyen olmak istiyore diye. :D
kurtkapankurtkapan
Üye
Rajaz dedi:

Bir çok kere tartışmalarda "aha lan" diye çıkardım masaya koydum.

Spoiler:
Belgeleri ;D

Titreyerek şukuluyorum.
S.Freud
Üye
Rajaz dedi:

Okul bitiyor bile, yakında hoca olarak okulunuza gelirim belki.  ;D

Abi osmanlıca merak işi, yapamazsan bile geçirir hocalar genelde ama merak edersen altın değerinde kazanç elde ediyorsun. Bir çok kere tartışmalarda "aha lan" diye çıkardım masaya koydum.

Spoiler:
Belgeleri ;D

Onun haricinde senin öğrenme isteğine ve hevesine kalmış işte. Buradan tutupta ne öğretebilirim ki.  ;D

Ve abi Allah seni inandırsın 1000 kere söyledim, Tarihçiyim, akademisyen olmak istiyore diye. :D

önerdiğin kitapta mı yok yardımcı filan ;D
Rajaz
Üye
S.Freud dedi:

önerdiğin kitapta mı yok yardımcı filan ;D

;D

Abi osmanlıcayı özel kılacak bir kitap yok ki? Bizim üniversite basımı kitaplarımız vardı, onun haricinden de bir tane sözlük verdiler işte hepsi bu.

Bence sen heyecan yapmışsın. ;D
S.Freud
Üye
Sorma yav fena hemde ;D
öğrenirim umarım sağol genede :D
Rajaz
Üye
Osmanlıca'nın yanında Rusça'da öğrenirsen hayat felsefen adına mühim bir adım atmış olursun. : D

Şaka bir yana da hani Rusça kaynaklar müthiş, Osmanlı kaynakları müthiş. Yani şu iki dili öğrendiğinde dünyanın sırrına vakıf olmuş gibi hissediyorsun. Bilinenin aksie dünyadaki en geniş arşivler osmanlıdadır muhtemelen. =)
S.Freud
Üye
Ne derece doğdurudur bilmiyorum ama hoca derste daha okunmamış 300 milyon osmanlıca kaynak oldğunu söyledi.

Bu arada bize formasyon hakkıda tanınmış süper oldu.
Rajaz
Üye
O sayıdan belki de daha fazla sanırım, İlber hoca bahsediyordu bu tarz bir şeyler ama "başımda kavak yelleri eser o yaz" havasında gezdiğim için dinlememiştim tam olarak. ;D

Rusça kaynaklar da çok fena, komünizm, sosyalizm üzerinden takıldım sana art niyet olmadan kırılmamışsındır umarım ama altın değerinde arşiv, kitap, kaynak var heriflerde, eminim okursan hoşuna giderdi. Ha kendileri okuyorlar mı? Bize benziyor adamlar aynı, ful tüketim çılgınlığı sarmış adamları bi haberler. :D
ElladanElladan
Üye
300 milyon çok abartı bir rakam geldi. İlber Ortaylı'dan okuduğum bir şeyi yanlış hatırlamıyorsam 10 milyon gibi bir şeyler duymuştum. Bir de ilgisiz bir şey söyleyeyim, belki aranızda İstanbul Arkeoloji Müzesi'ne giden olmuştur, orada sergilenen eserler envanterdekilerin sadece %4'ü imiş.
discussioncontroller