Cinsel İstismar (ya da tecavüz, taciz vs)
Rajaz
Üye
Abi sadece osmanlının kendi yazdıkları değil de diğer medeniyetlerden gelen eserleri falan çok fena saklamışlar ve rakamlar abartı derecesindeymiş bunu hatırlıyorum bak. :D
S.Freud
Üye
Aynen valla hoca öyle dedi, Rusça öğrenip Lenin'i orjinal okuycam ;D
Kırılır mıyım abi ayıpsın :D
Illdan
Üye
Beyler yalnız konu uçmuş gitmiş, bence yeni bir başlık açın "Osmanlıca" falan diye. Bi de ben Rusça öğrenmeye çalışıyorum da ızdırap ötesi bi dil bu ya, keşke daha önce başlasaymışım, okulun en zor döneminde iyice kasacak gibi. :S
Rajaz
Üye
Herşey toplum için, konu dağılmıyor o yüzden. =P

Evet ama şöyle şu meseleleri konuşabileceğimiz bir konu yok mu, yoksa da açsın birisi.

Freud, eyvallah abi. =)

Yalnız rusça kabir azabı gibi bir dil hakikatten, korece daha kolay diyeyim siz anlayın artık. =)
FaironFairon
Üye
Serbest İstişare var işte böyle konusuz geyikler için ;D

Bu arada benim bu konuda esas merak ettiğim şey rakam değilde sayım oldu. Kim sayıyor abi bu kadar eseri ? Hani düşünüyorum 10.000'den sonrası zor ya kaldı ki 10milyon olsun :D Hani harbi oturup tek tek sayıldıyısada helal olsun harbiden :D
Rajaz
Üye
Bunun için komisyon gibi bir şey kuruluyor ve özellikle işçi tabakadan değil de bildiğin tarihçi amcalar gözetim altında sayıyorlar. Ve sağlam para veriliyor diye biliyorum. Ama bunlar kulaktan dolma bilgiler, ne kadar doğru bilemeyeceğim. Hiç aklıma gelmedi hocalara sormak bunları. :D Envanter'ler çok geniş yalnız. Cinsine, ağırlığına kadar yazıyorlar. =)
FaironFairon
Üye
Sağlam para verilmese ayıp zaten. 10 milyon eser diyoruz(300milyona değinmiyorum bile) kuşaktan kuşağa devam eder o sayım projesi. :D Hele bir de tarihçi amcalar diyorsun, 2 3 eserde bir birde muhabbete sararlar o eserle ilgili, hiç bitmez :P(Hiç başlamadım gerçi böyle bir işe o yüzden ne kadar zordur falan bilmiyorum tabi)

Neyse konunun geri kalanına başka bir yerde devam edelim harbi, bu konuyu katlettik yeterince.(Tabi Osmanlıca'yı bu konuya bağlayabilecek bir şey bulabilecek olan varsa bilemem, bende yok hiç bir fikir :P)

alta;
Hm bak bu olabilir işte. Başlıktaki her kelimeyi tek tek sorsak uzatılabilir gibi esas muhabbet :P
CoraxCorax
Üye
osmanlıca tecavüz nasıl deniyor?

(konuyu bağlama çalışmaları)
Rajaz
Üye
Tecavüz zaten osmanlıcadan gelme bir kelime sanırım, tam emin değilim ancak. =)

O eser sayma muhabbeti bitmiyor gerçekten de abi. Biz mesela bazen bazı eserleri labratuarlarda inceliyoruz, bir muhabbet alıyor bir de hocayıda aldığımızda yanımızda sabahlar olmuyor. ;D

Şuna uygun konu açalım yahu. ^^
Jedi Panelvan
Üye
Baltaci'yla katerina rusca mi anlasti yoksa osmanlica mi?
discussioncontroller